Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

1
Εικόνα
Στην AIPAC του σιωνιστικού λόμπι που ειχε μλησει καποια στιγμη ο ΟΜΠΑΜΑ θα θυμοσαστε τον περιεργο σωματοφυλακατου με τα εξωγηινα και απάνθρωπα χαρακτηριστικα... που διεφυγε της προσοχης και συνεληφθει απο τον φακο της καμερας.
Εικόνα
phpBB [video]

Και βεβαια μετα την δημοσιευση του βιντεο οι υπευθυνοι προσπαθησαν να συσκοτισουν την κατασταση οσο καλυτερα γινεται δυστυχως ομως στην ιδια συγκεντρωση εμφανιζεται ακομη ενα ερπετοειδες και μαλιστα με επωνυμο!

Το ονομα αυτου Lee Rosenberg

Ο εν λογω κυριος δεν ηταν σωματοφυλακας αλλα ο ανθρωπος που προανήγγειλε οτι θα μιλησει ο Ομπαμα.

Ο Lee Rosenberg ενω αναγγελει τον Αμερικανο προεδρο και το πληθος καλωσοριζει φαινεται σε ζωντανη μεταδοση και καταγραφομενος απο διαφορετικες καμερες να αλλαζει μορφη και να εμφανιζει ερπετοειδη χαρακτηριστικα Το Βίντεο εχει ημερομηνια Μαΐο του 2011 και να σημειωθει οτι η ομιλια μεταδοθηκε ζωντανα απο τα τηλεοπτικα δικτυα.

Τα βιντεο απο αυτην την συγκεντρωση η AIPAC τα κοβει ακριβως πριν την παρουσιαση του προεδρου και την μεταμορφωση ενω συνεχιζουν μετα χωρις να φαινεται η αναγγελια απο τον Lee Rosenberg.

Δεδομένου ομως ότι το μεγαλύτερο μέρος, καλυφθηκε ζωντανά στην οθόνη της τηλεόρασης υπαρχουν τα αυθεντικα βιντεο απο διαφορετικες πηγες χωρις να εχουν υποστει την επεξεργασια. Να σημειωθει οτι οπρωτος που αναφερθηκε στους ερπετοειδεις ειναι ο David Icke.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ......

phpBB [video]


πηγή: Ανεξήγητα
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

2
phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]


phpBB [video]
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

4
Δε νομίζω ότι είναι εξωγήινοι, πάντως νορμάλ άνθρωποι δεν πρέπει να είναι. Μιλάω βέβαια για τα βίντεο με τον Ομπάμα, και άλλα παρόμοια, όχι για τα παιδιάστικα βίντεο του omg, όπου φαίνεται με γυμνό μάτι το ψέμα. Όσον αφορά το photoshop, σαφώς υπάρχουν πάρα πολλά φτιαχτά, όμως αναρωτιέμαι γιατί κάποια αμφιλεγόμενα βίντεο και φωτό που προκαλούν σχετικό σάλο όπως αυτά, δεν υπόκεινται σε τεχνικό έλεγχο. Σήμερα υπάρχει τρόπος να αποδειχτεί εάν ένα βίντεο είναι προϊόν απάτης ή όχι με τη μέθοδο υψηλής ψηφιακής ανάλυσης (μιλάμε για πολλά m-pixels βάθος). Εφόσον λοιπόν υπάρχουν πάρα πολλοί σκεπτικιστές και πολέμιοι παρόμοιων στοιχείων, μου κάνει εντύπωση πως δεν καταφεύγουν σε αυτή τη μέθοδο ώστε να αποδείξουν πανηγυρικά το πλαστό του πράγματος. :hmmm
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

