Re: Τώρα που οι δικαστές μας απόδειξαν ότι το αυτόφωρο μπορεί να λειτουργήσει άνετα για τους πολιτικούς…

10
emman έγραψε:
Αν με όλα αυτα δείς την χρυση αυγη αυριο μεθαυριο να μάχεται μαζί με τον ΣΥΡΙΖΑ για το ποιος θα πάρει την κυβέρνηση...... μην παρεξενευτείς.

Κώδικας: Επιλογή όλων

λίγο ακραίο μου φαίνεται αυτό, και δεν νομίζω να γίνει, ίδιος με την αριστερά, τώρα ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, δεν παίρνω και όρκο έτσι? πολλά έχουν δει τα μάτια μας
eyrinos έγραψε:
Εκείνο που μου έκανε τόση εντύπωση είναι τον τρόπο που τα ΜΜΕ, πλέον μπορούν να δημιουργήσουν "εικόνα" για κάποιο συμβάν.

Εν' τω μεταξύ δε βλέπω πολλούς να το αντιλαμβάνονται, γεγονός που με βγάζει από τα ρούχα μου.

Άρα το κατεστημένο, ανά πάσα στιγμή μπορεί να δημιουργεί νέα εικονική πραγματικότητα.
δυστυχώς έτσι είναι.

Re: Τώρα που οι δικαστές μας απόδειξαν ότι το αυτόφωρο μπορεί να λειτουργήσει άνετα για τους πολιτικούς…

11
Τι θα γίνει άραγε,αν τελικα δεν ευσταθησουν οι κατηγορίες;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Τώρα που οι δικαστές μας απόδειξαν ότι το αυτόφωρο μπορεί να λειτουργήσει άνετα για τους πολιτικούς…

12
όσο μπαίνουμε βαθύτερα στο μαρασμό της κρίσης, αν δε σταθούν οι κατηγορίες οι Χ.Α. γίνονται ήρωες οι οποίοι ίσως στο μέλλον να κληθούν από το σύστημα να συγκρουστούν με την άλλη αθωοποιημένη ... την αριστερά

για να χάσουμε κι άλλα κομμάτια του Ελληνισμού.

Όλα αυτά βέβαια είναι εικασίες... ποιος ξέρει.. άβυσσος ο κόσμος των μ.υ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”