Πρόβλημα πρόσβασης στο φόρουμ

1
Ενημερώνουμε,τους χρήστες και τους επισκέπτες οτι σε περίπτωση που αντιληφθούν οτι δεν μπορούν για κάποιο λόγο να μπούν στο φόρουμ,είτε γιατί δεν φορτώνει η σελίδα,είτε γιατί βγάζει ο Browser μύνημα,οτι δεν είναι δυνατή η πρόσβαση ή οτι η Ip σας μπλοκαρίστηκε,να κάνουν ενα reboot το router.

Γιά οσους δεν γνωρίζουν,με απλά ελληνικά,βγάλτε το ρούτερ σας απο την μπρίζα για 5-10 δεύτερα,ώστε να αλλάξει η Ip σας.

Ευχαριστώ.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Εἶναι δυνατὴ ἡ ἔνωσις ὁρθοδόξων καὶ παπικῶν ;

4
aetos64 έγραψε: ΥΓ
Συνέχεια όταν βρείτε στρύμωγμα μαζί μου μου μπλοκάρεται το IP και αναγκάζομαι να μπαίνω με proxy.
Αποκλείστεμε απο το φόρουμ να τελειώνουμε!
:blue :blue :blue :blue

Αετέ, συμβαίνει κάτι τέτοιο ;
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Εἶναι δυνατὴ ἡ ἔνωσις ὁρθοδόξων καὶ παπικῶν ;

5
LAPTONAS έγραψε:
aetos64 έγραψε: ΥΓ
Συνέχεια όταν βρείτε στρύμωγμα μαζί μου μου μπλοκάρεται το IP και αναγκάζομαι να μπαίνω με proxy.
Αποκλείστεμε απο το φόρουμ να τελειώνουμε!
:blue :blue :blue :blue

Αετέ, συμβαίνει κάτι τέτοιο ;
Ναί, παρατειρημένα στις συγκεκριμένες φάσεις,
μέχρι που βρήκα την λύση με το proxy. Tην άνοιξη είχα μήνες αποκλεισμένος, δεν είχα τότε proxy.

Σήμερα απο το βράδυ μπαίνω μέσω Ολλανδίας.

Re: Πρόβλημα πρόσβασης στο φόρουμ.

6
Δε νομίζω ότι σε μπλοκάρει κανείς επίτηδες, μάλλον κάτι άλλο συμβαίνει. Προς το παρόν μετέφερα εδώ το πρόβλημα μήπως και επιλυθεί.
1.Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον
2. ζητεῖτε τὴν βασιλείαν τοῦ Θεοῦ, καὶ ταῦτα πάντα προστεθήσεται ὑμῖν

Re: Πρόβλημα πρόσβασης στο φόρουμ.

7
Αετέ,δεν προβαίνουμε σε τέτοιες τακτικές.
Αν έπρεπε για κάποιο λόγο να διαγραφείς,θα διαγραφόσουνα αμέσως,δεν θα παίζαμε την τυφλόμυγα.

Είναι καθαρά πρόβλημα του σέρβερ,όπως ανέφερα στο αρχικό ποστ.
Θα έπρεπε να το είχες αναφέρει τόσο καιρό,για να μπορούμε να το επιλύσουμε,χωρίς να δημιουργούνται υπόνοιες.
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Εἶναι δυνατὴ ἡ ἔνωσις ὁρθοδόξων καὶ παπικῶν ;

8
aetos64 έγραψε:
LAPTONAS έγραψε:
aetos64 έγραψε: ΥΓ
Συνέχεια όταν βρείτε στρύμωγμα μαζί μου μου μπλοκάρεται το IP και αναγκάζομαι να μπαίνω με proxy.
Αποκλείστεμε απο το φόρουμ να τελειώνουμε!
:blue :blue :blue :blue

Αετέ, συμβαίνει κάτι τέτοιο ;
Ναί, παρατειρημένα στις συγκεκριμένες φάσεις,
μέχρι που βρήκα την λύση με το proxy. Tην άνοιξη είχα μήνες αποκλεισμένος, δεν είχα τότε proxy.

Σήμερα απο το βράδυ μπαίνω μέσω Ολλανδίας.

Tι εννοείς δεν είχες proxy την άνοιξη και τωρα έχεις?

Ανεκαθεν υπήρχαν.....

Τέλος πάντων!

Επειδη το πρόβλημα συμβαίνει σε πολλούς(ειδικα σε μένα), θα το δούμε ποιο προσεκτικά για να δούμε τι ακριβώς φταίει.
Οποιος παθαίνει κάτι παρόμοιο μπορει να μπει στην παρακατω σελίδα,να βάλει την διευθυνση και να μπει στο site ...........και εννοείτε να μας ειδοποιει για το πρόβλημα και όχι να λέει λόγια σαν του αετου.
Αν δεν μας πείτε το πρόβλημα που έχετε πως γίνετε να το γνωρίζουμε εμείς????

Η σελίδα είναι αυτη:
http://anonymouse.org
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Εἶναι δυνατὴ ἡ ἔνωσις ὁρθοδόξων καὶ παπικῶν ;

9
emman έγραψε:
aetos64 έγραψε:
LAPTONAS έγραψε:
aetos64 έγραψε: ΥΓ
Συνέχεια όταν βρείτε στρύμωγμα μαζί μου μου μπλοκάρεται το IP και αναγκάζομαι να μπαίνω με proxy.
Αποκλείστεμε απο το φόρουμ να τελειώνουμε!
:blue :blue :blue :blue

Αετέ, συμβαίνει κάτι τέτοιο ;
Ναί, παρατειρημένα στις συγκεκριμένες φάσεις,
μέχρι που βρήκα την λύση με το proxy. Tην άνοιξη είχα μήνες αποκλεισμένος, δεν είχα τότε proxy.

Σήμερα απο το βράδυ μπαίνω μέσω Ολλανδίας.

Tι εννοείς δεν είχες proxy την άνοιξη και τωρα έχεις?

Ανεκαθεν υπήρχαν.....

Τέλος πάντων!

Επειδη το πρόβλημα συμβαίνει σε πολλούς(ειδικα σε μένα), θα το δούμε ποιο προσεκτικά για να δούμε τι ακριβώς φταίει.
Οποιος παθαίνει κάτι παρόμοιο μπορει να μπει στην παρακατω σελίδα,να βάλει την διευθυνση και να μπει στο site ...........και εννοείτε να μας ειδοποιει για το πρόβλημα και όχι να λέει λόγια σαν του αετου.
Αν δεν μας πείτε το πρόβλημα που έχετε πως γίνετε να το γνωρίζουμε εμείς????

Η σελίδα είναι αυτη:
http://anonymouse.org
Εννοώ πως δεν είχα βρεί ακόμη την λύση με το πρόξυ.

Το πρόβλημα που είχα (τους τελευταίους μήνες δεν μου παρουσιάστηκε) ήταν πως με την IP της Γερμανίας απο όπου μπαίνω, δεν είχα πρόσβαση καν στην σελίδα του filoumenos.

Ζητώ συγνώμη λοιπόν για την άδικη καταγγελία μου.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πίνακας ανακοινώσεων”