Για να διαβάσετε τις συζητήσεις πρέπει να είστε εγγεγραμένο μέλος.

Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

1
Καλησπέρα είμαι έλληνο-εβραίος και κατοικώ στην Θεσσαλονίκη,

Κατάγομαι απο μια οικογένεια που έχει διωχθεί με απίστευτη βαναυσότητα κατα το 2ο ΠΠ. Τώρα στις μέρες μας γίνεται μια νέα μια προσπάθεια συκοφάντησης μας μέσα από την ίδια μου την χώρα.

Σας καλώ να μην συμμετέχετε και εσείς σε αυτήν την προπαγάνδα που υποκινείται απο συγκεκριμένα κέντρα μισαλλοδοξίας.

Απο την άλλη δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ με όσα κάνουν οι αδερφοί μου στο Ισραήλ, αλλά από την άλλη δεν μπορείτε να μην συμφωνήσετε και εσείς, οτί οι διωκόμαστε τόσα χρόνια με βάναυσο τρόπο!

Είμαστε όλοι έλληνες μπορούμε να ζήσουμε αγαπημένοι μαζί σε αυτόν τον τόπο.

Πριν πείτε οτιδήποτε δείτε αυτές τις ενδεικτικές φωτο της κατάστασης στο ισραήλ:
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
אני אוהב אותך
היהודים הם מעולה

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

2
Καλησπέρα είμαι έλληνο-εβραίος και κατοικώ στην Θεσσαλονίκη,

Κατάγομαι απο μια οικογένεια που έχει διωχθεί με απίστευτη βαναυσότητα κατα το 2ο ΠΠ. Τώρα στις μέρες μας γίνεται μια νέα μια προσπάθεια συκοφάντησης μας μέσα από την ίδια μου την χώρα.

Σας καλώ να μην συμμετέχετε και εσείς σε αυτήν την προπαγάνδα που υποκινείται απο συγκεκριμένα κέντρα μισαλλοδοξίας.

Απο την άλλη δεν μπορώ να πω ότι συμφωνώ με όσα κάνουν οι αδερφοί μου στο Ισραήλ, αλλά από την άλλη δεν μπορείτε να μην συμφωνήσετε και εσείς, οτί οι διωκόμαστε τόσα χρόνια με βάναυσο τρόπο!

Είμαστε όλοι έλληνες μπορούμε να ζήσουμε αγαπημένοι μαζί σε αυτόν τον τόπο.

Πριν πείτε οτιδήποτε δείτε αυτές τις ενδεικτικές φωτο της κατάστασης στο ισραήλ:

Kαταρχήν καλώς όρισες στην παρέα μας!

Δεν συμμετέχουμε σε καμία προπαγάνδα που υποκινούνται απο κέντρα μισαλλοδοξίας,αλλά αντιθέτος τα πολεμούμε(εκτός και εάν εννοείς κάποια άλλα κέντρα... αν μπορείς γίνε ποιο συγκεκριμένος).

Δεν έχουμε κάτι με τον απλό λαό του Ισραήλ,αλλά με τις πολιτικές που ακολουθεί η εκάστοτε κυβέρνηση μαζί με τους ΣΙΩΝΙΣΤΕΣ!

Αν νιώθεις Ελληνας και την Ελλάδα χώρα σου όπως αναφέρεις,θα έπρεπε να δείς και τις υπόλοιπες παραμέτρους, που είναι ένα κύμα εξαφάνισης-πολέμου αυτής, απο τα μεγάλα λόμπι που κακά τα ψέματα αποτελούνται απο εβραίους.

Το name με το οποίο γράφτηκες <νεοταξητης>.... να υποθέσω ότι είσαι υπέρ της νέας τάξης πραγμάτων?.... και εάν ναι,γιατι :blue

Το θέμα πάντος θέλει πολύ συζητηση και για να μην γράφω ολόκληρα κατεβατα,θα τα συζητησουμε σιγά σιγά... επίσης όπου έχεις ενστάσεις για τις προπαγάνδες που λές,μπορείς να πείς ελευθερα την αποψη σου για να βγάλουμε διάφορα συμπερασματα.

Όμως επειδή το φόρουμ είναι Ενάντια στην Νέα Τάξη Πράγματων,θέλω πρώτα να μου πείς αν όντως είσαι νεοταξίτης και για ποιο λόγω είσαι υπέρ.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

3
Δεν υπάρχει προπαγανδα,υπάρχει η αλήθεια και οσο και αν ποναει δεν την κρύβουμε,οπως την λέμε για τους δικους μας πολιτικούς ,ετσι την λέμε και για τους υπόλοιπους.Δεν ειμαστε κατα του λαού του Ισραηλ,μαλιστα ο λαός ειναι αυτος που δέχεται την προπαγάνδα,αλλα πρεπει να δεχτείς οτι πολλοι Εβραιοι ειναι σιωνιστές και αυτοπαρουσιάζονται ως ανώτεροι απο τους υπολοιπους λαούς.