6
Spartan έγραψε:Δε νομίζω ότι είναι εξωγήινοι, πάντως νορμάλ άνθρωποι δεν πρέπει να είναι. Μιλάω βέβαια για τα βίντεο με τον Ομπάμα, και άλλα παρόμοια, όχι για τα παιδιάστικα βίντεο του omg, όπου φαίνεται με γυμνό μάτι το ψέμα. Όσον αφορά το photoshop, σαφώς υπάρχουν πάρα πολλά φτιαχτά, όμως αναρωτιέμαι γιατί κάποια αμφιλεγόμενα βίντεο και φωτό που προκαλούν σχετικό σάλο όπως αυτά, δεν υπόκεινται σε τεχνικό έλεγχο. Σήμερα υπάρχει τρόπος να αποδειχτεί εάν ένα βίντεο είναι προϊόν απάτης ή όχι με τη μέθοδο υψηλής ψηφιακής ανάλυσης (μιλάμε για πολλά m-pixels βάθος). Εφόσον λοιπόν υπάρχουν πάρα πολλοί σκεπτικιστές και πολέμιοι παρόμοιων στοιχείων, μου κάνει εντύπωση πως δεν καταφεύγουν σε αυτή τη μέθοδο ώστε να αποδείξουν πανηγυρικά το πλαστό του πράγματος. :hmmm

Α, ωστε είναι "παιδιάστικο" το να σου δείχνει κάποιος "πως γίνονται τα Special Effects" και δεν είναι "παιδιάστικο" το να "χάφτεις" ότι σου πλασάρει το ίντερνετ ως "αληθινό" ή το να "εκπαιδεύεσαι από το ίντερνετ" (γενικώς)?

...Μάλιστα...!!!

Φίλε Spartan δεν μπορώ/δεν θέλω να σου αποκαλύψω το φάσμα των γνώσεών μου και των ιδιοτήτων μου (τόσο των επιστημονικών, όσο και των μη επιστημονικών), αλλά ΠΙΣΤΕΨΕ με σε μερικά πράγματα "έχω περισσότερο δικαίωμα από όσο νομίζεις" (λόγω κάποιων ιδιοτήτων μου - που σε εσένα είναι φυσικά ΑΓΝΩΣΤΟ το "τι ιδιότητες και γνώσεις μπορεί να έχω" *(και ούτε θα μάθεις ποτέ)...) να μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά οτι

"απέχεις πολύ"... και μάλιστα όχι απλώς από μία, αλλά από "πολλές πραγματικότητες" και αλήθειες...

Μπορεί να ακούς "omg" και πιθανώς να "βγάζεις σπυριά", αλλά πρόσεχε να μην πιστεύεις ο,τι βλακεία βγαίνει στο ίντερνετ διότι θα πλανηθείς...

Πρόσεχε διότι μπορεί να νομίζεις οτι ξέρεις πράγματα και οτι κρίνεις σωστά τις καταστάσεις αλλά σε κάποια πράγματα τελικά να ισχύει το "όταν εσύ έτρωγες αυγά, εγώ είχα ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ"....  looll :cooll

Φιλικά στο λέω αυτό...
Πρόσεχε καλέ μου άνθρωπε διότι θα πλανηθείς...
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

7
omg έγραψε:
Spartan έγραψε:Δε νομίζω ότι είναι εξωγήινοι, πάντως νορμάλ άνθρωποι δεν πρέπει να είναι. Μιλάω βέβαια για τα βίντεο με τον Ομπάμα, και άλλα παρόμοια, όχι για τα παιδιάστικα βίντεο του omg, όπου φαίνεται με γυμνό μάτι το ψέμα. Όσον αφορά το photoshop, σαφώς υπάρχουν πάρα πολλά φτιαχτά, όμως αναρωτιέμαι γιατί κάποια αμφιλεγόμενα βίντεο και φωτό που προκαλούν σχετικό σάλο όπως αυτά, δεν υπόκεινται σε τεχνικό έλεγχο. Σήμερα υπάρχει τρόπος να αποδειχτεί εάν ένα βίντεο είναι προϊόν απάτης ή όχι με τη μέθοδο υψηλής ψηφιακής ανάλυσης (μιλάμε για πολλά m-pixels βάθος). Εφόσον λοιπόν υπάρχουν πάρα πολλοί σκεπτικιστές και πολέμιοι παρόμοιων στοιχείων, μου κάνει εντύπωση πως δεν καταφεύγουν σε αυτή τη μέθοδο ώστε να αποδείξουν πανηγυρικά το πλαστό του πράγματος. :hmmm

