Για να διαβάσετε τις συζητήσεις πρέπει να είστε εγγεγραμένο μέλος.

Illuminati card games [New World Order]

1
Λοιπόν με αφορμή το θέμα για τις κάρτες -New World Order- θα ήθελα να επισημάνω ότι οι κάρτες δεν είχαν κυκλοφορήσει εκείνη την εποχή στην Αμερική μόνο σαν μεμονωμένο card game που το αγόραζες από μαγαζί, αλλά κυκλοφορούσε στα μαγαζιά σε φακελάκια που αγόραζες, όπως κυκλοφορεί τώρα το Magic The Gathering π.χ. Το κουτί που έχω περιέχει όλα τα φακελάκια που κυκλοφόρησαν τότε (36 φακελάκια από 16 κάρτες το καθένα). Πιστεύω ότι οι δεν έχουν όλες οι κάρτες ιδιαίτερη σημασία ως προς τα τρομοκρατικά χτυπήματα. Παρόλα αυτά εννοείτε ότι θίγουν σημερινές και παλαιές καταστάσεις. Το σίγουρο είναι ότι προωθούν τα παιδιά σε μια παρεκκλίνουσα συμπεριφορά όταν τα καλούν να : Betray your friends. Crush your enemies. Control the world. Drink some coffee. Όπως θα δείτε να αναγράφετε στη μπροστά όψη του κουτιού.
όπου πρόδρομος υπερ ημών εισήλθεν Ιησούς κατά την τάξιν Μελχισεδέκ αρχιερεύς γενόμενος εις τον αιώνα

Re: Illuminati card games [New World Order]

3
Ναι οι κάρτες αυτές προέρχονται από αυτά τα φακελάκια. Θα σου δείξω όμως για παράδειγμα μια κάρτα που δεν είναι γνωστή και από πρώτη ματιά δεν έχει σημασία. Δες όμως την ονομασία της κάρτας... και τώρα δες και το εν λόγο site (Αγνωστο στην Ελλάδα) που προωθεί παλιές B movie's με θέμα το σατανισμό και την τρομολαγνεία. Για δες το λογότυπο της εταιρείας πάνω αριστερά σου θυμίζει κάτι;
Αυτά για αρχή...

http://www.cosmichex.com/

Εδώ είναι η κάρτα με ονομασία Hex

http://img704.imageshack.us/i/dscn1531r.jpg/
όπου πρόδρομος υπερ ημών εισήλθεν Ιησούς κατά την τάξιν Μελχισεδέκ αρχιερεύς γενόμενος εις τον αιώνα

Re: Illuminati card games [New World Order]

4
Για να είμαι σίγουρος όμως 100/100 ότι όλες οι κάρτες που θέλεις είναι στο κουτί δώσε μου λίγο χρόνο να τις ελέγξω όλες. Τις περισσότερες τις θυμάμαι όμως ότι είναι μέσα.
όπου πρόδρομος υπερ ημών εισήλθεν Ιησούς κατά την τάξιν Μελχισεδέκ αρχιερεύς γενόμενος εις τον αιώνα

Re: Illuminati card games [New World Order]

5
Πολύ ενδιαφέροντα αυτά που μας δείχνεις!!! :541


Θα περιμένουμε και τα υπόλοιπα!!!

Τώρα που θα κοιτάξεις τις κάρτες πρόσεξε λίγο αν οι 9 κάρτες που σου εδειξα πριν είναι μαζί στο ίδιο φακελακι.... και εάν είναι στο ίδιο φακελάκι δείξε μας τις υπόλοιπες 7 που απομένουν απο τις 16 που εχει το φακελακι.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Illuminati card games [New World Order]

6
Λοιπόν φίλοι μου, έλεγξα όλες τις κάρτες και μαντέψτε!!!!
Τέσσερις από αυτές δεν υπάρχουν μέσα στο κουτί.
(Θα ήθελα να επισημάνω ότι οι κάρτες δεν προέρχονται από ένα φακελάκι αλλά είναι μπερδεμένες στα φακελάκια)
Από κάτω σας παραθέτω αυτές που υπάρχουν στο κουτί.

http://img638.imageshack.us/i/dscn0003h.jpg/

Οι άλλες κάρτες είναι μάλλον στο Deluxe edition το οποίο είναι καινούργιο...
όπου πρόδρομος υπερ ημών εισήλθεν Ιησούς κατά την τάξιν Μελχισεδέκ αρχιερεύς γενόμενος εις τον αιώνα

Re: Illuminati card games [New World Order]

8
Το δικό μου συμπέρασμα είναι ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι (για αυτούς που καταλαβαίνουν κάτι παραπάνω) θέλει να μας πει, ότι μας λένε και το πλήθος hollywoodιανών ταινιών αλλά και ορισμένων best seller βιβλίων…

Δηλαδή : To να ανακοινώνω εμμέσως πλην σαφώς γεγονότα (μέσα από ταινίες παιχνίδια ή βιβλία) που έχω σχεδιάσει να εκτελέσω στο μέλλον, είναι ένας τρόπος να καθυποτάξω τον οποιοδήποτε ασκώντας πάνω του ψυχολογική βία μέσω της αδιαμφισβήτητης τέλεσης του στόχου μου. Στοχο-κατευθυνόμενο εξαναγκαστικό μοιραίο σύστημα θα το ονόμαζα.
όπου πρόδρομος υπερ ημών εισήλθεν Ιησούς κατά την τάξιν Μελχισεδέκ αρχιερεύς γενόμενος εις τον αιώνα

Re: Illuminati card games [New World Order]

9
Πολύ σωστά φίλε Δημήτρη!.... και τα περισσότερα παιδιά εδώ μέσα κάπως έτσι τα αντιλαμβάνονται τα πράγματα!!!

Ελπίζω να συζητήσουμε και σε ποιο βάθος το εν λόγω θέμα.... όπως επίσης και τα υπόλοιπα θέματα που υπαρχουν στο φόρουμ!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα τάξη Πραγμάτων”