"Χαιδέματα" των ΗΠΑ στα Σκόπια: "Η φιλία μας δεν είναι επιφανειακή"

1
Εικόνα
«Η φιλία μεταξύ των ΗΠΑ και της FYROM δεν είναι επιφανειακή. Είμαστε υπερήφανοι για τη συνεργασία μας με την πΓΔΜ από την ανεξαρτησία σας και εμείς περιμένουμε να δούμε τι θα επιτευχθεί μόλις καταλάβετε δικαιωματικά τη θέση σας στο τραπέζι, ως ισότιμο μέλος της Ευρω-ατλαντικής κοινότητας», είπε ο πρέσβης των ΗΠΑ Πώλ Γουόλερς με την ευκαιρία του εορτασμού της Ημέρας της Ανεξαρτησίας των Ηνωμένων Πολιτειών στις 4 Ιουλίου.
« Ακριβώς όπως οι Ηνωμένες Πολιτείες και εσείς, ως χώρα και ως πολίτες, σήμερα, αντιμετωπίζετε πολλές δυσκολίες. Μερικές φορές μπορεί να φαίνονται ανυπέρβλητες, αλλά οι πολίτες στα Σκόπια, γνωρίζουν πώς να επιμένουν και να ξεπερνούν τα εμπόδια με υπομονή και πολύ δουλειά. Όταν το κάνετε αυτό, οι ΗΠΑ θα είναι πάντα στο χέρι σας. Η φιλία μας δεν είναι επιφανειακή.
Εύχομαι να δω αυτή τη χώρα να ευημερήσει και να γίνει ακόμη ισχυρότερη, μέσα από τη διαφορετικότητά της, ως ασφαλής και ευημερούσα δημοκρατία, που αποτελεί ένα άλλο μεγάλο πείραμα», δήλωσε ο πρέσβης Γουόλερς στα Σκόπια.

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr
.\n.\n.\n\n
Εικόνα

Re: "Χαιδέματα" των ΗΠΑ στα Σκόπια: "Η φιλία μας δεν είναι επιφανειακή"

2
που αποτελεί ένα άλλο μεγάλο πείραμα», δήλωσε ο πρέσβης Γουόλερς στα Σκόπια.
Δε ξέρω αν θα χαιρόμουν και πολύ εάν μου έλεγαν ότι η χώρα μου αποτελεί ένα πείραμα....Πάντως για να είμαστε δίκαιοι,και η Ελλαδίτσα έχει υπάρξει δέκτης διαφόρων....χαδιών από μεριά τους....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ελληνοσκοπιανά”

cron