Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

10
εεεειιι παλικάριαααα!
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

11
Spartan έγραψε:Ό,τι να 'ναι. Εκθέσου κι άλλο, εκθέσου. Είμαι σίγουρος πως κάποιοι θα μου καταλογίζουν το ότι κάθομαι και απαντάω στα φοβερά ευφυολογήματά σου. Όμως τι να κάνω, μερικές φορές με αναγκάζεις γιατί προβάλλεις διαστρεβλωμένα αυτά που γράφω, μου βάζεις λόγια στο στόμα, και με μπερδεύεις με πράγματα που δεν είπα ποτέ.
Όπως και τώρα που λες για το "Θεό των Εβραίων" κλπ. Πότε μιλάγαμε εμείς παιδάκι μου για αυτό; Μπας και στις 12:00 το βράδυ που πόσταρες χθες είναι η ώρα που παίρνεις τα χάπια σου; Αν ναι, κοίτα τα μην έληξαν γιατί δε σε βλέπω καλά.
Είναι κι άλλα που διαστρεβλώνεις, αλλά δεν αξίζει να ασχολούμαι μου φαίνεται, πες ό,τι θες. Καρφί δε μου καίγεται από δω και πέρα. Αλλά στη θέση σου θα το έκοβα, γιατί όσο το συνεχίζεις γελοιοποιείσαι, να σαι σίγουρος. Κρίμα είναι.

Υ.Γ.
Έχεις φωτογένεια, αν και τα ray-ban δε σου πάνε και πολύ...ούτε τα πούρα...
Δυστυχώς και ΠΑΛΙ κάνεις λάθος (για άλλη μία φορά) Spartan.

Όσα γράφω

ΔΕΝ είναι "ευφυολογήματα" αλλά πραγματικά και αληθινότατα.
ΔΕΝ προβάλλω διαστρεβλωμένα αυτά που γράφεις.
ΔΕΝ σου βάζω λόγια στο στόμα.
ΔΕΝ σε μπερδεύω με πράγματα που δεν είπες ποτέ.



Λίγο "ταπείνωση" προκειμένου να "δείς" την αλήθεια ΔΕΝ θα έβλαπτε...!!!


όταν λέω εγώ "ακούς omg και ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΠΥΡΙΑ", μετά μου λες οτι έχω δήθεν "άδικο"...

Μάλλον είσαι "προκατειλημένος" μαζί μου για κάποιους "λόγους"...

ΕΣΥ ΕΚΤΙΘΕΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, όχι εγώ...!!!
Εγώ ξέρω ΠΟΛΥ καλά τι γράφω....


(μάλλον πρέπει να έχει κάποιος ΓΑΙΔΟΥΡΙΝΗ ΥΠΟΜΟΝΗ μαζί σου φίλε μου για να "βγάλει άκρη")

Πάρε να έχεις λοιπόν (μήπως τώρα ΘΥΜΑΣΑΙ???? "Φρεσκαρίστηκε η Μνήμη σου" μήπως????)...


"Πούτιν σε Γάλλο δημοσιoγράφο: "θα σου...τα κόψουμε!!" ΒΙΝΤΕΟ"
http://www.filoumenos.com/forum/viewtopic.php?p=50957



Spartan έγραψε:Ο τύπος απλά δεν παίζεται. Οι προσευχές στο τέμενος του Ομάρ είναι καθόλα νόμιμες, αφού οι Εβραίοι δεν έχουν διαφορετικό Θεό απ τον δικό μας. Αν τον δείτε να προσεύχεται στη Θεά Κάλι ή τον Όσιρι, τότε να μου πείτε. Όμως η επίσκεψη στο Ισραήλ δε μπορεί να χαλάσει το ίματζ του κοντού, αποτελεί απλά άλλη μια διπλωματική "πουτινιά".
Μήπως τώρα "φρεσκαρίστηκε" η μνήμη σου?
Τίνος τα "χάπια" είναι "ληγμένα" ρε Spartan? Για πες μας?

Τρείς λαλούν και δυο χορεύουν...
Εγώ αυτό έχω να πω...!!!

Απλά βγάζεις ΣΠΥΡΙΑ όταν ακούς OMG και δεν κοιτάς καν την ορθότητα όσων γράφω φίλε μου...
Κάνεις σαν μανιασμένος σκύλος που δαγκώνει με κλειστά τα μάτια όποιον πάει κοντά να τον βοηθήσει ή να του δείξει κάτι...
Ιδού η απόδειξη οτι ανεξάρτητα από το "τι σου γράφω" εσύ απλά με "δαγκώνεις" επειδή είμαι ο omg και σου τη σπάω μόνο που υπάρχω, πόσο μάλλον να σου δείξω κάτι για να σου ανοίξω τα μάτια ή να σε προστατέψω...!!!


