Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

55
Yermak έγραψε:Σίγουρα δεν μένουν στα λογάκια, δίνουν και καμια καρπαζια, καμια σιδηρογροθια, σπάνε διαλύουν βρίζουν ακόμα και χρησιμοποιώντας ως "όπλο" ελλ.σημαίες, χτυπάνε κοπέλες επειδή δεν διαβάζουν τις εφημερίδες τους και άλλα θεάρεστα...
Χτυπάνε κοπέλες επειδή δε διαβάζουν τις εφημερίδες τους ? Πολύ ιντιμίντια διαβάζεις !

Το να αναπαράγεις προπαγάνδα δε βοηθάει και πολύ έ ? Τι να σου πω. Αυτή η τακτική είναι νεο-ταξική. Ξεκάθαρα πράγματα !

Αναρωτιέσαι ακόμα γιατί σε θεωρώ νεοταξίτη ? :wave

Εσύ έχεις τα προσωπικά σου. Ανήκεις κάπου. Έχεις το παρελθόν μιας κόντρας προφανώς. Εγώ δεν τα έχω. Θα υπερασπίζομαι την Αλήθεια και το δίκιο όπου το βλέπω. Και βλέπω ξέρεις δεν είμαι τυφλωμένος !
Ακόμα και αν δεν έχεις γραφτείς όπως θες να μας κάνεις να πιστέψουμε ο τρόπος σου που στέκεσαι πίσω από αυτή την ομάδα όχι μόνο σε κάνει να φαίνεσαι ενταγμένος αλλά και βαμμένος συνάμα.
Εσύ φαίνεσαι βαμμένος. Με τα χρώματα του πολέμου εναντίον της ΧΑ. Και το κυριότερο αναπαράγεις προπαγάνδα της Νεας Ταξης. Και μη μου λες ότι υπάρχει παρεξήγηση για το ποιά είναι η Νέα Τάξη. Ή μη μας λες ότι υπάρχουν πολλές! Εγώ ξέρω αυτή που λέει αυτά που λες κι εσύ για τη ΧΑ.

Εξηγήσου καλύτερα γιατί πολύ νεοταξικά τα λες ! Σου το ξανάπα !
Ας είχες τουλάχιστον το θάρρος να το παραδεχτείς. Από εκεί και πέρα ένα πράγμα που δεν ανέχομαι είναι το δούλεμα. Αρκετά!
Φυσικά και έχω το θάρρος. Πάντα το έχω όταν πρόκειται για την υπεράσπιση της αλήθειας. Για αυτό θα έχεις πάντα αντίλογο όταν δω το στραβό και το ψέμα!

Επίσης. Όσο καιρό γράφω σε φόρουμ δεν έχω γράψει ποτέ ψέμα ! Κάτι που γνωρίζω ότι είναι ψέμα ή μισή αλήθεια. :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

56
Θα απαντήσω περιληπτικά μόνο επί προσωπικού στις κατηγορίες σου ότι ανήκω σε κάποια ομάδα ή οργάνωση.
Από το θέμα στο οποίο τοποθετήθηκα "στο καταλληλότερο κόμμα" καταδικάζοντας συλλήβδην ως σάπιο το πολιτικό κατεστημένο ακόμα και το ίδιο το πολίτευμα της χώρας αποδυκνύεται ότι δεν ανήκω σε καμία ομάδα πολιτική παράταξη ή άλλο οργανισμό που έχει σκοπό την απόκτηση εξουσίας.
Αντιθέτως εσύ ο ίδιος από την αρχή τάχθηκες ανοιχτά και εμέσως πλην σαφώς υπέρ συγκεκριμένου κόμματος και οργάνωσης της "Χρυσής Αυγής" που εντάσεται στο παρόν σάπιο πολιτικό σύστημα και συμμετέχει σε αυτό ως πολιτικός οργανισμός που διεκδικεί εξουσία, μάλιστα θέλησες να παρουσιάσεις και εμένα ως ανήκοντα τάχα στο ίδιο "στρατόπεδο" ή "μαντρί" ή όπως αλλιώς θες πές το.
Όταν δήλωσα ευθέως την ανεξαρτησία μου από κόμματα ομάδες παραομαδούλες και πάσης φύσεως παρακρατικά κομματίδια θέλησες κατόπιν να με παρουσιάσεις ως αντίπαλο στο κομματίδιο που υποστηρίζεις. Κατόπιν για όλες στις κατηγορίες που σας βαρύνουν ρίχνετε τις ευθήνες στο indymedia στον Σορος και στο εβραιοσιωνιστικό κατεστημένο και ένας θεός ξέρει που ακόμα.. Η Αλήθεια είναι ότι δεν πείθουν τον κόσμο αυτές οι αστείες καταστάσεις και αυτές οι δικαιολογίες που προβάλετε. Είστε άκρα της ασημαντότητας και όσο επιμένετε στους τρόπους σας θα παραμείνετε άκρα και στο παρασκήνιο της ιστορίας όσο και να προσπαθείτε να επιβάλετε με τη βία τις απόψεις και να φανείτε και να κάνετε μεγάλο θόρυβο. Το ίδιο ισχύει για όλα τα άκρα που σήμερα απλά γίνονται πολύ εύκολα θύματα-πιόνια εκμετάλευσης μέσω κοινωνικής μηχανολογίας από τους μεγάλους. Είτε το θέλετε είτε όχι παίζετε το παιχνίδι τους.
Η αλήθεια επίσης είναι ότι παρασύρθηκα σε αυτή την αντιπαράθεση χωρίς να αξίζει και δίνωντας μεγάλη βαρύτητα σε μια ομαδούλα σχεδόν ανύπαρκτη η οποία όμως προσπαθεί να επιβάλει με άθλιο τρόπο αυταρχισμό και χουλιγκανισμό και λοιπά αθέμιτα μέσα τις απόψεις της, όπως αρκετοί το έχουν νιώσει στο πετσί τους.
Όπως είπε και ένας αλλος φιλος δεν αξίζει να ασχολήτε κανείς με αυτούς. Αυτοί δεν ξυπνάνε ούτε και με σάλπιγγες.

