ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ - Ή ΕΜΕΙΣ Ή ΑΥΤΟΙ

1
phpBB [video]


ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ - Ή ΕΜΕΙΣ Ή ΑΥΤΟΙ

Από: vasoula2908

Μοντάρισα ένα βίντεο με κάποια αποσπάσματα από τη συνέντευξη που έδωσε ο Gerald Celente στον Άλεξ. Να με συγχωρούν οι φίλοι για τυχόν λάθη μου στο μοντάρισμα, αλλά το έκανα γιατί θέλησα να παρουσιάσω τα σημεία εκείνα, που δεν αφορούν μόνο τους Αμερικάνους, αλλά όλους μας, γιατί δυστυχώς όλοι (στον Δυτικό κόσμο τουλάχιστον), ζούμε κάτω από την ίδια απάνθρωπη φασιστική μπότα που μας πατάει πιέζοντάς μας ανελέητα, όλο και περισσότερο, μέχρι τελικής πτώσεως...

Το τελικό συμπέρασμα είναι ένα:
Δεν έχουν πια κανένα νόημα τα κόμματα ή τα πρόσωπα, (που είναι απλά "βιτρίνες") όσο θα ζούμε κάτω από αυτό το σάπιο νεοταξίτικο σύστημα. Οσοι προάγουν την εικονα του "σωτήρα" μας δεν είναι παρά τσιράκια των μεγάλων και σκοτεινών κέντρων εξουσίας της νέας τάξης.

Δύο οι παρατάξεις της τελικής αναμέτρησης. Εμείς και αυτοί. Μία η επιλογή: ή ΕΜΕΙΣ ή ΑΥΤΟΙ.


Σχετικό τόπικ στο φόρουμ μου ΙΔΕΟΓΡΑΦΗΜΑΤΑ εδώ -http://www.ideografhmata.gr/forum/viewt ... p?p=153489#...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΞΕΣΗΚΩΜΟΣ - Ή ΕΜΕΙΣ Ή ΑΥΤΟΙ

2
Βέβαια, ο τίτλος δεν είναι ο ενδεδειγμένος...

Το ζουμί βρίσκεται αλλού...

Ο Gerald Celente απαντώντας στη βασικότερη ερώτηση "Τι κάνουμε τώρα Τζέραλντ ? Που πάμε ?" στο 02:18, απαντάει ως εξής "Η μόνη λύση που βλέπω εγώ και τη λέω συνέχεια...είναι η Άμεση Δημοκρατία" και συνεχίζει μιλώντας σχετικά... :541

Δείτε το...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια για τη Νέα Τάξη”