Οφείλω να σου πω οτι ο λόγος που οδηγείσαι στο συμπέρασμα οτι ο Θεός των Εβραίων είναι ίδιος με αυτόν των Ορθοδόξων Χριστιανών είναι ο ίδιος που ΔΕΝ αντιλαμβάνεσαι (και που όχι μόνο δεν αντιλαμβάνεσαι, αλλά και απορρίπτεις) και κάποια άλλα πράγματα.

"Κάποιοι" έχουν κάνει "άριστη δουλειά" πάνω σας.
Το ότι "μπερδεύεται" ο μέσος Έλληνας σε τέτοια θέματα όπως το "αν ο Θεός των Εβραίων είναι ίδιος με τον Θεό των Ορθοδόξων" είναι αποτέλεσμα στοχευμένης και μακροχρόνιας "εκπαίδευσης" από "κάποιους"...!!!
(ξέρω οτι ΔΕΝ θα το δεχτείς (και πάλι) αυτό που σου λέω και θα το παρεξηγήσεις (πιθανώς να το ανάγεις αλλού), αλλά εγώ θα στο πω και ΕΛΠΙΖΩ κάποτε να ΞΥΠΝΗΣΕΙΣ και να καταλάβεις)...

Είναι ΒΑΘΙΑ Η ΛΑΓΟΥΔΟΤΡΥΠΑ φίλε Spartan και δυστυχώς επειδή είσαι "μέσα στο σύστημα" ΔΕΝ το αντιλαμβάνεσαι ή δεν το δέχεσαι αυτό...!!!
Νομίζεις οτι όλα είναι άσχετα μεταξύ τους. "Δεν βλέπεις"...(και όχι μόνο εσύ αλλά και πολλοί άνθρωποι δυστυχώς)

Πολλά πράγματα (ακόμα και οι "αντιδράσεις" σου και η "προκατάληψη" που έχεις απέναντί μου για τους "γνωστούς λόγους") συσχετίζονται με "πολλά πράγματα" και εσύ δεν είσαι σε θέση τώρα να τα "δείς" αυτά...

Μακάρι να είχα άδικο, αλλά δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα και αυτά μου δείχνεις με την συμπεριφορά σου Spartan....(δυστυχώς).
omg έγραψε:
Spartan έγραψε:Ο τύπος απλά δεν παίζεται. Οι προσευχές στο τέμενος του Ομάρ είναι καθόλα νόμιμες, αφού οι Εβραίοι δεν έχουν διαφορετικό Θεό απ τον δικό μας. Αν τον δείτε να προσεύχεται στη Θεά Κάλι ή τον Όσιρι, τότε να μου πείτε. Όμως η επίσκεψη στο Ισραήλ δε μπορεί να χαλάσει το ίματζ του κοντού, αποτελεί απλά άλλη μια διπλωματική "πουτινιά".

Εκ πρώτης απόψεως ακούγεται λογικό αυτό που λες Spartan.

Θα μου επιτρέψεις όμως - όσο πιο ταπεινά μπορώ - να σου πω την άποψή μου και να σε διορθώσω.

Σύμφωνα με τις δικές μου γνώσεις, η άποψη αυτή που εξέφρασες μου φαίνεται λανθασμένη (ενω με μια πρώτη ματιά, και σκεφτόμενος κανείς την Παλαιά και Καινή Διαθήκη, φαίνεται σωστό αυτό που λες, εν τούτις αν δεν ξεκαθαριστεί κάτι πολύ σημαντικό, πιθανώς οδηγεί σε οικουμενιστική πλάνη).

Θα μου επιτρέψεις λοιπόν να διαφωνήσω μαζί σου, και να σε παραπέμψω στα λόγια του ίδιου του Ιησού Χριστού μας.

Ευαγγέλιο κατα Ιωάννη Κεφάλαιο 5, στιχ. 23
ὁ μὴ τιμῶν τὸν υἱὸν οὐ τιμᾷ τὸν πατέρα τὸν πέμψαντα αὐτόν.
Μετάφραση:
Εκείνος που δεν τιμά τον Υιό δεν τιμά τον Πατέρα που τον έστειλε.


