Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτι

1
Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτική μας θα ήταν σκληρή…

Δημοσιεύθηκε από xryshaygh στο Δεκεμβρίου 7, 2009

Όταν γράφουμε εμείς ότι υπάρχει κόκκινη χούντα στα ΜΜΕ και πολεμάει με κάθε τρόπο τους Εθνικιστές και ιδιαίτερα τους Χρυσαυγίτες προς τους οποίους τρέφει ιδιαίτερη «συμπάθεια», κάποιοι υποστηρίζουν ότι είμαστε φαντασιόπληκτοι! Τα όσα συμβαίνουν σήμερα με τα κανάλια δείχνουν πανηγυρικά πόσο το μαρξιστικό δηλητήριο κυριαρχεί στα λεγόμενα ΜΜΕ. Χαρακτηριστική είναι η δήλωση ενός γνωστού δημοσιογράφου, ο οποίος ευθέως δήλωσε ότι εάν στη θέση των αναρχοκομμουνιστών που έχουν συλληφθεί ήταν Χρυσαυγίτες τότε η κριτική τους θα ήταν πολλή σκληρή. Για όσους αμφιβάλουν παραθέτουμε τι έγραψε το γνωστό troktiko σήμερα στις 9.30 το πρωί: «”Αν έπιαναν παιδιά που ανήκουν στην Χρυσή Αυγή,

θα είχαν διαφορετική αντιμετώπιση”: Σε μια αυθόρμητη επίδειξη επαγγελματικής ευσυνειδησίας, ο δημοσιογράφος ανέφερε ότι αν συλλαμβάνονταν τα παιδιά από πολιτικό που ανήκει στην ακροδεξιά, θα είχε διαφορετική διαχείριση το θέμα από τον ίδιο, ως δημοσιογράφο. Θα ήταν πιο οξύς στην κριτικής του, και όχι τόσο ήπιος όσο με τον Νιώτη. Ποιος το είπε; Ο επί χρόνια αστυνομικός συντάκτης του Αντ1 Γιώργος Καραϊβάζ.»
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτι

4
emman έγραψε:
Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτική μας θα ήταν σκληρή…


Καλά μην πέρνετε και όρκο!!! :cooll
Σου το ορκίζεται ο αμνός ! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτι

5
Ο αμνός μπορεί να ορκίζεται αλλά η αλήθεια είναι πως οι χρυσαυγίτες έχουν καλύτερες σχέσεις με τους αστυνομικούς,σε σχέση με τους αναρχικούς!!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτι

6
emman έγραψε:Ο αμνός μπορεί να ορκίζεται αλλά η αλήθεια είναι πως οι χρυσαυγίτες έχουν καλύτερες σχέσεις με τους αστυνομικούς,σε σχέση με τους αναρχικούς!!!!
Κι εγώ το ίδιο !

Αλλά το θέμα εδώ, είναι τα ΜΜΕ !

Είναι προφανές λοιπόν...τι ισχύει !
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτι

8
emman έγραψε:
KostasL έγραψε:Κι εγώ το ίδιο !

Αλλά το θέμα εδώ, είναι τα ΜΜΕ !

Είναι προφανές λοιπόν...τι ισχύει !



:132
:051
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Ειλικρινής πλην κυνική ομολογία: Αν ήταν Χρυσαυγίτες η κριτι

9
Συγνωμη παιδια που θα γινω παλι κακια εγω....αλλα το τι λενε τα ΜΜΕ ειναι σχετικό,πιστευετε οτι μπορει ενας δημοσιογραφος να κανει ερευνα ανεξαρτητα?...δεν θα παρει αδεια για το θεμα της ερευνας απο τον προισταμενο?
οι ειδησεις ειναι τυχαιο που ειναι σχεδον ολες οι ιδιες...??
απλα μας δινουν αυτα που εχουν συννενοηθει να βγαλουν,αλλωστε περιοδικα ραδιοφωνο τηλεοραση τα εχουν λιγοι,οποτε εγω προσωπικα εγω δεν δινω σημασια το τι λενε τα ΜΜΕ ειτε θετικο ειτε αρνητικο,ακουω,παρακολουθω,αλλα εχω πολυ κριτικη ματια....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”

cron