Ας μου εξηγήσει κάποιος...

1
Δηλαδή τωρα που..ξαναπάμε σε εκλογές και υποθέτωντας οτι θα ξαναβγεί ο Τσίπρας είτε αυτοδύναμος,είτε με συνεργασίες,τι σημαίνει ,οτι ο λαός νομιμοποιεί και δέχεται το μνημόνιο;

Και η άλλη επιλογή ποια ειναι;

Το νεοσχηματισθέν αντιμνημονιακό κόμμα του Λαφαζάνη ως αντίπαλο δέος για να δώσει την ελπίδα στον λαό που δεν θέλει τα μνημονια οτι δήθεν εκπροσωπείται δημοκρατικα;
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

2
dominique έγραψε:Δηλαδή τωρα που..ξαναπάμε σε εκλογές και υποθέτωντας οτι θα ξαναβγεί ο Τσίπρας είτε αυτοδύναμος,είτε με συνεργασίες,τι σημαίνει ,οτι ο λαός νομιμοποιεί και δέχεται το μνημόνιο;

Και η άλλη επιλογή ποια ειναι;

Το νεοσχηματισθέν αντιμνημονιακό κόμμα του Λαφαζάνη ως αντίπαλο δέος για να δώσει την ελπίδα στον λαό που δεν θέλει τα μνημονια οτι δήθεν εκπροσωπείται δημοκρατικα;
Άς μας εξηγήσει κάποιος απο την ''αριστερή πλατφόρμα'', όπως τους προκάλεσε καί ο Τσίπρας να κάνουν, ποιά θα ήταν η εναλλακτική πρόταση.

Καί ακόμα, η εναλλακτική έστω κι άν υπάρχει, ο λαός θα ήταν πρόθυμος να ακολουθήσει σε αυτό τον δύσκολο δρόμο;;;; Σίγουρα ΟΧΙ!

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

3
dominique έγραψε:Δηλαδή τωρα που..ξαναπάμε σε εκλογές και υποθέτωντας οτι θα ξαναβγεί ο Τσίπρας είτε αυτοδύναμος,είτε με συνεργασίες,τι σημαίνει ,οτι ο λαός νομιμοποιεί και δέχεται το μνημόνιο;

Και η άλλη επιλογή ποια ειναι;

Το νεοσχηματισθέν αντιμνημονιακό κόμμα του Λαφαζάνη ως αντίπαλο δέος για να δώσει την ελπίδα στον λαό που δεν θέλει τα μνημονια οτι δήθεν εκπροσωπείται δημοκρατικα;
αυτό είναι που λένε μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα και τι ρέμα καταράκτης :D

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

4
παιδια....τα πραγματα φαινονται πολυ κοντα ΠΡΟΣΕΥΧΗ.....ο λαφαζανης κανει αντιμνημονιακο μετοπο χωρις κουβεντα για μεταναστευτικο που θα γιγαντωθη..λογο δουβλινο2 στην πατριδα....πανε να χωρισουν τον κοσμο σε διλλημα οικονομικο-εθνικο....γιατι η αλλη πλευρα θα ειναι η χρυση αυγη...σαν αντισυστιμικη και καλα.....με την μονη να μιλα για ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ...επομενως αφου στα οικονομικα μας εχουν δεσμιους ...ακομα και σε δρχ...πολλοι μιλανε για σχεδιο και ορους σοιμπλε αρα παλι με καρτα πολιτη και φοροαπαλαγες για τον κοσμο....μονα-ζυγα στα γνωστα κομματα ...τα εχουνε δεμενα και τα ελενχουν οι μασωνοι...καθως αν δεν γινουν τα γεγονοτα που εχουν πει οι πατερες ακομη...θα εχουμε διπολο...αριστερα με κορωνες για ΑΝΘΡΩΠΙΣΜΟ..και απο την αλλη χρυση αυγη..που ΠΡΟΣΕΞΤΕ....οποτε θελουν την βγαζουν εκτος νομου λογο δικης τα μασωνια και μας παρουσιαζουν ΝΕΟΝΑΖΙ....στην ευρωπη....αρα απομωνοση και ο τουρκος ελευθερος μια που εχει κ προβληματα εσωτερικα....ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΗΣΕΤΕ...ΑΓΝΩΣΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ...ΜΙΚΡΑ...ΠΟΥ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ...ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΑΠΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΟΡΔΕΣ....ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΜΕΝΩ ΛΕΣΒΟ....ΜΕ ΠΡΟΣΧΗΜΑ ΠΡΟΣΦΥΓΕΣ ΘΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΣΥΡΙΑ ΜΕ ΔΙΧΑΣΜΟ....ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΤΙΝΩ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΗΛΙΑΔΗ..ΤΟ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ...ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΡΟ ΟΠΟΙΟΣ ΜΠΑΙΝΕΙ ΓΡΑΠΤΩΣ ΑΠΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΘΕ ΑΠΟΚΡΥΦΥΣΜΟΥ ΚΑΙ ΜΑΣΩΝΙΑΣ....ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟΣ....ειχα ψηφιση καμμενο αλλα πλεον ο τσιπρας τον εδεσε με υπογραφη μνημονιου 3 και αχρηματης κοινωνιας....ηδη διαφημιζουν μηχανακια...μολις παρουν την ψηφο οι αριστεροι θα ρθουν μυρια....συν την καρτα πολιτη και οριο συναλαγων ποιο κατω....ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΩΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΠΟΔΙΣΤΡΙΑ ΚΟΙΝΩΝΙΑ...απλο κομμα χωρις χορηγους...ακουλουθηστε το ενστικτο σας κανενα καναλι δεν θα το δειξει!!!