Οι εβραίοι ως γνωστόν ΔΕΝ δέχτηκαν τον Ιησού Χριστό (τον σταύρωσαν και από πάνω, αφού τον χλεύασαν, τον χτύπησαν, κλπ).
Με βάση τα λόγια του Θεού (Χριστού μας), με λίγα λόγια "όποιος (δεν δέχεται και) δεν τιμά τον Υιό, (δεν δέχεται και) δεν τιμά τον πατέρα"...!!!
Συνεπώς με βάση τα παραπάνω λόγια, αυτός που δεν δέχεται και απορρίπτει και δεν τιμά τον Ιησού Χριστό (σσ. οι Εβραίοι), δεν δέχεται και απορρίπτει και τον ίδιο τον Θεό (πατέρα).
(γιαυτό και ο μεσίας που περιμένουν οι εβραίοι, ο Αντίχριστος που θα έρθει και που θα τον πιστέψουν οι Εβραίοι, θα είναι ο Σατανάς και όχι ο Θεός).

Συνεπώς το να λέμε οτι οι Εβραίοι πιστεύουν στον ίδιο θεό για να ισχυριστούμε οτι οι Χριστιανοί έχουν το δικαίωμα να προσεύχονται στο τείχος των δακρύων (κάτι που κάνουν μόνο οι εβραίοι), είναι (κατά την ταπεινή μου γνώμη) λάθος.
Η Καινή Διαθήκη "συμπληρώνει" την Παλιά Διαθήκη.
Από την Στιγμή όμως που ήρθε ο Χριστός και δεν τον πίστεψαν, αυτοί που δεν πίστεψαν (οι εβραίοι) στην αλήθεια (του Χριστού), αναγκαστικά πίστεψαν στο ψεύδος και όσοι δεν τον δέχτηκαν (τον Υιό)...δεν δέχτηκαν ούτε τον πατέρα (Θεό)...

Για εμάς που πιστεύουμε στον Χριστό, ο Θεός της Παλαιάς Διαθήκης με τον Ιησού Χριστό (και γενικότερα με την Αγία Τριάδα όπως αυτή φανερώθηκε στην Καινή Διαθήκη - που είναι ΕΝΑΣ Θεός αλλά Τριαδικός--> Πατήρ, Υιός και Άγιο Πνεύμα) είναι ο ίδιος (και στην παλαιά διαθήκη βασικά έχουμε αρκετές φανερώσεις της Αγίας Τριάδος με διαφορετική μορφή - δηλαδή φανερώσεις οτι ο Θεός είναι Τριαδικός - όπως π.χ. στην εικόνα των τριών αγγέλων - "Φιλοξενία του Αβραάμ").

Οι Εβραίοι πίστευαν και πιστεύουν στην Παλαιά Διαθήκη, αλλά όχι στον Χριστό (δηλαδή δεν πιστεύουν στην Αγία Τριάδα). Έτσι πλανήθηκαν και αντί να συμπληρώσουν την Παλαιά Διαθήκη με την Καινή Διαθήκη (με τον Χριστό), αρνήθηκαν την Καινή Διαθήκη (σταύρωσαν τον Χριστό κλπ) και οδηγήθηκαν σε πλάνη.

Είναι επικίνδυνο πολύ το να λέμε οτι οι Εβραίοι με τους Ορθοδόξους Χριστιανούς πιστεύουν στον Ίδιο Θεό.
Οι Χριστιανοί πιστεύουν στον Ίδιο Θεό με τους εβραίους ΠΡΟ ελεύσεως του Χριστού (όχι ΜΕΤΑ ελεύσεως του Χριστού).
Αφού οι εβραίοι σταύρωσαν τον Χριστό (Θεοκτόνοι), πλέον έπαψαν να πιστεύουν στον Αληθινό Θεό και πιστεύουν στο Ψεύδος (διάολο). Γιαυτό και θα μας φέρουν για "Μεσία" τους τον Άρχοντα του Ψεύδους τον Διάβολο.

Με λίγα λόγια μια τέτοια αντίληψη όπως αυτή που έθεσες οδηγεί στον οικουμενισμό παρά στην αλήθεια του Ιησού Χριστού (κατά την ταπεινή μου άποψη).

Επίσης ο Πούτιν αν προσέξεις καλύτερα στο Link μου, είχε πει και το εξής:

"Αυτός είναι ακριβώς ο λόγος που ήρθα εδώ - για να προσευχηθούμε ώστε ο ναός να χτιστεί ξανά"!!!!

Το σχόλιο του αρθρογράφου ήταν-->
"Δεν γνωρίζει ως Ορθόδοξος ο Πούτιν ποιος θα χριστεί βασιλιάς στον 3ον Ναό;" (εννοεί τον Αντίχριστο φυσικά).

