Re: ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΙΓΑΝΤΕΣ!!

37
Εγώ πάλι δεν βλέπω μεγάλη διαφορά εκει στο βιντεο που δείχνει αριστερά τους ανθρώπους και δεξιά τους υποτιθέμενους Γιγαντες....... άντε το πολύ 80 πόντους.


Δηλαδή ένας πολύ ψηλός άνθρωπος!


Αμα βάλουμε και την κάμερα που είναι ότι να ναι και συνέχεια κουνιέται και παίζει ο φακός διάφορα παιχνίδια,μπορώ να πώ οτι δεν είναι γίγαντες.

Μάλιστα σε μια στιγμή ο γίγαντας βγάζει την μπλούζα(έχουν και αυτοί ρούχα?) του,εκεί που γίνεται η συγκριση και λόγω ότι έχει σηκωμένα τα χέρια και βγαζοντας την μπλουζα φαίνεται ακόμα ψηλότερος.


ΙΓ: Πως γίνεται και τυχαίνει ΠΑΝΤΑ όλα αυτα τα βίντεο που θέλουν να μας αποδείξουν το ανεξήγητο να είναι ΜΑΠΑ :blue
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΙΓΑΝΤΕΣ!!

38
Ε οχι και ΠΑΝΤΑ εμμαν.
Υπάρχουν και πολλά ορίτζιναλ.
Αλλά στην απορία σου έχω απαντήσει εδώ:

http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 49&t=12503

παράθεση:
"Πολλοί δυσπιστούν για την γνησιότητα των ευρημάτων, επειδή έχουν μάθει να ακούνε μόνο ότι το κατεστημένο τους προσφέρει. Προφανώς δεν έχουν συγκεντρώσει αρκετά στοιχεία γι’ αυτά που αποκρύβονται, έτσι η πλάστιγγα γέρνει προς την αμφιβολία. Όμως ακόμη και οι πληροφορίες που διαρρέουν κατά καιρούς και αποκαλύπτουν κάποιες «απάτες», είναι επί τούτου κατασκευασμένες, μόνο και μόνο για να κουκουλώσουν τα αληθινά γεγονότα που τυχόν διέρρευσαν και να τα διαστρεβλώσουν θολώνοντας το τοπίο."

Μπορεί κι εδώ να έχουμε να κάνουμε με μια τέτοια περίπτωση.
Απλά έτυχε να το δω τώρα, και το δημοσίευσα.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΙΓΑΝΤΕΣ!!

39
Άλλο το να υπήρχαν κάποτε γίγαντες,όπως υπήρχαν αντίστοιχα και μεγάλες σαύρες(δεινόσαυροι) και άλλο το να υπάρχουν σήμερα!


Το βίντεο που βλέπουμε παραπάνω δεν είναι παρά μόνο μια μεγάλη πλάνη.

Μάλιστα γράφουν:
Στην αρχή είπαν κάποιοι ότι ήταν κάποιου είδους φάρσας αλλά αμέσως κατατρίφθηκε η ιδέα αυτή όταν το βίντεο αυτό εξετάστηκε από ειδικούς!!

Απορώ τι ειδικοί είναι αυτοί,όταν δεν μπορούν να δουν τα αυτονόητα,τα οποία με την πρώτη φορά μπορεί να τα αντιληφθεί ακόμα και ο ποιο άσχετος!! :0307


Ι.Γ: Εδώ μπορείτε να το δείτε αναλυτικώς:
http://thesecretrealtruth.blogspot.com/ ... _7903.html

Γράφουν και άλλα πράγματα,αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς είναι απλά μια παραπληροφορηση......
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΙΓΑΝΤΕΣ!!

40
Ok emman, απλά να μη τα βάζουμε όλα τα στοιχεία στο ίδιο τσουβάλι...Χρειάζεται διαλογή. Όπως κάνουμε με τις ...ελιές. Αλλού οι καθαρές, αλλού αυτές με δάκο. Ξέρεις πόση προσοχή και επιμέλεια χρειάζεται αυτή η διαδικασία; Εγώ τυχαίνει να έχω ελιές και ξέρω :wave
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΙΓΑΝΤΕΣ!!

41
Περπατώντας στα χνάρια των Ανθρώπινων γιγάντων - Βίντεο
Εικόνα

Έρευνα του Jim Vieira κατά τη διάρκεια των τελευταίων 20 ετών, τον οδήγησε σε ένα περίεργο δρόμο της ίντριγκας και του μυστηρίου που περιβάλλει τους αγώνες και τα οικοδομήματα της αρχαίας Αμερικής.
Ο Jim Vieira Αμερικανός ιστορικός, έχει συντάξει χιλιάδες εκθέσεις για σκελετούς από γίγαντες, στη την New York Times, Smithsonian, Scientific American, καθώς μας λέει ότι οι ιστορίες που έχουν να κάνουν με την υπόθεση του παρελθόντος μας, όχι μόνο σκόπιμα τις έχουν συγκάλυψει, αλλά είναι και πολύ διαφορετική από ότι μας λένε.

Εικόνα
Φωτογραφία του National Geographic από τη δεκαετία του 1920

Εικόνα
Ο Roy Chapman Andrews πήρε αυτή την φωτογραφία το 1922 στο Ουλάν Μπατόρ. Η φωτογραφία δεν δημοσιεύθηκε στο περιοδικό.
Εικόνα
Στο βίντεο που ακολουθεί ο Jim Vieira μας αναλύει μερικά στοιχεία από την μακροχρόνια έρευνά του στο θέμα των γιγάντων.


phpBB [video]


http://www.apocalypsejohn.com/2012/11/Giants.html#more
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΚΙ ΟΜΩΣ ΥΠΗΡΧΑΝ ΓΙΓΑΝΤΕΣ!!

44
sarotos έγραψε:spartan, εχω μια απορια..

ειμαι σιγουρος πως τα εχεις χιλιοαναλυσει, αλλα λυσε μου την απορια σε παρακαλω..

τι ειναι κατα την γνωμη σου οι ελαχιμ, και τι ειναι τα νεφελιμ ?

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις από την αρχή το τόπικ, έχει πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία, απόψεις και αντιπαραθέσεις. Ίσως σε βοηθήσουν στο ερώτημα τι ήταν (είναι) αυτά τα πράγματα.
Αν θες μια κάπως πιο προσωπική άποψη, τη γνώμη μου δηλαδή, διάβασε αυτό : (το 1ο post κυρίως)

http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 3&start=27
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περίεργα πλάσματα”

cron