Ηλεκτρομαγνητικά όπλα

1
Λίγο πολύ έχετε όλοι ακούσει για το HAARP και άλλα καλούδια του σύγχρονου πολιτισμού μας. Λίγο πολύ όλοι τα έχετε κοροϊδέψει. Δεν είναι εύκολο να πιστέψει κανείς ότι ένα πηνίο από μερικές σπείρες, μία κεραία και μερικά ηλεκτρόνια να μπορούν να κάνουν όσα λέγονται σχετικά με την δημιουργία σεισμών, την αλλαγή του κλίματος και τον χειρισμό της ψυχολογικής κατάστασης των ανθρώπων.
Για να πω την αλήθεια και εγώ δεν μπορούσα να τα πολυπιστέψω έστω και αν μου φαίνονταν απόλυτα πιθανά με τόσα που έχω διαβάσει κατά καιρούς σε διάφορα βιβλία.


Τώρα όμως είμαι απόλυτα πεπεισμένος, γιατί έχω πλέον προσωπικές αποδείξεις ενός «όπλου» το οποίο τυχαία δημιούργησα στο σαλόνι μου.

Στην φωτογραφία βλέπετε το ενυδρείο μου. Έχω μέσα μερικά Γκάμπι, ψάρια που είναι πολύ εύκολα στην συντήρησή τους και γεννάνε ζωντανά ψαράκια. Βρίσκεται πάνω σε μια παλιά ξύλινη ραπτομηχανή που χρησιμεύει σαν βάση για τον εξοπλισμό. Φυσικά χρειάζεται και φωτισμός. Η λάμπα φθορισμού έχει έναν «μετασχηματιστή» ο οποίος ζεσταίνεται αρκετά. Έτσι τον τοποθέτησα μέσα σε έναν σωλήνα αλουμινίου για να ψύχεται και τον τοποθέτησα κάθετα όπως φαίνεται στην φωτογραφία.
Εικόνα
Ακριβώς από επάνω βρισκόταν -επίσης κάθετα- η αντλία-φίλτρο (τώρα την έχω μετακινήσει και αυτήν).
Εικόνα
Για πέντε ολόκληρα χρόνια παιδευόμουνα και δεν μπορούσα να συντηρήσω ψαράκια στο ενυδρείο μου. Έσπαγα το κεφάλι μου για την αιτία, διότι η εμπειρία μου από προηγούμενα ενυδρεία που είχα ήταν τελείως διαφορετική. Τα ψαράκια πολλαπλασιάζονταν χωρίς κόπο, ενώ τώρα τα νεογέννητα δεν ζούσαν πάνω από μερικές ημέρες, ενώ τα ενήλικα πέθαιναν πολύ γρήγορα.
Η ιδέα μου ήρθε από τον συνδυασμό πληροφοριών κάποιων βιβλίων που έχω μεταφράσει και μεταφράζω τώρα:
-Υπάρχουν καλές και κακές ενέργειες. Οι γήινες ενέργειες ονομάζονται και τελλουρικές.
-Μπορείς να χειριστείς τις ενέργειες αυτές, να τις συγκεντρώσεις , να τις κατευθύνεις και να τις μετατρέψεις από καλές σε κακές και το αντίστροφο.
-Τα μέσα χειρισμού των ενεργειών είναι πολύ απλά: νερό, σκαλισμένες ή όχι πέτρες, αντικείμενα-κοιλότητες (σπηλιές, βαρέλια, σωλήνες, κόκαλα), μέταλλα και ξύλα.
-Το αλουμίνιο «δηλητηριάζει» τις ενέργειες.
-Τα μέταλλα και ειδικά το κούφιο σχήμα (σωλήνας ή τετράγωνο) δημιουργούν ένα «κανόνι» ενέργειας.
-Το νερό και ειδικά οι φλέβες νερού είναι καλός αγωγός των ενεργειών.
Από όλα τα παραπάνω μου «έκοψε» ότι συνέβαινε το εξής: ο μετασχηματιστής παρήγαγε κάποιο ηλεκτρομαγνητικό πεδίο (αυτό είναι γνωστό). Ο τετράγωνος σωλήνας αλουμινίου συγκέντρωνε και «δηλητηρίαζε» την ηλεκτρομαγνητική εκπομπή. Το συγκεντρωμένο κύμα ενέργειας ενισχυόταν από την αντλία και μεταφερόταν στο νερό. Έτσι έβγαλα τον μετασχηματιστή από την θέση του και τον ακούμπησα κάτω.
Εικόνα
Με αυτόν τον τρόπο σταμάτησε η παραγωγή «ανθυγιεινού» ηλεκτρομαγνητισμού και τα πράγματα στο ενυδρείο έγιναν όπως τα ήξερα.
Σας φαίνεται απίστευτο; Και εμένα! Όμως τώρα, εδώ και έναν μήνα, το ενυδρείο έχει γεμίσει από έναν μεγάλο αριθμό νεογέννητων ψαριών, κάτι που δεν είχε συμβεί ποτέ αυτά τα πέντε τελευταία χρόνια.
Τώρα αν πάρετε το φαινόμενο του ενυδρείου και το συνδυάσετε με τις υψηλές τεχνολογίες και τα στρατιωτικά ηλεκτρονικά, μπορείτε να έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να κάνει (ή τουλάχιστον τι προσπαθεί να κάνει ) ο κάθε παλαβωμένος στρατηγός που βλέπει παντού γύρω του εχθρούς

εστάλη από epistiton

https://filologos10.wordpress.com/2011/ ... %80%CE%AC/
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ηλεκτρομαγνητικά όπλα

3
Το αλουμινιο εχει νευροτοξικες ιδιοτητες (βλ.κλωβος Φαραντει ή tin foil hat).
Μπορει να μπλοκαρει ψυχοτρονικες ακτινοβολιες ομως μαζι με αυτες μπλοκαρει και τις υγιεις ακτινοβολιες που προερχονται απο το συμπαν και ιδιως την νυχτα οποτε ειναι ακρως επικινδυνο να χρησημοποιηθει απο ασχετους και για πολλη ωρα,μπορει να επιφερει ακομα και τον θανατο.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Ηλεκτρομαγνητικά όπλα

4
Ναι σωστά,για αυτο λένε οτι το νερό που περιέχει υψηλές ποσότητες αλουμινίο προκαλεί εγκεφαλικές παθήσεις,οπως Αλτζχαιμερ.