Με βάση τα "λόγια" του Πούτιν διαφαίνονται όχι οι Ορθόδοξες αλλά οι εβραιστικές του Προεθέσεις και οι εβραιστικές του διαθέσεις...
emman έγραψε:
Spartan έγραψε:Ο τύπος απλά δεν παίζεται. Οι προσευχές στο τέμενος του Ομάρ είναι καθόλα νόμιμες, αφού οι Εβραίοι δεν έχουν διαφορετικό Θεό απ τον δικό μας. Αν τον δείτε να προσεύχεται στη Θεά Κάλι ή τον Όσιρι, τότε να μου πείτε. Όμως η επίσκεψη στο Ισραήλ δε μπορεί να χαλάσει το ίματζ του κοντού, αποτελεί απλά άλλη μια διπλωματική "πουτινιά".

Ε,όχι ρε σπάρταν να έχουμε και τον ίδιο Θεό!!!! :slap


Τι δουλειά έχουμε εμείς με το τείχος των δακρύων και ναό του Σολομώντα και γενικός με τον εβραισμό(ταλμούδ κτλ)?


Ξέρεις πολύ καλά ποιον έχουν για Θεό τους οι Εβραίοι!!!

Το ιμάτζ του του κοντού χαλάει για κάποιους και για κάποιους δεν χαλάει..... μην μας βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι!


Οσο για τον οσιρι και τη Θεά Κάλι,δείξε μου αν την έχει προοσκύνησει ας πούμε ο Ομπάμα!

Το παραπάνω που είπες δεν ήταν επιχείρημα!

Είναι σαν να μου λες δείξε μου τους πολιτικούς ή τους μασώνους αν κλέβουν και έχουν μαύρο χρήμα......... που να το δώ????


Οπως και να έχει όμως ο Πούτιν είναι μέρος του Συστήματος!!!!

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ:
Μήπως τώρα "βλέπεις" το "ποιός εκτείθεται"???
Μήπως τώρα "βλέπεις" το "ποιός ξέρει πολύ καλά τι λέει" και ποιός όχι?
Μήπως τώρα "βλέπεις" το "ποιός είναι ο,τι νάναι" και ποιός όχι?
Μήπως τώρα "βλέπεις" το "ποιός γελοιοποιείται" και ποιός όχι?

Φίλε Spartan,
(αν ΔΕΝ ταπεινωθείς μέσα σου, δεν θα δεις ποτέ την αλήθεια. Πρόσεχε διότι θα πλανηθείς φίλε μου και θα παρασύρεις και άλλους μαζί σου)...!!!

Διαρκώς θα "σου τη σπάνε" τα Post μου που σου δείχνουν πράγματα που λόγω της "τύφλωσής σου" δεν θέλεις να "δείς" και να "δεχτείς"....!!!
Ειδικά όταν στα λέω εγώ, απλά "βγάζεις σπυριά" που στα λέω εγώ και δεν κοιτάς ΚΑΝ τι γράφω.
Τρώνε "Χ" τα γραφόμενα (για σένα στο μυαλό σου) μόνο και μόνο επειδή φέρουν τον τίτλο "omg"...!!!

Μάλλον ΑΥΤΟ είναι το πρόβλημά σου φίλε μου και ΠΡΕΠΕΙ να το ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ. ΑΣΕ ΜΕ ΕΜΕΝΑ να πάω στην ευχή....!!! Εγώ σήμερα υπάρχω και αύριο δεν υπάρχω. ΟΛΟΙ μας όμως στην ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑ θα δώσουμε λόγο για όλα και αλοίμονό μας

Εσύ με ειρωνεύεσαι οτι εγώ δήθεν στο "παίζω φίλος" και οτι απλά γράφω για να "σου τη σπάω" ή να "σε μειώνω" (και όχι για να σου "δείξω" κάτι που (όπως φαίνεται) δεν θέλεις να αποδεχτείς / να "δείς"),

...και ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ φίλε μου ΤΙ σου λέω/γράφω/δείχνω...

Sorry αν νευριάζω και εγώ μερικές φορές...!!
Και εγώ άνθρωπος είμαι, αλλα μην δίνεις σημασία σε εμένα, αλλά σε αυτά που προσπαθώ να σου δείξω και ΞΥΠΝΑ....
....


Υστερόγραφο Νο.2:
Φίλε Spartan,
ασε με εμένα. Εγώ σήμερα υπάρχω και αύριο όχι.
ΚΟΙΤΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΦΙΛΕ και προσπάθησε να νικήσεις όσα σε ταλαιπωρούν και σε κάνουν να "μην βλέπεις".
Ο λόγος που "δεν βλέπεις" (και που βγάζεις σπυριά μαζί μου - στο άκουσμα "omg") είναι διαφορετικός από αυτόν που νομίζεις (είναι ΠΙΟ ΒΑΘΥΣ και πρέπει μόνος σου να προσπαθήσεις να τον εξερευνήσεις σε βάθος).


