10 - 11 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

1
ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΤΙΣ 19.00 ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

και ΠΕΜΠΤΗ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ, ΣΤΙΣ 09.00-10.30 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ
Ο ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΛΑΪΚΗ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ

ΝΑ ΑΝΑΤΡΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΥΠΟΥΛΑ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΑ ΣΧΕΔΙΑ ΤΟΥΣ
Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΚΑΛΕΙ

ΚΑΘΕ ΑΘΗΝΑΙΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗ
ΚΑΘΕ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ
ΚΑΘΕ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟ ΤΗΣ ΝΔ
ΚΑΘΕ ΦΙΛΟ ΚΑΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟ ΤΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΙΛΟ
ΚΑΙ ΨΗΦΟΦΟΡΟ ΤΟΥ ΛΑΟΣ

ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΟΙ, ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ 10 ΜΑΡΤΙΟΥ ΣΤΙΣ 19.00 ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΔΗΛΩΣΟΥΜΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΕΘΝΟΚΤΟΝΟΥ ΛΑΘΡΟΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟΥ.

Η ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΩΤΗΡΙΑΣ ΚΑΛΕΙ , ΞΑΝΑ ΣΕ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ 11 ΜΑΡΤΙΟΥ, ΣΤΙΣ 09.00-10.30 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ...

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΕΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΕΡΧΟΝΤΑΙ, ΝΑ ΠΟΥΝ
-ΟΧΙ ΣΤΟ ΛΑΘΡΟΝΟΜΟΣΧΕΔΙΟ,
-ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΕΞΙΣΛΑΜΙΣΜΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ.
-ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΟΣ ΕΚΛΕΓΕΙΝ ΚΑΙ ΕΚΛΕΓΕΣΘΑΙ ΣΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ.
-ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΙΘΑΓΕΝΕΙΑΣ ΣΤΑ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΑ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος King Minos την 08 Μαρ 2010, 22:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: 10 - 11 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

3
Παιδια συγνωμη να πω κατι?
Καλα όλα αυτά,αλλά δεν θα ηταν καλύτερα να το ανακοινωνανε μια βδομάδα πιο πριν να το μαθαίναν και περισσότεροι και να κανονίζανε αντιστοιχα και τις δουλειες τους,2 μέρες μόνο πριν..δεν ξέρω μακαρι να μαζευτεί κόσμος πολύς ,αλλά καλύτερα να το κάναμε πιο συντονισμένα και με φυλλάδια στους δρόμους,δεν ξέρω απλα μια σκέψη κάνω.Οι οργανωτες ξερουν καλύτερα!
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 10 - 11 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

4
dominique έγραψε:Παιδια συγνωμη να πω κατι?
Καλα όλα αυτά,αλλά δεν θα ηταν καλύτερα να το ανακοινωνανε μια βδομάδα πιο πριν να το μαθαίναν και περισσότεροι και να κανονίζανε αντιστοιχα και τις δουλειες τους,2 μέρες μόνο πριν..δεν ξέρω μακαρι να μαζευτεί κόσμος πολύς ,αλλά καλύτερα να το κάναμε πιο συντονισμένα και με φυλλάδια στους δρόμους,δεν ξέρω απλα μια σκέψη κάνω.Οι οργανωτες ξερουν καλύτερα!
Απλά κάποια πράγματα δε μπορεί να είναι σαφή, από μια εβδομάδα πριν...

Δεν είναι απλώς μια συγκέντρωση που είναι ανεξάρτητη από άλλον παράγοντα, στον προγραμματισμό της...

Πρέπει να συμπίπτει με την ψηφοφορία στη βουλή...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: 10 - 11 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

5
Μια παρακαταθήκη για το μέλλον
Είναι μαριονέτες, που κινούνται όπως τις προστάζουν.