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

6
παρτε το τηλ..της κυριας χρυσας ηλιαδη...μην περιμενουμε χωρις να κουνησουμε τα χερια μας να τρεξουμε να μας σωση καποιος..τριτος..η μασωνος θα ειναι ο ηγετης η βλακας...ελενχομενος.....τον εχουν δεμενο με σκανδαλα....μονο νεα κομματα αντιμνημονιακα και δυνατα για ΑΠΕΛΑΣΕΙΣ που γινεται εισβολη....ψηφιστε την κληρονομια ΜΑΣ...ερχονται δεκαδες.....ελατε να στελεχωσουμε τον πατριωτικο χωρο..κοινωνια με αρχες καποδιστρια.......ΤΟ ΤΗΛ...ΤΗΣ ΧΡΥΣΑΣ ΗΛΙΑΔΗ ΤΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΑ..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dominique την 24 Αύγ 2015, 21:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Αφαίρεση τηλεφώνου

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

7
Προσωπικά μου φαίνεται ότι μας δουλεύουν όλους κανονικά.
Δείτε τις αντιδράσεις των ξένων, οι περισσότεροι είναι υπέρ των εκλογών!
Κανονικά θα έπρεπε να είναι πιο κουμπωμένοι,αντιθέτως όμως.

Δηλώνουν ότι οι εκλογές αποτελούν ευκαιρία για να υπάρχει μεγαλύτερη στήριξη του προγράμματος.
Μεγαλύτερη στήριξη όμως θα υπάρχει μόνο με συγκυβέρνηση άνω των 2 κομμάτων.
Αυτή την στιγμή έχουμε 5 κόμματα που ψηφίζουν μνημόνια.

Θα συμφωνήσω με τον aetos,ο περισσότερος κόσμος ,μπορει να μην θέλει τα μνημόνια ,αλλα δεν είναι έτοιμος για την εναλλακτική.Όποιος και να βγει το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο, θα οδηγηθούμε εκτος ευρώ ή θα ξεπουλήσουμε τα πάντα + υδρογονάνθρακες ,γιατι απλά το μνημόνιο δεν βγαίνει και το ξέρουν όλοι.
Και όπως είπε ο Δημήτριος έρχονται οι κάρτες πολίτη (που όλα τα κόμματα είναι υπέρ)και η πολυπολιτισμική Ελλάδα, με την κυρία Τασία να χαίρεται για τα πρότυπα κέντρα, που για τους τόσους Έλληνες αστέγους δεν φτιάχτηκε ποτέ.

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

8
μα ειναι λογικο να ειναι υπερ των εκλογων..νωμιζεται οτι συνειδησιακα ο ΕΛΛΗΝΑΣ εχει ξεπερασει τους φοβους του η ειναι ενημερωμενος για τα σχεδια τους...??ενα απλο ΟΧΙ 62%ΨΗΦΙΣΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΕΤΡΑ....θα δειτε τωρα την πραγματικη αντιδραση του ραγια ελληνα..ΟΛΑ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΑ...ΤΣΙΠΡΑΣ-ΝΔ-ΛΕΒΕΝΤΗΣ...μια χαρα κυβερνηση κανουν...και με την πλειοψηφια του λαου...ΝΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ...ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΧΑΛΑ...ΘΕΛΟΥΝ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ 4ΕΤΙΑ ΓΙΑ ΚΑΡΤΑ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΙ ΕΙΣΒΟΛΗ ΙΣΛΑΜ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ!!!!!(ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ Η ΙΘΑΓΕΝΕΙΑ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ ΝΩΜΙΖΕΤΕ....ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ....ΕΙΝΑΙ ΧΡΕΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ)

Re: Ας μου εξηγήσει κάποιος...

9
Ενα όχι ψήφισε και χόρευε στο Σύνταγμα λες και πήραμε την Πόλη και του την έφερε ο Τσίπρας ,η Ελπίδα που έρχεται,ετσι έλεγε στις εκλογές.
Και ενώ είχε ο λαός ελπίδα ότι θα καλυτέρευε το μέλλον του, βασιζόμενος σε άλλους, του την φέρανε ως αναγκαίο κακό.

Δεν υπάρχουν πολιτικοί να στηρίζουμε με τις ελπίδες μας, μόνο ο Θεός.

Συμφωνώ Δημήτριε,αυτο θέλουν για να υπάρχει ευρεία αποδοχή των μνημονίων,αυτοί ξέρουν τι κάνουν,εμεις νομίζουμε ότι εκλέγουμε με την ψήφο μας.
Υπάρχουν κάποιοι που θέλουν να ψηφίσουν Λαφαζάνη επειδή λέει ότι είναι κατά των μνημονίων.

Όπως λέει και ο ποιητής
δυστυχισμένε μου λαέ καλέ και αγαπημένε. πάντα ευκολόπιστε και πάντα προδομένε.

Μια διόρθωση μόνο,εισβολή Ισλάμ στην Ευρώπη δεν ξέρω αν θα υπάρξει, σίγουρα θα υπάρχει στην Ελλάδα.

Όπως διάβασα σήμερα μια χώρα Σλοβενία ἠ Σλοβακία δεν θυμάμαι δέχτηκε μόνο 200 Σύριους Χριστιανούς(οχι Μουσουλμάνους) για να ζήσουν στην χώρα τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”