(σκέψου οτι και στο άλλο το Thread που σου εξηγούσα οτι ο Θεός των εβραίων ΔΕΝ είναι ίδιος με αυτόν των Ορθοδόξων, ΚΑΙ ΠΑΛΙ να σε ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΩ ήθελα (και όχι να "σου τη σπάσω").
Εσύ όμως "αντιλαμβανόσουνα" και τότε και τώρα οτι όσα γράφω τα γράφω "για να σου τη σπάσω" (πράγμα λανθασμένο).

Αν κάποτε πχ. ανακάλυπτες οτι όντως οι Ορθόδοξοι ΔΕΝ έχουν τον ίδιο Θεό με τους Εβραίους (στην μετά χριστόν εποχή), τότε θα σε εκνεύριζα εγώ? Τότε εγώ για σένα τι θα ήμουνα? Φίλος ή εχθρός?

Θα καταλάβαινες άραγε οτι είμαι φίλος σου και οτι δεν προσπαθώ "να σου τη σπάσω" αλλά να "σου δείξω"??? (άσχετα από το ότι μερικές φορές επειδή και εγώ είμαι άνθρωπος παρασύρομαι και εκνευρίζομαι, οπότε συγνώμη που λυγίζω και εγώ και παρασύρομαι...)

Σκέψου τα και φιλοσόφησέ τα λίγο τα όσα σου λέω...
Θυμήσου την λέξη "ταπείνωση"...

Εμένα ο στόχος μου / η θέλησή μου δεν είναι ούτε να σου τη "σπάσω" ούτε να σε "ταπεινώσω", ούτε να σε "κοροϊδέψω" (όλους μας θα μας βάλει στο σκαμνί ούτως ή άλλως ο Θεός στην Δευτέρα Του Παρουσία και αλοίμονό μας).

Στόχος μου / θέλησή μου είναι να "σου ανοίξω τα μάτια" και να σε προστατέψω (για κάθε αδελφό/συνάνθρωπο έχω αυτό τον στόχο / θέληση, όχι μόνο για εσένα)...
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

12
Ωχουου! Σε βαρέθηκα, με βαρέθηκες και μας βαρέθηκαν όλοι!
Άϊντε ξαναμανά.
Κοίτα λίγο τι μου πόσταρες.
omg έγραψε:Παιδιάστικο είναι το να πιστεύει κανείς σε "ερπετοειδή", όχι το να βλέπει βίντεο με special effects...

Έλεος ρε Spartan ναουμε. Δέν είναι να ακούσεις κάτι από εμένα, αμέσως πρέπει να το "χαρακτηρήσεις" ως κάτι "ποταπό" ή "παιδιάστικο" ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. (Τα ίδια έκανες και όταν προσπαθούσα να σου δείξω οτι ο Θεός των εβραίων (μετά Χριστόν) ΔΕΝ είναι ίδιος με τον Θεό των Χριστιανών. Και εκεί "ο ίδιος μηχανισμός αντίδρασης" ήταν με αυτόν που βγάζεις και σε αυτό το Thread.

Τα ίδια Παντελάκη μου,...τα ίδια Παντελή μου...
Αδιόρθωτος...

Τι στην ευχή σε πιάνει δεν μπορώ να καταλάβω...
Τεσπα.

Χαλάρωσε Boy...!!!
Ηρέμησε...
Cool Down...

Stay Cool Dady-oh...!!!


Πάντα είσαι "ετοιμοπόλεμος" όταν σου δείχνω κάτι εγώ...
Εικόνα
Cool Down Boy....
Είναι απλά το πιο πρόσφατο παράδειγμα, όχι το μοναδικό (απλά βαριέμαι να ψάχνω και να παραθέτω όοολα όσα έχεις πει κατά καιρούς, σε αντίθεση βέβαια με εσένα που δεν πτοείσαι) όπου παραποιείς και διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου.
Πες μου άνθρωπέ μου, (εκτός από το ότι μου προσάπτεις πίστη στα ερπετοειδή, κάτι που ουδέποτε είπα, άλλο ότι τα ψάχνω αυτά τα θέματα), χαρακτήρισα ποτέ εγώ ποταπό, παιδιάστικο ή δε ξέρω τι άλλο αυτό που "άκουσα από εσένα" στο συγκεκριμένο θέμα, ή σε οποιοδήποτε άλλο θέμα; Μόνο τα βίντεο με τα εφέ είπα πως είναι παιδιάστικα, όχι τα λεγόμενά σου ή η ενέργειά σου να τα παραθέσεις. Τα βίντεο.
Δε νομίζω τα βίντεο να είναι "λεγόμενά σου" ούτε τα έφτιαξες εσύ για να προσβληθείς τόσο πια.
Παρ΄όλα αυτά σου ζήτησα και συγνώμη εάν με παρεξήγησες όπως το έγραψα. Αλλά τέλοσπάντων.
Δηλαδή αν εσύ έλεγες ότι κάποιο βίντεο που παρέθεσα εγώ όπως αυτό με το σωματοφύλακα του Ομπάμα είναι "μούφα" ή photoshop κλπ, όπως και έμμεσα έκανες, έπρεπε εγώ μετά να σου σύρω τον εξάψαλμο όπως έκανες εσύ;

