(VIDEO) Η οργή του Νότη: «Δεν πληρώνω το χαράτσι. Δεν πληρώνω κάτι που δεν χρωστάω κερατά, αληταρά του κερατά»

1
Ο Νότης Σφακιανάκης μίλησε για τα κύρια χαρακτηριστικά της χώρας μας αυτή τη στιγμή.
Η κατάσταση που βιώνουμε, το χαράτσι που καλείται ο κόσμος να πληρώσει καθώς και το δάνειο της χώρας, μονοπώλησαν το πρώτο μέρος της συνέντευξής του με την Τατιάνα Στεφανίδου για την εκπομπή «Μίλα». Ο τραγουδιστής δήλωσε μεταξύ άλλων ότι πιστεύει ότι ζούμε έναν τρίτο παγκόσμιο πόλεμο, ενώ έκανε λόγο για σαδιστές, οι οποίοι αρέσκονται στο να βασανίζουν τον κόσμο, χωρίς απαραίτητα να έχουν κίνητρο τα χρήματα. Όταν δε η συζήτηση έφτασε στο χαράτσι, η παρουσιάστρια ρώτησε τον τραγουδιστή αν το πλήρωσε, για να πάρει την απάντηση ότι δεν θα πλήρωνε κάτι το οποίο δεν οφείλει.
Συγκεκριμένα, ο Νότης Σφακιανάκης ξέσπασε κατά του κράτους λέγοντας: «Έρχεται αυτό το μ@λ@κισμένο κράτος αυτό το κράτος της πλάκας έρχεται συνέχεια και σου ζητάει διάφορα τα οποία δεν πρέπει να σου πάρει αλλά δεν έχουνε κι άλλους τρόπους να βγάλουνε χρήματα… Το χαράτσι είναι ένα κόλπο που έχει στηθεί με την ΔΕΗ διότι το κράτος από τα κτίρια που έχει και από διάφορες υπηρεσίες, χρωστάει στη ΔΕΗ πάρα πολλά εκατομμύρια, τα οποία τα παίρνει η ΔΕΗ τώρα μ” αυτόν τον τρόπο… Δεν σου πληρώνω βρε κάτι που δεν σου χρωστάω κερατά, αληταρά του κερατά. Δε σου δίνω τα λεφτά που θες να μου πάρεις από την τσέπη μου νταηλίκι, κοπρίτη». Δείτε το βίντεο με όλα όσα είπε!
phpBB [video]
http://www.to-mati.gr/2012/10/8935#
<<ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΔΕΝ ΣΚΕΠΑΖΕΙ ΟΥΔΕΝ ΑΠΟ ΣΟΥ ΚΑΙ Η ΝΥΞ ΛΑΜΠΕΙ ΩΣ Η ΗΜΕΡΑ ΕΙΣ ΣΕ ΤΟ ΣΚΟΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΣ ΤΟ ΦΩΣ>>

Re: (VIDEO) Η οργή του Νότη: «Δεν πληρώνω το χαράτσι. Δεν πληρώνω κάτι που δεν χρωστάω κερατά, αληταρά του κερατά»

2
Ελα ρε Νότη που δεν ανήκεις πουθενά!

Εγώ ξέρω που ανήκεις....... στο κίνημα ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ,ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: (VIDEO) Η οργή του Νότη: «Δεν πληρώνω το χαράτσι. Δεν πληρώνω κάτι που δεν χρωστάω κερατά, αληταρά του κερατά»

3
Ωραία....άρα σύντομα θα μάθουμε ότι η ΔΕΗ του έκοψε το ρεύμα....Έτσι?.... ή μήπως όχι?....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: (VIDEO) Η οργή του Νότη: «Δεν πληρώνω το χαράτσι. Δεν πληρώνω κάτι που δεν χρωστάω κερατά, αληταρά του κερατά»

4
ΤΗΛΕ-ΜΑΧΟΣ έγραψε:Ωραία....άρα σύντομα θα μάθουμε ότι η ΔΕΗ του έκοψε το ρεύμα....Έτσι?.... ή μήπως όχι?....


Αν δεν έχει πληρώσει τα χαράτσια που έχουν βγεί ως τώρα θα έπρεπε να του το είχαν κόψει εδώ και καιρό.

Εκτός αν εννοεί πως απο εδώ και πέρα δεν θα ξαναπληρώσει χαράτσι ή δεν πλήρωσε το μόνο το πρόσφατο χαράτσι.

Στο 3:30 λέει ότι δεν πλήρωσε το χαράτσι... μάλλλον θα εννοεί αυτό που βγήκε τώρα τελευταία.

Είδωμεν!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”