ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

1
phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

4
Οχι Κύριε Πελασγε ,δεν μας διέφυγε κάτι,υπάρχουν πολλά θέματα στο φορουμ που τα έχουμε ηδη πει.

Αλλα μιας και δεν γνωρίζετε,να σας τα υπενθυμίσω...http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 62&t=10208

Μαλιστα υπάρχει και ολόκληρη ενότητα http://www.filoumenos.com/forum/viewforum.php?f=162

Οπότε οπως βλέπετε,δεν κρύβουμε ,ουτε μας διαφεύγει κατι,οταν κάτι αντιβαίνει τα πιστεύω μας είτε αφορά τους παπάδες,είτε οχι τα λέμε.


Μια ερωτηση ομως(ρητορικη).

Γιατι κάθε φορα που καποιος Χριστιανός βάζει θέμα για κάτι που αντιτίθεται στην πίστη του,ας πούμε μασονία ή δωδεκαθεισμός ή μαγεία ή διαλογισμός ή οτι μπορεί να σκεφτεί κάποιος,όλα τα σχόλια απο κάτω δεν αφορούν το εν λόγω θεμα,αλλά εστιάζονται στον χριστιανισμό;

Δηλαδη μπαίνει ενα άρθρο για τον διαλογισμό και τις παραθρησκείες,δεν γίνεται συζήτηση πάνω στο άρθρο,αλλα αρχίζουν και κατακεραυνωνουν τον Χριστιανισμό.Ή για το zeitgeist που εχουμε ανεβασει video στο Youtube,κανείς μα κανείς στα σχόλια δεν μιλάει για το βιντεο...εμμένουν στο οτι το ανέβασε Χριστιανός και αρχίζει το παραλήρημα.

Δηλαδή αν δεν το εβαζε αυτο το θεμα εδω ή αμα δεν το ανεβαζε το βιντεο ενας Χριστιανός,αλλά ενας άθεος..θα ήθελα πραγματικά να δω τι θα βρίσκατε να λέγατε.

ή για τον Νότη που ανέφερε ο σπαρταν και σχετικό θέμα υπάρχει εδω http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... 140#p45140

βγαίνουν και λενε οτι τον πολεμάνε οι Χριστιανοί επειδή είναι αρχαιοελληνιστης και βρίζει τον Χριστιανισμό και τον παρουσιάζουν ως μασόνο,ενω οι φωτογραφίες ειναι φως φαναρι και δεν έχει σχέση που είναι αρχαιοελληνιστης και άλλοι είναι αλλα τέτοιες χειρονομίες δεν έχουν κάνει.

Ενω απο την άλλη αμα ήταν Χριστιανός ,θα είχε γίνει το ελα να δεις ..οτι οι Χριστιανοί προβάλουν την μασωνία και οτι μεσω της μασωνιας οι Χριστιανοί καταστρέφουν την Ελλάδα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

5
Συμφωνώ κι εγώ με τη Ντομινικ και θέλω να εκφράσω τις αμφιβολίες μου σχετικά με το πλήθος των Ορθοδόξων ιεραρχών που φέρονται να έχουν προσχωρήσει στη μασωνία. Εντάξει, υπάρχουν σίγουρα κάποιες περιπτώσεις, αλλά δε μπορούμε χωρίς στοιχεία να τους ενοχοποιούμε όλους.
Τα "μασωνικά αρχεία" δε μπορεί να είναι και τόσο αξιόπιστα φίλε Πελασγέ.
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

6
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΞΕΚΑΡΦΩΤΗ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΦΙΛΕ SPARTAN.
ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΑΣΟΝΟΙ Ή ΣΤΗΜΕΝΟΙ ΣΚΗΝΟΘΕΤΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΖΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΩΣ ΥΠΑΚΟΥΣΕ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΥΤΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΠΟΖΑΡΕΙ ΕΤΣΙ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΤΟΥ SHOWBIZ. Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΣΚΟΤΕΙΝΩΝ ΑΥΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ.

ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΣΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΒΡΩΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΠΛΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟΥΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΠΑΠΑΔΕΣ, ΤΟΥΣ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΚΑΝΔΑΛΩΝ (ΕΦΡΑΙΜ,ΚΛΠ) ΤΟΥΣ ΜΑΣΟΝΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ..ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ... ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΖΗΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΑΝ.

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙ.

Re: ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

7
ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΞΕΚΑΡΦΩΤΗ ΧΕΙΡΟΝΟΜΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΠΟΔΕΙΚΝΥΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΦΙΛΕ SPARTAN.
ΜΠΟΡΕΙ ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΑΣΟΝΟΙ Ή ΣΤΗΜΕΝΟΙ ΣΚΗΝΟΘΕΤΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΗΜΕΝΗ ΠΟΖΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΑΠΛΩΣ ΥΠΑΚΟΥΣΕ ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ..ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΥΤΕ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΟΥ ΠΟΖΑΡΕΙ ΕΤΣΙ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΟΔΑΣ ΤΟΥ SHOWBIZ. Ο ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΣΚΟΤΕΙΝΩΝ ΑΥΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ.

Tις σκοτεινές δυνάμεις(χριστιανισμός κατά εσάς) τις αντιληφθηκε και τις ξέρει,αλλά για τις μασονικες κτλ έχει νύχτα όπως θέλεις να μας πείς φίλε Πελασγε!

ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΧΤΥΠΑΝΕ ΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΣΤΗΣ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΒΡΩΜΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΑΠΛΗΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΟΙΤΑΝΕ ΤΟΥΣ ΟΜΟΦΥΛΟΦΙΛΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΕΣ ΠΑΠΑΔΕΣ, ΤΟΥΣ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΤΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΣΚΑΝΔΑΛΩΝ (ΕΦΡΑΙΜ,ΚΛΠ) ΤΟΥΣ ΜΑΣΟΝΟΥΣ ΠΑΠΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ..ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ... ΚΑΙ ΜΗ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΥΤΑ, ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΖΗΤΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΥΜΠΑΝ.

Δεν νομίζω κανείς πριν απο αυτά τα βιντεοκλιπ να χτύπησε τον Σφακιανάκη..... τουλάχιστον όχι εδω μέσα και απο εμάς!

Όσο για τα υπόλοιπα περί παπάδων κτλ τα έχουμε πει και τα λέμε συνέχεια...... ο εν λόγω ιστότοπος είναι γεμάτος απο τέτοια.

Δεν χαριζουμε και δεν χαριζόμαστε σε κανέναν και για τίποτα!
Τα λέμε όλα όπως έχουν και δεν κάνουμε σε κανέναν κάλυψη....όποιος και εάν είναι αυτός,είτε ιερέας,είτε αρχιεπισκοπος, είτε Πατριαρχης,ειτε,ειτε,ειτε....

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΡΕΜΑΣΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΣΧΟΙΝΙ.
Είδες κανέναν κρεμασμένο :blue




Ξέρουμε ότι η εκκλησία γενικώς έχει αλλοιωθεί και έχει ξεφύγει απο τον σωστό δρόμο και το φωνάζουμε συνέχεια.
Καμία διαφορά φίλε μου η ρωσική εκκλησία.... μία απο τα ίδια,να μην πω και χειρότερα!

Ο επόμενος και τελευταίος οικονομικός Πατριαρχης γνωρίζεις ότι θα είναι Ρώσος και μάλιστα αυτός που θα μας αναδείξει και τον Αντίχριστο,σε λίγο καιρό που θα γίνει ο Ελληνοτουρκικός-Ρωσοτουρκικός πόλεμος και θα πάρει τα ηνία η Ρωσία?