Τώρα για το θέμα με το Θεό των Εβραίων. Οκ γράψε λάθος, έχει περάσει πολύς καιρός και δε το θυμόμουνα. Εκφράστηκα λάθος για ληγμένα κλπ. Έκανα φάουλ, το παραδέχομαι. Όμως ρε συ omg, όπως το είπες ότι χαρακτήρισα "ποταπό", "παιδιάστικο" κλπ "αυτό που άκουσα από σένα" επί του θέματος, και όπως μίλησες γενικώς στα 2 τελευταία ποστ σου (και τι δεν είπες! Για διαβάσε...) σκέφτηκα κι εγώ ότι ποτέ δεν είχα αναφερθεί έτσι σε κάποια κουβέντα μας, και γι αυτό δε μου πήγε το μυαλό στο παλιό αυτό ποστ. Δηλαδή αντέδρασα μεν βιαστικά, αλλά με μπέρδεψες επειδή πάλι μου άλλαξες τα λεγόμενά μου, τα οποία αν τα είχα εκφράσει έτσι σίγουρα θα τα θυμόμουνα. Έτσι σκέφτηκα.

Άμα δεν έκανες την τρίχα τριχιά, δε θα έπεφτα σε αυτό το σφάλμα. Και δεν είναι η πρώτη φορά που μεγεθύνεις και μεταλλάσσεις λεγόμενά μου, επαναλαμβάνω. Είναι πάρα πολλές οι φορές και σε πολλά τόπικ. Γι αυτό ίσως το είχα απωθημένο και ξέσπασα. :punish:

Δε θα μπω στη διαδικασία να ψάξω για παραδείγματα, γιατί όπως σου είπα ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο, ούτε και κανένα ενδιαφέρει πια. Σιγά μη σχηματίσω και δικογραφία με τις κοκορομαχίες μας. Θα γελάει (κι άλλο) ο κόσμος μ' εμάς. :χουχου

Όπως και να χει, σου ζητώ συγνώμη για τον τρόπο που σου απευθύνθηκα, και αναγνωρίζω το λάθος μου. Όμως σε παρακαλώ μη μου λες για σπυριά και μίση, λύσσες κλπ. Δεν είναι έτσι, καμία σχέση. Η αλήθεια είναι ότι παρασύρομαι κι εγώ λίγο καμιά φορά και "τη βρίσκω" να σου τη λέω, αλλά μέχρι εκεί. Κακώς, αλλά νομίζω πρέπει να σκεφτείς κι εσύ τη δική σου συμβολή σε αυτό, αντί να μου μιλάς για ταπεινότητα , φιλία και διάθεση να "με σώσεις". :slap

Για να τελειώνουμε, έχει δημιουργηθεί πάλι κακό κλίμα μεταξύ μας, και αν προσθέσεις και το κακό προηγούμενο που έχουμε, δεν τιμά κανένα μας. Πάντως είσαι ο μόνος με τον οποίο έχω τέτοια φαγωμάρα, πως γίνεται ρε μπαγάσα! :punish:

Φαίνεται ότι κάτι ανάμεσά μας φορτίζει το κλίμα κάθε φορά που πιάνουμε κουβέντα, (:diablo:) και μάλλον φταίει το εγώ μας που δυναμώνει μετά κι άλλο την ένταση.
Αναλαμβάνω λοιπόν την ευθύνη που μου αναλογεί, και θέλω πραγματικά από δω και στο εξής να μιλάμε πιο κόσμια, κι ας διαφωνούμε σε πολλά.
Κοίτα κι εσύ να μαζευτείς λιγάκι, γιατί ούτε εσύ είσαι μητέρα Τερέζα. :wave
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

13
Ελπίζω να τελειώσατε με τις λογομαχίες!Μην παρεξηγείστε με το κάθετι που λέει ο καθένας!Κακό στον ευατό σας κάνετε!


