Re: Γκιόλβας : Οι έλληνες ήταν σπορά εξωγήινων

10
Συγγνώμη, αλλά δε θα ασχοληθώ άλλο με τον κάθε Γκιόλβα. Άλωστε δε λέει τίποτα καινούριο (που δεν μου έχει περάσει κι εμένα απ το μυαλό, ή που δεν τα έχω ξανακούσει από άλλους "εξωγήινους" )
Εικόνα
, δε θα πάρω.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Γκιόλβας : Οι έλληνες ήταν σπορά εξωγήινων

13
Ναι είναι επίκαιρες , όμως σε αυτά δεν μπορεί κανείς να πάρει θέση, ούτε να συζητήσει, είναι ειδήσεις και για τις ειδήσεις μπορεί κανείς να απευθυνθεί σε τμήμα ειδήσεων (όπως το defence.net) κατευθείαν... εδώ είναι αγορά (forum) ......... η οποία μάλιστα πραγματεύεται το θέμα "ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων" .... ας δούμε τι προτείνει ο emman : http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 40&t=15162
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Γκιόλβας : Οι έλληνες ήταν σπορά εξωγήινων

14
Το ότι είναι φόρουμ εδώ δε σημαίνει ότι δε σχολιάζουμε την επικαιρότητα και τις προεκτάσεις της...Ίσα ίσα εδώ αποκαλύπτονται τα σχέδια της ντπ. Αρκεί να μπορούμε να δούμε πίσω από τις ειδήσεις, οι οποίες είναι αφετηρία συζητήσεων.
Κατά τ΄άλλα, θα τα πούμε και στο θέμα του εμμαν, να σαι σίγουρος!
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Γκιόλβας : Οι έλληνες ήταν σπορά εξωγήινων

16
Αυτοί ήταν τρεις λαλούν και οκτώ χορεύουν
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Γκιόλβας : Οι έλληνες ήταν σπορά εξωγήινων

17
Ο Γκιόλβας έλεγε οτι μίλαγε μέσω πνευματισμού με διάφορα όντα και έπαιρνε οδηγίες για τα όπλα που έφτιαχνε απο αυτούς,αρα για μένα δεν μπορεί να θεωρηθεί ο πιο αξόπιστος ως προς τις απαντήσεις που ψάχνεις Laptona.

Το ότι φαινόταν να ξέρει πολλά,όπως άλλωστε και πολλοί οι οπόιοι λένε οτι κατέχουν γνώσεις δεν σημαίνει οτι πρέπει να δεχόμαστε οτι λένε ή πολυ περισσότερο να το πιστεύουμε.Φιλτράρουμε τα πάντα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Γκιόλβας : Οι έλληνες ήταν σπορά εξωγήινων

18
Συμφωνώ απόλυτα , απλά δεν μπορώ να φιλτράρω τα πάντα μόνος μου, που και που θέλω βοήθεια :0307
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν
Απάντηση

Επιστροφή στο “Οι επιστήμες στην αρχαία Ελλάδα”

cron