Είμαστε ενάντια σε όλους και σε όλα που θέλουν να εξαλείψουν την Ελευθερια μας και με υπόγειους τρόπους προσπαθούν να μας την φορέσουν!
Όμως για αυτό είμαστε εδώ,όσο μπορούμε και αντέχουμε σε αυτούς τους δύσκολους καιρούς θα κάνουμε αυτό που μπορούμε να κάνουμε.

Θέλεις να εναντιωνεσαι συνέχεια μαζί μας κερδίζοντας απόλα αυτά κάτι?
ΕΧΕΙ ΚΑΛΩΣ!!!

Δεν είσαι ούτε ο πρώτος ούτε και ο τελευταίος.
Αντιθέτος βοηθάς το διαίρει και βασιλεύε για κάποιους!

Όμως σε αυτές τις δυσκολες μέρες που ζούμε πιστευω ότι θα πρέπει να ασχοληθούμε με ποιο σοβαρά πράγματα!





Μας έβαλε κάποιο Ιερατείο να πολεμήσουμε στην Ασία?

Αν ναι θέλω να μου το δείξεις!!!

Θέλω να μου δείξεις ένα εδάφιο που λέει Ελληνες ή οτιδηποτε αλλο.... να πάτε να κάνετε πόλεμο στην Ασία!


Αν μου δείξεις κάτι τέτοιο τότε θα ανακαλέσω για πάρα πολλά!!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

8
ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ EMMAN, ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Η ΜΠΑΛΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΔΗΘΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΣΟΝΟΙ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΑΤΑΝΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΟΥΣΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥΣ.

ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΣΟΝΟΙ:
http://mymartyrdom.com/orthomason.htm

ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟ ΝΑ ΤΑ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΜΕ ΖΗΛΟ ΑΥΤΑ. ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΠΡΟΒΑΛΟΥΝ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ. ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ "ΔΙΑΙΡΕΙ & ΒΑΣΙΛΕΥΕ" ;;; ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΜΑΓΑΖΙ. ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ. ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΜΠΟΥΓΑΔΑ. ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΣΒΑΛΟΥΝ ΑΠΡΟΣΚΛΗΤΟΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΒΡΙΖΟΥΝ, ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΑΠΑΝΤΗΤΗ Η ΠΡΟΚΛΗΣΗ EMMAN. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΥΠΟΤΙΜΗΣΕΙΣ. ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΕΜΟΣ, ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΤΑ ΜΑΣΟΝΟΚΙΝΗΤΑ ΙΕΡΑΤΕΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.

Re: ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΣΟΝΙΑ.

9
ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΤΩΡΑ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ EMMAN, ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ Η ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΕΠΙΘΕΣΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗ ΜΠΑΛΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΧΑΙΟΕΛΛΗΝΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΑ ΕΛΛΑΔΑ, ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΔΗΘΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΣΟΝΟΙ ΚΑΙ ΣΚΟΤΕΙΝΕΣ ΣΑΤΑΝΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΦΑΝΤΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΟΥΣΙΑ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΤΟΥΣ.

Δηλαδή εμείς δεν την αγαπάμε την αρχαία Ελλάδα φίλτατε?

Ο Σφακιανάκης έλαβε "επιθεση" ως προς τα μασωνικά σχεδιακια που έκανε!

Ομως τον καλύπτεις λέγοντας ότι δεν γνωρίζει και τον έβαλαν κάποιοι να τα κάνει..... είναι είπες μόδα της SHOWBIZ.

Απο αυτά που λέει σε συνεντευξείς,τραγούδια κτλ δεν βλέπω ότι έχει αγνοια για όλα αυτά,αντιθέτως φαίνεται ότι γνωρίζει πολύ καλά κάποια βασικά πράγματα.


Όταν τραγουδάει το ΣΥΣΤΗΜΑ:
phpBB [video]

και για της δισκογραφικές εταιρίες,τα αφεντικά και όλα τα συναφή,γνωρίζει πολύ καλά και όσο και να προσπαθείς να τον καλύψεις ότι δεν γνώριζε κάνεις λάθος!