Αλήθεια η υπογραφή σου τι σημαίνει? Μιας και δεν γνωρίζουμε Εβραικα.

Στον 2ο ΠΠ πολλές οικογένειες εκδιώχθηκαν με βαναυσότητα και δεν ήταν μονο Εβραικές,ο πολεμος είναι το χείροτερο πράγμα και ευχομαι να μην το ζήσουμε.

Αλλα μιας και αναφέρθηκες στον ΠΠ διάβασε το παρακάτω άρθρο http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 171&t=8919

τα λέει Εβραίος,οποτε δεν υπάρχει θέμα προπαγάνδας.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

4
Οι φωτο που μας παρεθεσες ειναι αποτελεσμα των εκαστοτε οβραικων πολιτικων οι οποιοι δεν σεβαστηκαν κατα την αφιξη τους απο την Αιγυπτο εως σημερα τον λαο που ζουσε εκει πριν απο αυτους.

Θα συμφωνησω και εγω με τους παραπανω.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

5
Δεν υπάρχει προπαγανδα,υπάρχει η αλήθεια και οσο και αν ποναει δεν την κρύβουμε,οπως την λέμε για τους δικους μας πολιτικούς ,ετσι την λέμε και για τους υπόλοιπους.Δεν ειμαστε κατα του λαού του Ισραηλ,μαλιστα ο λαός ειναι αυτος που δέχεται την προπαγάνδα,αλλα πρεπει να δεχτείς οτι πολλοι Εβραιοι ειναι σιωνιστές και αυτοπαρουσιάζονται ως ανώτεροι απο τους υπολοιπους λαούς.

Πες μου έναν λαό που δεν θεωρεί εαυτόν ανώτερο των υπολοίπων...
Μερικοί μάλιστα πλανώνται οικτρά!
Ακούσατε τα λόγια του Εκκλησιαστού, υιού του Δαυίδ, βασιλέως εν τη Ιερουσαλήμ.

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

6
Πες μου έναν λαό που δεν θεωρεί εαυτόν ανώτερο των υπολοίπων...
Μερικοί μάλιστα πλανώνται οικτρά!

Να έχει και κάτι να δείξει,κάτι να πει πάνω σε αυτό..... όχι μόνο να το λέει.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

7
Δεν πιστεύω πως ο Εβραϊκός Λαός, με την γεμάτη δόξα μα και αίμα υπερτρισχιλιετή ιστορία μας, να έχουμε να προσθέσουμε ...λόγια στο επιχειρήμα της διαφορετικότητάς μας.
Ακούσατε τα λόγια του Εκκλησιαστού, υιού του Δαυίδ, βασιλέως εν τη Ιερουσαλήμ.

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

8
Δεν πιστεύω πως ο Εβραϊκός Λαός, με την γεμάτη δόξα μα και αίμα υπερτρισχιλιετή ιστορία μας, να έχουμε να προσθέσουμε ...λόγια στο επιχειρήμα της διαφορετικότητάς μας.


Όπως το πάρει κανείς...
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Γιατί στοχοποιείτε τους εβραίους;

9
Aλλο διαφορετικότητα,κατι που ειναι αποδεκτο και αλλο υποτιθέμενη ανωτερότητα.
Συμφωνω οτι ολοι θεωρουν την πατριδα τους ανωτερη απο τους αλλους ,αλλα υπάρχει και ενα όριο.

Μήπως η ανωτερότητα εκφράζεται και με τα παρακάτω?

Ο Ραβίνος ΓΙΣΡΑΕΛ ΡΟΖΕΝ, διευθυντής του θρησκευτικού Ινστιτούτου ΤΣΟΜΕΤ το οποίο παρακολουθούν σπουδαστές και στρατιώτες έποικοι στην Δυτική Όχθη, ζήτησε την "θανάτωση των Παλαιστινίων, ανδρών, γυναικών, βρεφών ακόμα και των ζώων τους" διότι με τις επιθέσεις τους στους εβραϊκούς οικισμούς αποτελούν τους σύγχρονους Αμαληκίτες.


Για πες μου και ενα παραδειγμα αυτων που πλανωνται οικτρα?
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Νέα τάξη Πραγμάτων”