Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

19
emman έγραψε:
Φυσικα οσα προανεφερες τα δεχομαι λογω των αρχαιων συγραφεων που τις θεωρω ως τις πιο αξιοπιστες πηγες απο οτιδηποτε αλλο εχει γραφει αρκετα μεταγενεστερα.



:hmmm :hmmm :hmmm
Εννοω οτι επηδη εχω τις αμφιβολιες μου το δεχομαι μονο και μονο γι'αυτο.
Και επηδη ειμαι και ανοιχτομυαλος :cooll δεν μπορω να αποκλεισω τιποτα.
Ελπιζω να σε καλυψα. :541
Φίλε Μίνωα το παραπάνω το είπα με διάθεση χιούμορ......
Φυσικά και δεν περιμένω κανέναν Ανδρομέδειο ή τίποτα άλλο......περιμένω μόνο από εμένα και φυσικά απο συλλογική προσπάθεια...Πιστεύω είς έναν και Μοναδικό Θεό,όπως πίστευε και ο Πλάτωνας.(Πλάτων -Κριμαίος)
Φυσικά δεν αποκλείω τίποτα...τα έχω όλα σε μια ακρη στο μυαλό μου, καιρός θα δείξει.
Πιστεύω ότι υπήρξαν οι 12 (θεοί),με τι ιδιότητα όμως δεν ξέρω.....
Προσωπικά γνώρισα την χάρη του Θεού και χάρη σε αυτό δεν πρόκειται να δεχθώ κάτι άλλο!!

Με δόξα πολύ και δύναμη θα Έρθει απο τον ουρανό......Τώρα τι θέλει να μας πεί;;
Θα δειξει φιλε Λεων και προσωπικα ελπιζω να ζουμε την ωρα που θα ερθει αυτος που λες και οχι ο αλλος που περιμενουν καποιοι αλλοι. . :541
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

20
Αμ,ο αλλος θα ερθει θελουμε δεν θελουμε,αλλιως δεν γινεται...
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

21
dominique έγραψε:Αμ,ο αλλος θα ερθει θελουμε δεν θελουμε,αλλιως δεν γινεται...
Αν πιστεύεις, τότε πρέπει να θεωρείς καλύτερο να έρθει στις μέρες μας.

Ή μήπως, όχι ?
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

23
Γιατι εσυ πιστευεις οτι δεν θα ερθει?
Μπορει οχι στις μερες μας,αλλα θα ερθει...καλυτερα στις μερες μας...
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

24
dominique έγραψε:Γιατι εσυ πιστευεις οτι δεν θα ερθει?
Κάτι έρχεται αλλά δεν ξέρω τι είναι και πως είναι, ακριβώς... Νοιώθω ότι δεν θα είναι καλό.
Μπορει οχι στις μερες μας,αλλα θα ερθει...καλυτερα στις μερες μας...
Καλύτερα στις μέρες μας...

Θα είναι ευκαιρία για τους πιστούς να ατσαλώσουν την πίστη τους και για τους άπιστους να πιστέψουν...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

25
Παιδιά χαλαρώστε....έχουμε ακόμα πολλά χρονάκια για εκείνη την ώρα!!!


Θα είναι ευκαιρία για τους πιστούς να ατσαλώσουν την πίστη τους και για τους άπιστους να πιστέψουν...

Αυτό μπορεί να γίνει κάλιστα και τώρα,αλλά όπως πάντα πέριμένουμε την τελευταία στιγμή,που στην συγκεκριμένη περίπτωση θα είναι πολύ δύσκολη και βλέπω οι πιστοί να χάνουν την πίστη τους και οι άπιστοι να γίνονται ποιο άπιστοι ή να πιστεύουν σε λάθος Θεό!!!! :cooll
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Η ανατολή της γης απο το φεγγάρι.

26
emman έγραψε:Παιδιά χαλαρώστε....έχουμε ακόμα πολλά χρονάκια για εκείνη την ώρα!!!
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν έχουμε εμείς πολλά χρονάκια μπροστά μας ? :cooll
Θα είναι ευκαιρία για τους πιστούς να ατσαλώσουν την πίστη τους και για τους άπιστους να πιστέψουν...
Αυτό μπορεί να γίνει κάλιστα και τώρα,αλλά όπως πάντα πέριμένουμε την τελευταία στιγμή,που στην συγκεκριμένη περίπτωση θα είναι πολύ δύσκολη και βλέπω οι πιστοί να χάνουν την πίστη τους και οι άπιστοι να γίνονται ποιο άπιστοι ή να πιστεύουν σε λάθος Θεό!!!! :cooll
Πρακτικά έτσι λειτουργεί το πράγμα... Απλή λογική...και ανθρώπινη φύση...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αστρονομία - Αστροφυσική-Διάστημα”

cron