Μπορώ να σου παραθέσω πολλες ομιλίες και τραγούδια του για να σου το αποδείξω αυτό.

Αραγες ο Σφακιανάκης μετά απο τόσο ντόρο βγήκε να πάρει θέση και έστω να πει ότι δεν γνώριζα και την πάτησα ή κάτι παραπλήσιο?

Όμως αρκετά ασχοληθηκαμε πιστευω με τον σφακιανάκη.



ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΟΜΩΣ ΛΙΓΕΣ ΑΚΟΜΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΜΕ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΧΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΑΣΟΝΟΙ:
http://mymartyrdom.com/orthomason.htm
Όσα και να βάλεις φίλε μου οι λίστες δεν τελιώνουν!!!


Όμως γιατί βάζεις μόνο Ιερείς?

Βάλε και κανέναν Αρχαιοελληνιστή :cooll





Έχουμε πάρα πολλά παρόμοια σε αυτόν εδώ τον χώρο.

Οταν εννοείς εισβάλουν στον χώρο σας τι ακριβώς εννοείς,διότι δεν το καταλαβα.





Υπάρχουν πολλοί που είναι μασονοι ιερείς,ίσως και το μεγαλύτερο ποσοστό,όπως και ένα άλλο μεγάλο ποσοστό που οδηγούνται απο αυτούς χωρίς να αντιδρούν.

Είμαστε λίγοι,όμως ότι μπορούμε κάνουμε.




Λύκος ντυμένος με προβιά προβάτου είναι και θα φανεί στο πολύ άμεσο μέλλον!

Οι Ρώσοι δεν είναι αυτοί που έχουν λυσσάξει με τον Εφραίμ ή κάνω λάθος?




Ικασίες δεν λέμε όλοι ή μήπως όχι?

Όταν θα έρθει εκείνη η ώρα(που μακάρει να μην έρθει) θα φανουν ποιες εικασίες θα βγούν αληθινές και ποιες όχι.

Ο καιρός είναι κοντά και θα μας λυθούν γρήγορα οι όποιες απορίες.




Εννοείτε ότι το μέλλον δεν είναι προδιαγεγραμένο,είπε κάποιος το αντίθετο?

Και με τα ολίγα που ξέρω και γνωρίζω πάλι την έχω την φρίκη.





Στο χέρι μας είναι λοιπόν να προσπαθήσουμε να τις αποτρέψουμε.... για αυτό εξάλου κάποιοι τις έγραψαν(προφητειες) για να γνωρίζουμε και να πάρουμε τα καταλληλα μέτρα.... εφόσον καταφέρουμε να ανιληφθούμε ποιες είναι οι γνήσιες!

Όταν γνωρίζουμε λοιπόν εκ των προτέρων το τι θα συμβεί και δεν πέρνουμε τις ανάλογες θέσεις είμαστε άξιοι της μοίρας μας.

Το ότι κάποιοι μας προειδοποιήσαν για τα επερχόμενα αυτό δεν σημαίνει ότι είναι οι κακοί της υπόθεσης αλλά αντιθέτως τα είπαν για να μας προστατευσουν.

Αν εγώ είχα την δυνατότητα να ξέρω τι θα συμβεί αύριο και π.χ σου έλεγα Πελασγέ αυριο κάποιος θα έρθει σπίτι σου να σου κάνει κακό..... το κάνω απο καλό ή απο κακό?

Το τι θα γίνει όμως αύριο στο σπίτι σου εξαρτάται καθαρά και μόνο απο σένα.... εσύ κάνεις τις δικές επιλογές και όλα είναι στο χέρι σου εγώ ήμουν απλώς μία παρένθεση στην ζωή σου και με την δική σου επιλογή γράφηκε το όποιο μέλλον σου.


ΙΓ:Περιμένω μια απάντηση στην ερώτηση που σου έκανα στο προηγούμενο ποστ!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια για τη Νέα Τάξη”

cron