Re: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Πίσσα σκοτάδι δείχνουν τα στοιχεία για την Ελλάδα - Μόνο η κυβέρνηση βλέπει... φως

20
Γιώργος έγραψε:Εδω θα είμαστε και όλο το 2013,να δούμε ποιος θα δικαιωθεί,οι αισιόδοξοι ή οι απαισιόδοξοι;
Η αισιοδοξια ποια είναι; Οτι περνάει η κρίση, για να έρθει ο Αντίχριστος;

:scratch_one-s_head: :scratch_one-s_head:
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Πίσσα σκοτάδι δείχνουν τα στοιχεία για την Ελλάδα - Μόνο η κυβέρνηση βλέπει... φως

21
E,στο περίπου!Μας λένε οι Γραφές αλλά και οι Άγιοι Πατέρες μας,οτι η πρώτη περίοδος του Αντιχρίστου θα είναι πολύ καλή απο απόψεως αγαθών,οικονομικής ευμάρειας,ασφάλειας και ειρήνης.Εκείνο που δεν έχω διασαφηνίσει μέσα μου είναι αν εμείς οι χριστιανοί θα πρέπει να τα δεχτούμε όλα αυτά που θα προσφέρει ο Αντί,ή αν θα πρέπει να τα απορρίψουμε.Εγω προσωπικά το δεύτερο θα κάνω,θα τα απορρίψω....Αλλά για τον υπόλοιπο κόσμο που δεν πιστεύει,αυτό θα είναι δύσκολο,πολύ δύσκολο.....

Re: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Πίσσα σκοτάδι δείχνουν τα στοιχεία για την Ελλάδα - Μόνο η κυβέρνηση βλέπει... φως

22
Γιώργος έγραψε:E,στο περίπου!Μας λένε οι Γραφές αλλά και οι Άγιοι Πατέρες μας,οτι η πρώτη περίοδος του Αντιχρίστου θα είναι πολύ καλή απο απόψεως αγαθών,οικονομικής ευμάρειας,ασφάλειας και ειρήνης.Εκείνο που δεν έχω διασαφηνίσει μέσα μου είναι αν εμείς οι χριστιανοί θα πρέπει να τα δεχτούμε όλα αυτά που θα προσφέρει ο Αντί,ή αν θα πρέπει να τα απορρίψουμε.Εγω προσωπικά το δεύτερο θα κάνω,θα τα απορρίψω....Αλλά για τον υπόλοιπο κόσμο που δεν πιστεύει,αυτό θα είναι δύσκολο,πολύ δύσκολο.....

Δεν έχεις διασαφηνίσει μέσα σου "αν εμείς οι χριστιανοί θα πρέπει να τα δεχτούμε όλα αυτά που θα προσφέρει ο Αντί,ή αν θα πρέπει να τα απορρίψουμε";
Δηλαδή μας λες ότι "δεν έχεις διασαφηνίσει μέσα σου" αν θα δεχτείς το χάραγμα ή όχι; :hmmm
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Πίσσα σκοτάδι δείχνουν τα στοιχεία για την Ελλάδα - Μόνο η κυβέρνηση βλέπει... φως

23
Κάτσε,το χάραγμα έρχεται μετά,στην δεύτερη περίοδο,εδώ μιλάμε για την πρώτη,πριν γίνει ακόμα βασιλιάς και το επιβάλλει δια νόμου...Ποια θα πρέπει να είναι η στάση μας;Αυτο είναι το ερώτημα......

Re: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Πίσσα σκοτάδι δείχνουν τα στοιχεία για την Ελλάδα - Μόνο η κυβέρνηση βλέπει... φως

24
Γιώργος έγραψε:Κάτσε,το χάραγμα έρχεται μετά,στην δεύτερη περίοδο,εδώ μιλάμε για την πρώτη,πριν γίνει ακόμα βασιλιάς και το επιβάλλει δια νόμου...Ποια θα πρέπει να είναι η στάση μας;Αυτο είναι το ερώτημα......
Αν δεν κάνω λάθος η επταετία (η εποχή του αν θες, μιας και εσύ δεν αποδέχεσαι την επταετία απ' όσο έχω καταλάβει) αρχίζει από τη στιγμή που θα στεφθεί βασιλιάς. Και τότε θα προσφέρει τα "αγαθά" στον κόσμο, αλλά για να τα "απολαύσεις" θα πρέπει να αποδεχτείς το τσιπάκι. Πως αλλιώς θα ιδρύσει αχρήματη κοινωνία και πώς θα "λύσει τα προβλήματα" της φτώχειας κλπ; :blue
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Πίσσα σκοτάδι δείχνουν τα στοιχεία για την Ελλάδα - Μόνο η κυβέρνηση βλέπει... φως

25
Όχι,δεν είναι σωστό αυτό,τα 3,5 τελευταία μόνο θα είναι βασιλιάς,όχι τα πρώτα 3,5 (που δεν θα είναι ακριβώς 3,5 άλλα στο περίπου).Όταν εμφανιστεί δεν θα κάνει λόγο για χάραγμα ή κάτι παρεμφερές,θα είναι καλός,δίκαιος, ευσεβής,αγαπητός,θα σεβεται τις Γραφές,θα φροντίζει χήρες και ορφανά,θα μονιάζει τους ανθρώπους,γενικά θα κάνει πολλά καλά πράγματα στον πλανήτη για να αγαπηθεί ταχέως απο πολλούς,δώρα δεν θα λάβει,όρκους δεν θα δέχεται,και γενικώς θα δείξει ένα πολύ συμπαθές και γεμάτο φιλανθρωπία πρόσωπο...Το χάραγμα θα έρθει στα τελευταία 3,5 χρόνια πριν το τέλος του κόσμου,όταν και θα πάρει την εξουσία στα χέρια του,και θα δείξει το πραγματικό,κακό του χαρακτήρα (η εξουσία ώς γνωστόν διαφθείρει)....
Άρα,μην περιμένουμε απο την πρώτη μέρα της εμφανίσεώς του το χάραγμα...Αυτό θα άργήσει λίγο....Και προς Θεού,μην πούμε έπειδή δεν έφερε το χάραγμα απο την αρχή,οτι δεν είναι αυτός! (Χρειάζεται μελέτη των Πατέρων το συγκεκριμένο....)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”