Oπως και τα Chemtrails, σχετίζονται με το αλουμίνιο
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Ηλεκτρομαγνητικά όπλα

5
Tα πιο επικίνδυνα ηλεκτρομαγνητικά όπλα για τον άνθρωπο, είναι αυτά που βρίσκονται μέσα στο ίδιο του το σπίτι.



Aς δούμε πρώτα τι είναι τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα που μας περιβάλλουν.

Στο περιβάλλον μας υπάρχουν πολλές φυσικές και τεχνητές πηγές ηλεκτρομαγνητικής ενέργειας (ή ηλεκτρομαγνητικής ακτινοβολίας), δηλαδή ενέργειας που μεταδίδεται με τη μορφή κυμάτων. Τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα, είναι στην πλειονότητά τους αόρατα και ταξιδεύουν με την ταχύτητα του φωτός. Μόνο ένα μικρό μέρος της ακτινοβολίας αυτής μπορεί να εντοπισθεί από το ανθρώπινο μάτι και είναι το ορατό φως που παράγει τα διάφορα χρώματα του ουράνιου τόξου.


Τι είναι τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία

Κάθε πηγή ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων παράγει ηλεκτρομαγνητικό πεδίο που μεταδίδεται στο χώρο (συχνά χρησιμοποιούμε τον όρο ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία). Τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία υπάρχουν παντού στο περιβάλλον μας. Μπορεί να είναι φυσικής προέλευσης ή μπορεί να έχουν δημιουργηθεί από τον άνθρωπο. Τα ηλεκτρομαγνητικά πεδία δημιουργούνται από τα ηλεκτρικά και μαγνητικά πεδία, τα οποία προκύπτουν από την ύπαρξη εναλλασσόμενου ηλεκτρικού ρεύματος.

Συνδέοντας το καλώδιο μιας ηλεκτρικής συσκευής στην πρίζα δημιουργούνται ηλεκτρικά πεδία στον αέρα που περιβάλλει τη συσκευή. Τα ηλεκτρικά πεδία δημιουργούνται από διαφορές της τάσης (έντασης) του ηλεκτρικού ρεύματος: όσο μεγαλύτερη είναι η τάση του ηλεκτρικού ρεύματος, τόσο ισχυρότερο είναι το ηλεκτρικό πεδίο που δημιουργείται.

Τα μαγνητικά πεδία δημιουργούνται όπου υπάρχει ροή ηλεκτρικού ρεύματος: όσο μεγαλύτερη είναι η ένταση του ρεύματος, τόσο μεγαλύτερη είναι και η ένταση του μαγνητικού πεδίου.

Σε μια ηλεκτρική συσκευή που είναι στην πρίζα, υπάρχει πάντοτε ένα ηλεκτρικό πεδίο, ακόμα κι αν δεν υπάρχει ροή ηλεκτρικού ρεύματος, δηλαδή ακόμα και όταν η συσκευή δεν βρίσκεται σε λειτουργία, αλλά παραμένει συνδεδεμένη στην πρίζα. Όταν η συσκευή τεθεί σε λειτουργία, δημιουργείται μαγνητικό πεδίο, η ένταση του οποίου ποικίλει και εξαρτάται από την κατανάλωση (ηλεκτρικής) ενέργειας. Το ηλεκτρικό πεδίο παραμένει σταθερό.

Εικόνα
Δημιουργία ηλεκτρικών και μαγνητικών πεδίων από τη χρήση οικιακών συσκευών


Στην πόλη εκτός από την ηχορύπανση, υπάρχει και έντονη ηλεκτρομαγνητική, που δρα επάνω μας σωματικά και ψυχοπνευματικά. Οι εκπομπές ηλεκτρομαγνητικών κυμάτων από κεραίες τηλεοράσεως, ραδιοφώνου- κυρίως FM –, κινητής τηλεφωνίας, ραντάρ, ηλεκτρικών δικτύων, βιομηχανικών μηχανημάτων κλπ. επηρεάζουν τα κύτταρά μας, μπορούν να μας αρρωστήσουν, να μας τρελάνουν. Κάτι τέτοιο έπαθαν οι κάτοικοι χωριού της Φιλανδίας, που βρίσκεται κοντά στα σύνορα με τη Ρωσία, και κάτω από τεράστια Ρωσικά ραντάρ. Ακόμη θα πρέπει να ξέρουμε ότι μας επηρεάζουν τα μικροκύματα από οικιακές συσκευές, διότι τα κύματά τους βρίσκονται κοντά στο ορατό φως και απορροφώνται από τα μάτια και τα κύτταρα. Κι είναι γεγονός ότι σήμερα στις μεγάλες πόλεις, ο άνθρωπος έχει υπερφορτώσει με ηλεκτρομαγνητικά φορτία το περιβάλλον του. Απόδειξη ότι αν κάποιος βγει στη φύση, μακριά από όλα αυτά, νοιώθει πολύ αλλιώτικα.

Πηγές : http://www.koutouzis.gr, vodafone.gr
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]
Απάντηση

Επιστροφή στο “HAARP και άλλα υπερόπλα”