Για να διαβάσετε τις συζητήσεις πρέπει να είστε εγγεγραμένο μέλος.

G.Celente: Είμαστε θεατές στη μεγαλύτερη ληστεία στην παγκόσμια ιστορία με τις Τράπεζες στο ρόλο των ληστών

1
G.Celente: Είμαστε θεατές στη μεγαλύτερη ληστεία στην παγκόσμια ιστορία με τις Τράπεζες στο ρόλο των ληστών


Δείτε το παρακάτω βίντεο του Russia Today (δυστυχώς χωρίς υπότιτλους στα ελληνικά) με τον Gerald Celente:

phpBB [video]



"Πρώτα ήταν η Ελλάδα, τώρα η Ισλανδία και η Ρουμάνια. Έχουμε ένα κύμα μαζικών, βίαιων διαμαρτυριών που σαρώνει την Ευρώπη. Αυτό που βλέπε είναι η αρχή. Οι λαοί καλούνται να πληρώσουν τα σπασμένα των Τραπεζών. Όταν οι άνθρωποι χάνουν τα πάντα και δεν έχουν τίποτα, τότε βγαίνουν ανεξέλεγκτοι. Φυσικά και θα επαναστατήσουν, τι άλλο να περιμένουν; Υπάρχει κίνδυνος παγκόσμιας εξάπλωσης με φημολογούμενο επόμενο θύμα και την Ιαπωνία. 21% είναι άνεργοι στην Ισπανία ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΛΗΣΤΕΙΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ! Ερώτηση δημοσιογράφου: Οι κυβερνήσεις όμως δεν προσπαθούν να πάρουν για να φτιάξουν τα πράγματα; Απάντηση: Ποια είναι η κυβέρνηση; Η Goldman Sachs; Η JP Morgan; Η Deutsche Bank; "


-http://redskywarning.blogspot.com/











Ο Gerald Celente, συγγραφέας βιβλίων και διευθυντής του Trend Research Institute, που ίδρυσε το 1980, είναι αυτό που λέμε "Trend Forecaster", δηλ. κάποιος που προβλέπει τάσεις. "Εγώ" λέει ο Celente, "είμαι ένας πολιτικά άθεος, δεν πιστεύω σε παραμύθια, είμαι ένας ενήλικας! Όταν κάποιος πιστεύει ότι ένας πολιτικός μπορεί να μας σώσει, εθελοτυφλεί ή είναι ένα παιδί! Αυταπάτη"...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα τάξη Πραγμάτων”

cron