Α, ωστε είναι "παιδιάστικο" το να σου δείχνει κάποιος "πως γίνονται τα Special Effects" και δεν είναι "παιδιάστικο" το να "χάφτεις" ότι σου πλασάρει το ίντερνετ ως "αληθινό" ή το να "εκπαιδεύεσαι από το ίντερνετ" (γενικώς)?

...Μάλιστα...!!!


Πω πω...Όλη αυτή την ανάρτηση-αντίδραση-έπαρση-τσαντίλα την προκάλεσε η λέξη που χρησιμοποίησα για να χαρακτηρίσω τα βίντεο που μας πόσταρες; Το "παιδιάστικα" ;
Χαλάρωσε λίγο φίλε μου, δεν είπα ότι είναι παιδιάστικη η ενέργειά σου, είπα ότι τα βίντεο είναι παιδιάστικα, δηλαδή φαίνονται ότι φτιάχτηκαν από "παιδιά" που παίζουν. Σόρυ αν ο τρόπος που το έγραψα φαίνεται παρεξηγήσιμος.
:sorry
Όμως θέλω να σου πω ότι δεν "χάφτω ότι μου πλασάρει το ίντερνετ" όπως λες, απλά αρέσκομαι να σημειώνω και να εξετάζω (ζητώντας και άλλες γνώμες) κάποια "γαργαλιστικά" στοιχεία που βγαίνουν κατά καιρούς, όχι όμως και να τα αποδέχομαι ως αλήθεια. Αλίμονο! Λες να πιστεύω ως ακλόνητα γεγονότα όλα όσα βλέπω ή ποστάρω στο δίκτυο;
:no
Για το άλλο που λες περί εκπαίδευσης, δε το πολυκατάλαβα. Κάποια πράγματα μαθαίνω σίγουρα από το ίντερνετ, όπως όλοι οι χρήστες του. Όχι πως το έχω καταστήσει και Μέγα Διδάσκαλο.


Φίλε Spartan δεν μπορώ/δεν θέλω να σου αποκαλύψω το φάσμα των γνώσεών μου και των ιδιοτήτων μου (τόσο των επιστημονικών, όσο και των μη επιστημονικών), αλλά ΠΙΣΤΕΨΕ με σε μερικά πράγματα "έχω περισσότερο δικαίωμα από όσο νομίζεις" (λόγω κάποιων ιδιοτήτων μου - που σε εσένα είναι φυσικά ΑΓΝΩΣΤΟ το "τι ιδιότητες και γνώσεις μπορεί να έχω" *(και ούτε θα μάθεις ποτέ)...) να μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά οτι
"απέχεις πολύ"... και μάλιστα όχι απλώς από μία, αλλά από "πολλές πραγματικότητες" και αλήθειες...


Άσε δε τα σχολιάζω αυτά που λες εδώ. Ό,τι πεις.
Ρε μπας και είσαι ο ΙRON MAN ? ; Ή μήπως ο Δρ Τζέκιλ;

:hmmm

Μπορεί να ακούς "omg" και πιθανώς να "βγάζεις σπυριά", αλλά πρόσεχε να μην πιστεύεις ο,τι βλακεία βγαίνει στο ίντερνετ διότι θα πλανηθείς...

