Πειράμα Υπερόπλου τύπου HAARP ? - Περσικός Κόλπος

1
Μου ήρθε με μέηλ το πρωί και το ανεβασα youtube για να το δείτε....



Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ

Re: Πειράμα Υπερόπλου τύπου HAARP ? - Περσικός Κόλπος

2
απλα....εκπληκτικο βιντεακι....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Πειράμα Υπερόπλου τύπου HAARP ? - Περσικός Κόλπος

3
Αυτό με τα νεκρά δελφίνια στο Ιράν το έτος 2007 επιβεβαίωνεται και από το παρακάτω άρθρο ΜΜΕ:
h**p://afp.google.com/article/ALeqM5hVUtQXDbiGDKtD2VDATAzrSnbk9A

Οι εξηγήσεις που δίνονται στο άρθρο για τα καψίματα και την αποφλίωση του δέρματος (σαν έγκαυμα) των δελφινιών, εξηγήσεις όπως "αυτοκτονίες" "δίχτια ψαράδων" κλπ ... μοιάζουν γελοίες...

Σε ένα άλλο άρθρο βρήκα ότι οι Ιρανοί το 2000 άρχισαν να εκπαιδεύουν δελφίνια σε ρόλους "καμικάζι"...

Αυτός ο αγγλοτραφής που έφτιαξε το βίντεο το αγγλικό (μεταφράστηκε κατόπιν στα ελληνικά) γνώριζε φαρσί.. συνήθως στη δύση τέτοιες γλώσσες μόνο αμερικάνοι πράκτορες της CIA τις γνωρίζουν..

Re: Πειράμα Υπερόπλου τύπου HAARP ? - Περσικός Κόλπος

4
Λοιπόν η ιστορία αυτού του βίντεο είναι 99.9% πραγματική.. σε συνδιασμό με το πραγματικό άρθρο για τα νεκρά δελφίνια και ψάρια στο Ιραν.. Δεν πρόκειται για κάποια φάρσα! ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ!
Πραγματικός Ιρανός σε Ιρανικό φόρουμ μετέδωσε αυτό το βίντεο κλιπ με τον Τυφώνα και την ιστορία που αναφερε αυτό το βίντεο!

Αυτό είναι το φόρουμ και το επίμαχο νήμα με τίτλο: "ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΞΕΝΟ" στην κατηγορία του φορουμ που ασχολείται με επιστήμες και γεωλογία:
(μη μπερδευτείτε στο φόρουμ, τα πάντα είναι ανάποδα, έτσι γράφουν Φαρσί...)
http://forum.p30world.com/showthread.php?t=277876

Ο Ιρανός χρήστης που ανέβασε για πρώτη φορά το βίντεο με τον τυφώνα στη θάλασσα και το κόκκινο νερό στις 23-11-2008 .. λέγεται "adelkohan" . Θα επιχειρήσω να έρθω σε επικοινωνία μαζί του μήπως μάθουμε περισσότερα.

Ελπίζω μόνο να ξέρει αγγλικά γιατί τα Φαρσί μου τώρα τελευταία έχουν σκουριάσει... χαχαχα όχι δεν είμαι πράκτορας της CIA.. απλά έχω το babylon..

Aκολουθει η πρωτότυπη διήγηση της ιστορίας στα Φαρσί. Είναι ότι ακριβώς διαβάζουμε στο βίντεο!

سلام دوستان
من ساکن بندرلنگه هستم
دو هفته قبل زلزله زیاد میومد که کمتر از 3 ریشتر نبود این زلزله تا دو هفته ادامه داشت که کل مردم شبها بیرون از خانه می خوابیدند الحمدالله فعلا دیگه زلزله نکرده
بندرلنگه کنار خلیج فارس است در موقع زلزله بعضی از قسمت های دریا برای چند لحظه قرمز میشده و ماهی ها میمردند و بعضی ها هم سوخته بودند و بعد چند روز بوی بعد (مثل بوی فاضلاب) از طرف دریا به سمت شهر میومد
در اخبار استان گفته بود که این به خاطر جلبک های سمی در دریا است (که من در این 27 سالی که در بندرلنگه بودم جلبک سمی نشنیده بودم) وبعد اعلام کرد که ماهی های بعضی مناطق استان کسی مصرف نکنه بعد گفتند که به خاطر موجودات ریزی که در سال یکبار در دریای خلیج فارس میاد که بعد از چند روز میرفتند ولی این بار طول کشیده
من یک تکه از فیلم حادثه عجیب که در دریا رخ داده می زارم و نگاه کنید
دوستانی که در این رابطه میدونند بگوید چیه
من خودم وقتی یک هفته زلزله پشت سر هم میکرد گفتم حتما کوه آتشفشان توی دریا است حالا نظر دوستان چیه
کد:
http://www.4shared.com/file/72689220/66 ... nline.html

