Re: Δημιουργία ομάδων για έρευνα

37
Παιδιά, αν ισχύει ακόμα, εγώ μπορώ να κάνω καμιά μετάφραση σε βίντεο/κείμενο από Αγγλικά! Απλά ενημερώστε... ;)
Σε μια εποχή παγκόσμιου ψεύδους, το να λες την αλήθεια είναι μια πράξη επαναστατική. ~George Orwell

Re: Δημιουργία ομάδων για έρευνα

38
Δεν εχω ασχοληθει με μεταφρασεις σε βιντεο και δεν ξερω απο συγχρονισμους και τετοια εαν ομως εχεται αμφιβολιες για γερμανικα κειμενα τοτε μπορειται να μου πειται και θα σας τα μεταφρασω.
Μη τα μεταφρασετε στο γοογγλε γιατι η μεταφραση δεν ειναι αλιθηνη τα γερμανικα ειναι αναποδη γλωσσα και η πρωτη λεξη μπορει να γραφτει στο μισο η στο τελος κι ολη η φραση να βγει λαθος.

Δεν ειχα δει οτι ψαχνεται για τετοια ατομα δε το ειχα ψαξει τοσο πολυ το φορουμ ομως αρκετα απο τα κειμενα που υποτιθεται οτι μεταφραζονται απο τα γερμανικα στα ελληνικα δε μεταφραζονται παντα κατα λεξη μια απο τα ιδια και τα βιντεο αλλα οπως συμφερει καλυτερα και αφου σχεδον κανεις δεν ασχολειται με αυτη τη γλωσσα γι αυτο και ο περισσοτερος κοσμος θεωρει τη μεταφραση πιστευτη.
Αυτα!

Re: Δημιουργία ομάδων για έρευνα

39
Eυχαριστούμε,αλλά αν πιστεύετε οτι υπάρχει κάποιο βίντεο ή κειμενάκι που αξίζει να το μεταφράσετε,προτείνετέ το και το ξεκινάτε.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πίνακας ανακοινώσεων”

cron