Ε, εδώ το παράκανες. Σιγά μη βγάζω και καλόγερους όταν ακούω omg. Σα πολύ μεγάλη ιδέα δεν έχεις για τον εαυτό σου; Και η συμβουλή είναι όλα τα λεφτά...Πού τη σκέφτηκες; Καλά που μου τό 'πες, θα προσέχω στο εξής!
:0607
Πρόσεχε διότι μπορεί να νομίζεις οτι ξέρεις πράγματα και οτι κρίνεις σωστά τις καταστάσεις αλλά σε κάποια πράγματα τελικά να ισχύει το "όταν εσύ έτρωγες αυγά, εγώ είχα ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ"....  looll :cooll

Μπα... λάθος έκανα περί της ιδέας που έχεις για τον εαυτό σου. Τελικά είσαι πολύ ταπεινός άνθρωπος.
:clap

Φιλικά στο λέω αυτό...
Πρόσεχε καλέ μου άνθρωπε διότι θα πλανηθείς...

Αισθάνομαι τη ζεστασιά της φιλικής σου διάθεσης μέχρι το κόκαλο, να είσαι σίγουρος! Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Αυτή τη φορά
Εικόνα
Εικόνα
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

8
Παιδιάστικο είναι το να πιστεύει κανείς σε "ερπετοειδή", όχι το να βλέπει βίντεο με special effects...

Έλεος ρε Spartan ναουμε. Δέν είναι να ακούσεις κάτι από εμένα, αμέσως πρέπει να το "χαρακτηρήσεις" ως κάτι "ποταπό" ή "παιδιάστικο" ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. (Τα ίδια έκανες και όταν προσπαθούσα να σου δείξω οτι ο Θεός των εβραίων (μετά Χριστόν) ΔΕΝ είναι ίδιος με τον Θεό των Χριστιανών. Και εκεί "ο ίδιος μηχανισμός αντίδρασης" ήταν με αυτόν που βγάζεις και σε αυτό το Thread.

Τα ίδια Παντελάκη μου,...τα ίδια Παντελή μου...
Αδιόρθωτος...

Τι στην ευχή σε πιάνει δεν μπορώ να καταλάβω...
Τεσπα.

Χαλάρωσε Boy...!!!
Ηρέμησε...
Cool Down...

Stay Cool Dady-oh...!!!


Πάντα είσαι "ετοιμοπόλεμος" όταν σου δείχνω κάτι εγώ...
Εικόνα
Cool Down Boy....
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο Ομπάμα αγκαλιαστηκε οn camera με ερπετοειδες (Βίντεο)

9
Ό,τι να 'ναι. Εκθέσου κι άλλο, εκθέσου. Είμαι σίγουρος πως κάποιοι θα μου καταλογίζουν το ότι κάθομαι και απαντάω στα φοβερά ευφυολογήματά σου. Όμως τι να κάνω, μερικές φορές με αναγκάζεις γιατί προβάλλεις διαστρεβλωμένα αυτά που γράφω, μου βάζεις λόγια στο στόμα, και με μπερδεύεις με πράγματα που δεν είπα ποτέ.
Όπως και τώρα που λες για το "Θεό των Εβραίων" κλπ. Πότε μιλάγαμε εμείς παιδάκι μου για αυτό; Μπας και στις 12:00 το βράδυ που πόσταρες χθες είναι η ώρα που παίρνεις τα χάπια σου; Αν ναι, κοίτα τα μην έληξαν γιατί δε σε βλέπω καλά.
Είναι κι άλλα που διαστρεβλώνεις, αλλά δεν αξίζει να ασχολούμαι μου φαίνεται, πες ό,τι θες. Καρφί δε μου καίγεται από δω και πέρα. Αλλά στη θέση σου θα το έκοβα, γιατί όσο το συνεχίζεις γελοιοποιείσαι, να σαι σίγουρος. Κρίμα είναι.

Υ.Γ.
Έχεις φωτογένεια, αν και τα ray-ban δε σου πάνε και πολύ...ούτε τα πούρα...
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περίεργα πλάσματα”