Ανεβασε το βίντεο κλιπ στο 4shared αλλα επειδή δεν μπήκε για μεγάλο διάστημα το 4shared έσβησε το λογαριασμό του. Όμως αυτός ο μάγκας ο δυτικός που ανέβασε το ολοκληρωμένο βίντεο στο youtube ευτυχώς για εμάς προλαβε και το πήρε το σπάνιο κλιπάκι!

Ο αγγλοτραφής χρήστης στο youtube δεν έχει σχέση με τον Ιρανο, αλλά γνωρίζει Φαρσί.

Re: Πειράμα Υπερόπλου τύπου HAARP ? - Περσικός Κόλπος

5
Σαν στέλνω και τη μετάφραση που έκανα στο αυθεντικό κείμενο. Έχει ορισμένα ακατάληπτα σημεία.. Είναι τρομερά δύσκολο να γίνει μια 100% ακριβής μετάφραση αλλά αυτό είναι ότι καλυτερο μπορώ να κάνω στον περιορισμένο χρόνο που έχω.

Γεια σας φίλοι.
Ζω στο Μπαντάρ Λεγκνεχ (Bandar Legneh)
Δυο εβδομάδες πριν αισθανθήκαμε ένα σεισμό μικρότερο από 3 ρίχτερ. Αυτοί οι σεισμοί συνεχίστηκαν κατ'αυτό το διάστημα και οι άνθρωποι κοιμόνταν έξω από τα σπίτια τους.
Η Μπανταρ Λεγκνεχ είναι μια πόλη δίπλα στον Περσικό Κόλπο και μετά από σεισμό σε κάποια μέρη της θάλασσας εμφάνισαν ένα κόκκινο χρώμα και άρχισαν να ξεβράζονται νεκρά ψάρια, κάποια από αυτά καμμένα, και μετά από κάποιες μέρες μια βρωμερή μυρωδιά (σαν υπόνομου) εμφανίστηκε από τη θάλασσα προς την πόλη μας, οι αρχές ανάφεραν ότι αυτό οφείλονταν σε δηλητηριώδη φύκια, (στα 27 μου χρονια ζωής στην πόλη πρώτη φορά ακούω για δηλητηριώδη φύκια) και κατόπιν ανακοίνωσαν ότι θα πρέπει να σταματήσουμε να καταναλώνουμε ψάρια από αυτές τις περιοχές ...
(<ακατάληπτο>)
...αλλά αυτή τη φορά μπόρεσα και πήρα ένα φιλμ από το παράξενο γεγονός που συνέβει στη θάλασσα και ένας φίλος που το είδε στα γρήγορα αναστατωμένος από την συνεχή εβδομάδα με τους σεισμούς μου ανάφερε επίσης ότι οπωσδήποτε πρέπει να ενεργοποιήθηκε και κάποιο υποθαλάσσιο ηφαίστειο.

Και ακολουθάει ο σύνδεσμος με το φιλμ που δείχνει τον τυφώνα στη θάλασσα.

(σημ: έτσι εξηγούνται τα καμμένα ψάρια και δελφίνια, από το υποθαλάσσιο ηφαίστειο/λάβα που ενεργοποιήθηκε από τη σειρά σεισμών αλλά και το συγχρονισμένο γεγονός του ασυνήθιστου τυφώνα πάνω από τη θάλασσα υποδηλώνει πιθανή χρήση μετεωρολογικού/σεισμικού όπλου)
Απάντηση

Επιστροφή στο “HAARP και άλλα υπερόπλα”