Κανείς δεν μπορεί πια ν’ αρνηθεί την πολιτική πονηριά των στελεχών του ΠΑΣΟΚ, ανάμεσα στον κυκεώνα της οικονομικής κρίσης και την πορνολαγνεία να φέρνουν στην βουλή το νομοσχέδιο για την ιθαγένεια. Στα βουβά, με την αλαλία των ΜΜΕ να προδίδει την σύμπλευσή τους με την εξουσία. Την ίδια στιγμή, οι μόνοι που τολμούν να ορθώσουν τη φωνή τους προσάγονται, δέχονται επιθέσεις από παρακρατικούς μηχανισμούς, στοχοποιούνται ή – όπως στην δική μου περίπτωση – βρίσκονται στη φυλακή. Είναι αποφασισμένοι να κάνουν οτιδήποτε χρειασθεί για να ικανοποιήσουν τους αφέντες τους. Αυτούς που ονειρεύονται έναν κόσμο γκρίζο, δίχως διακριτά έθνη, δίχως ήθη και έθιμα, χωρίς θρησκεία. Είναι μαριονέτες, που κινούνται όπως τις προστάζουν.

Δεν μπορούν όμως να πείσουν τους Έλληνες και αντικατοπτρίζεται ο φόβος στις μεθόδους τους. Ξέρουν ότι στηρίζονται σε πήλινα πόδια. Ότι είναι καθισμένοι πάνω σε πυριτιδαποθήκη. Την Τετάρτη, στις 7 το απόγευμα, στο Σύνταγμα, δίνεται η δυνατότητα σε όλους να αποτελέσουν μία σπίθα. Μία σπίθα που θα τους κάνει να καταλάβουν ότι υπάρχουν Έλληνες που αντιστέκονται. Έλληνες, που εκεί στο Σύνταγμα θα δράσουν ως εμπροσθοφυλακή ολόκληρου του ελληνικού λαού. Δυστυχώς, εγώ δεν θα μπορέσω να είμαι εκεί σωματικά, θα είμαι όμως πνευματικά, ψυχικά με όλη μου τη δύναμη. Και θα φωνάζω δίπλα σας.

Το σημαντικότερο όμως της αυριανής ημέρας δεν είναι το τι θα γίνει αύριο. Είναι το ότι θα τεκμηριωθεί ότι ένα κομμάτι του λαού αντιτίθεται. Θα αφήσουμε μία παρακαταθήκη για το μέλλον. Ό,τι και αν ψηφιστεί στη βουλή θα έχει υπονομευθεί. Στο Σύνταγμα, την Τετάρτη ξεκινά η αληθινή αντίσταση. Γι’ αυτό πρέπει να δώσουμε όλοι το παρών. Γιατί θα σπείρουμε τον σπόρο για το μέλλον.

Δημήτρης Παπαγεωργίου
Κορυδαλλός, 09/03/2010
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: 10 - 11 ΜΑΡΤΙΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ

6
KostasL έγραψε:
dominique έγραψε:Παιδια συγνωμη να πω κατι?
Καλα όλα αυτά,αλλά δεν θα ηταν καλύτερα να το ανακοινωνανε μια βδομάδα πιο πριν να το μαθαίναν και περισσότεροι και να κανονίζανε αντιστοιχα και τις δουλειες τους,2 μέρες μόνο πριν..δεν ξέρω μακαρι να μαζευτεί κόσμος πολύς ,αλλά καλύτερα να το κάναμε πιο συντονισμένα και με φυλλάδια στους δρόμους,δεν ξέρω απλα μια σκέψη κάνω.Οι οργανωτες ξερουν καλύτερα!
Απλά κάποια πράγματα δε μπορεί να είναι σαφή, από μια εβδομάδα πριν...

Δεν είναι απλώς μια συγκέντρωση που είναι ανεξάρτητη από άλλον παράγοντα, στον προγραμματισμό της...

Πρέπει να συμπίπτει με την ψηφοφορία στη βουλή...
Nαι δεν διαφωνω,και αυτοι ποτε αποφασισαν να γινει η ψηφοφορια,προχτες?
Τελευταία στιγμη ανακοινώνουν τις ψηφοφορίες?

Σύμπτωση που η ψηφοφορια πέφτει την ίδια μέρα που γίνεται απεργία και δεν δουλευουν τα ΜΜΕ?
:hmmm

Οχι βεβαια πως αν δουλευανε θα γίνόταν αναφορα..
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”