Ως προς το βίντεο,αμα δείτε το έχουν τραβήξει απο τηλεόραση,όταν πάει κοντά στον άνθρωπο για να δείξει και καλά οτι είναι ερπετοειδές,προσεξτε το γράμματα απο πίσω που λέει aipac πως αλλοιώνονται και δε ξεχωρίζεις τι γράφει.
Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με τα δόντια,ειδικά οταν το μεγενθύνει τόσο πολύ.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

14
Spartan έγραψε:Ωχουου! Σε βαρέθηκα, με βαρέθηκες και μας βαρέθηκαν όλοι!
Άϊντε ξαναμανά.
Κοίτα λίγο τι μου πόσταρες.
omg έγραψε:Παιδιάστικο είναι το να πιστεύει κανείς σε "ερπετοειδή", όχι το να βλέπει βίντεο με special effects...

Έλεος ρε Spartan ναουμε. Δέν είναι να ακούσεις κάτι από εμένα, αμέσως πρέπει να το "χαρακτηρήσεις" ως κάτι "ποταπό" ή "παιδιάστικο" ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. (Τα ίδια έκανες και όταν προσπαθούσα να σου δείξω οτι ο Θεός των εβραίων (μετά Χριστόν) ΔΕΝ είναι ίδιος με τον Θεό των Χριστιανών. Και εκεί "ο ίδιος μηχανισμός αντίδρασης" ήταν με αυτόν που βγάζεις και σε αυτό το Thread.

Τα ίδια Παντελάκη μου,...τα ίδια Παντελή μου...
Αδιόρθωτος...

Τι στην ευχή σε πιάνει δεν μπορώ να καταλάβω...
Τεσπα.

Χαλάρωσε Boy...!!!
Ηρέμησε...
Cool Down...

Stay Cool Dady-oh...!!!


Πάντα είσαι "ετοιμοπόλεμος" όταν σου δείχνω κάτι εγώ...
Εικόνα
Cool Down Boy....
Είναι απλά το πιο πρόσφατο παράδειγμα, όχι το μοναδικό (απλά βαριέμαι να ψάχνω και να παραθέτω όοολα όσα έχεις πει κατά καιρούς, σε αντίθεση βέβαια με εσένα που δεν πτοείσαι) όπου παραποιείς και διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου.
Πες μου άνθρωπέ μου, (εκτός από το ότι μου προσάπτεις πίστη στα ερπετοειδή, κάτι που ουδέποτε είπα, άλλο ότι τα ψάχνω αυτά τα θέματα), χαρακτήρισα ποτέ εγώ ποταπό, παιδιάστικο ή δε ξέρω τι άλλο αυτό που "άκουσα από εσένα" στο συγκεκριμένο θέμα, ή σε οποιοδήποτε άλλο θέμα; Μόνο τα βίντεο με τα εφέ είπα πως είναι παιδιάστικα, όχι τα λεγόμενά σου ή η ενέργειά σου να τα παραθέσεις. Τα βίντεο.
Δε νομίζω τα βίντεο να είναι "λεγόμενά σου" ούτε τα έφτιαξες εσύ για να προσβληθείς τόσο πια.
Παρ΄όλα αυτά σου ζήτησα και συγνώμη εάν με παρεξήγησες όπως το έγραψα. Αλλά τέλοσπάντων.
Δηλαδή αν εσύ έλεγες ότι κάποιο βίντεο που παρέθεσα εγώ όπως αυτό με το σωματοφύλακα του Ομπάμα είναι "μούφα" ή photoshop κλπ, όπως και έμμεσα έκανες, έπρεπε εγώ μετά να σου σύρω τον εξάψαλμο όπως έκανες εσύ;

Τώρα για το θέμα με το Θεό των Εβραίων. Οκ γράψε λάθος, έχει περάσει πολύς καιρός και δε το θυμόμουνα. Εκφράστηκα λάθος για ληγμένα κλπ. Έκανα φάουλ, το παραδέχομαι. Όμως ρε συ omg, όπως το είπες ότι χαρακτήρισα "ποταπό", "παιδιάστικο" κλπ "αυτό που άκουσα από σένα" επί του θέματος, και όπως μίλησες γενικώς στα 2 τελευταία ποστ σου (και τι δεν είπες! Για διαβάσε...) σκέφτηκα κι εγώ ότι ποτέ δεν είχα αναφερθεί έτσι σε κάποια κουβέντα μας, και γι αυτό δε μου πήγε το μυαλό στο παλιό αυτό ποστ. Δηλαδή αντέδρασα μεν βιαστικά, αλλά με μπέρδεψες επειδή πάλι μου άλλαξες τα λεγόμενά μου, τα οποία αν τα είχα εκφράσει έτσι σίγουρα θα τα θυμόμουνα. Έτσι σκέφτηκα.

Άμα δεν έκανες την τρίχα τριχιά, δε θα έπεφτα σε αυτό το σφάλμα. Και δεν είναι η πρώτη φορά που μεγεθύνεις και μεταλλάσσεις λεγόμενά μου, επαναλαμβάνω. Είναι πάρα πολλές οι φορές και σε πολλά τόπικ. Γι αυτό ίσως το είχα απωθημένο και ξέσπασα. :punish:

Δε θα μπω στη διαδικασία να ψάξω για παραδείγματα, γιατί όπως σου είπα ούτε όρεξη έχω, ούτε χρόνο, ούτε και κανένα ενδιαφέρει πια. Σιγά μη σχηματίσω και δικογραφία με τις κοκορομαχίες μας. Θα γελάει (κι άλλο) ο κόσμος μ' εμάς. :χουχου

Όπως και να χει, σου ζητώ συγνώμη για τον τρόπο που σου απευθύνθηκα, και αναγνωρίζω το λάθος μου. Όμως σε παρακαλώ μη μου λες για σπυριά και μίση, λύσσες κλπ. Δεν είναι έτσι, καμία σχέση. Η αλήθεια είναι ότι παρασύρομαι κι εγώ λίγο καμιά φορά και "τη βρίσκω" να σου τη λέω, αλλά μέχρι εκεί. Κακώς, αλλά νομίζω πρέπει να σκεφτείς κι εσύ τη δική σου συμβολή σε αυτό, αντί να μου μιλάς για ταπεινότητα , φιλία και διάθεση να "με σώσεις". :slap

Για να τελειώνουμε, έχει δημιουργηθεί πάλι κακό κλίμα μεταξύ μας, και αν προσθέσεις και το κακό προηγούμενο που έχουμε, δεν τιμά κανένα μας. Πάντως είσαι ο μόνος με τον οποίο έχω τέτοια φαγωμάρα, πως γίνεται ρε μπαγάσα! :punish:

Φαίνεται ότι κάτι ανάμεσά μας φορτίζει το κλίμα κάθε φορά που πιάνουμε κουβέντα, (:diablo:) και μάλλον φταίει το εγώ μας που δυναμώνει μετά κι άλλο την ένταση.
Αναλαμβάνω λοιπόν την ευθύνη που μου αναλογεί, και θέλω πραγματικά από δω και στο εξής να μιλάμε πιο κόσμια, κι ας διαφωνούμε σε πολλά.
Κοίτα κι εσύ να μαζευτείς λιγάκι, γιατί ούτε εσύ είσαι μητέρα Τερέζα. :wave

Μάλλον έχεις δει πολλές "αντ-ορθόδοξες ταινίες" και έχεις διαβάσει πολλά "αντ-ορθόδοξα βιβλία" από ανθρώπους που εξυμνούνε τον οικουμενισμό (ή που τον ανέχονται και σιωπούνε) και πολεμάνε τους ορθοδόξους (αντί για τους Οικουμενιστές)....και....είσαι πλέον προκατειλημένος με τους Ορθοδόξους και με τα λεγόμενά τους φαίνεται... lool :132

Τέλοσπάντων...

Αν και διαφωνώ σε πολλά από όσα λες... (και μην νομίζεις οτι έχεις ξεφύγει, αντιλαβάνομαι πολυ καλά το πως σκέφτεσαι σε ορισμένα ζητήματα - κάτι που φαίνεται και από τα post σου άλλωστε..., αλλά τελοσπάντων)...
... προκειμένου να μην (ξανα) μαλώνουμε...

Θα πω απλώς...
...."καλώς"....!!!

Υστερόγραφο:
και να σκεφτείς οτι έβαλα μόνο τα βίντεο και δεν έγραψα κάποιο σχόλιο στο post μου, για να μην σε "τσιτώσω" και αρχίσεις πάλι τα "κουλά"...*(ασχέτως με το γεγονός οτι εσύ τελικά "την πεταξες" πάλι την ατάκα σου...)
(που να έγραφα και κάτι...φαντάσου τι θα γινότανε..)

Spartan σοβαρά στο λέω πάντως και με φιλική διάθεση, κάτσε και φιλοσόφησε τον εαυτό σου και ψάξου, διότι δεν βαδίζεις καλά...

Αυτά.

Lets Finish... :cooll :punish:
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περίεργα πλάσματα”