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

57
Yermak έγραψε:Θα απαντήσω περιληπτικά μόνο επί προσωπικού στις κατηγορίες σου ότι ανήκω σε κάποια ομάδα ή οργάνωση.
Δεν είναι κακό να ανήκεις κάπου ! Ή να έχεις ιδεολογία. Απλά το τοπίο είναι θολό με σένα.
Από το θέμα στο οποίο τοποθετήθηκα "στο καταλληλότερο κόμμα" καταδικάζοντας συλλήβδην ως σάπιο το πολιτικό κατεστημένο ακόμα και το ίδιο το πολίτευμα της χώρας αποδυκνύεται ότι δεν ανήκω σε καμία ομάδα πολιτική παράταξη ή άλλο οργανισμό που έχει σκοπό την απόκτηση εξουσίας.
Αντι-εξουσιαστής ?
Αντιθέτως εσύ ο ίδιος από την αρχή τάχθηκες ανοιχτά και εμέσως πλην σαφώς υπέρ συγκεκριμένου κόμματος και οργάνωσης της "Χρυσής Αυγής" που εντάσεται στο παρόν σάπιο πολιτικό σύστημα και συμμετέχει σε αυτό ως πολιτικός οργανισμός που διεκδικεί εξουσία,


Ναι, και εξήγησα τους λόγους. Λόγο για να μην τους υπερασπισθώ δεν είδα ακόμα.
Λόγους για να τους υπερασπισθώ είδα πολλούς.

Οι επιθέσεις εναντίον τους χωρίς ή με θολούς λόγους είναι ένα ακόμα υπέρ τους ! :cooll
μάλιστα θέλησες να παρουσιάσεις και εμένα ως ανήκοντα τάχα στο ίδιο "στρατόπεδο" ή "μαντρί" ή όπως αλλιώς θες πές το.
Πιστεύω ότι η Νέα Τάξη είναι κοινός εχθρός. Με λυπεί σε αυτό το φόρουμ να αλληλοφαγωνόμαστε ή να συκοφαντούμε Συνέλληνες !

Δεν άλλαξα άποψη.
Όταν δήλωσα ευθέως την ανεξαρτησία μου από κόμματα ομάδες παραομαδούλες και πάσης φύσεως παρακρατικά κομματίδια θέλησες κατόπιν να με παρουσιάσεις ως αντίπαλο στο κομματίδιο που υποστηρίζεις.
Δεν είσαι, έ ? :hmmm
Κατόπιν για όλες στις κατηγορίες που σας βαρύνουν ρίχνετε τις ευθήνες στο indymedia στον Σορος και στο εβραιοσιωνιστικό κατεστημένο και ένας θεός ξέρει που ακόμα..
Δε με βαρύνει καμμία κατηγορία φίλε μου ! :wave

Είσαι απίστευτος !!! :down :down :down

Και ανέφερα το ιντιμίντια γιατί το επαναλαμβάνεις επίμονα ! :hmmm
Η Αλήθεια είναι ότι δεν πείθουν τον κόσμο αυτές οι αστείες καταστάσεις και αυτές οι δικαιολογίες που προβάλετε.


Εσύ ακόμα δε με έπεισες γιατί τόσο μένος εναντίον της ΧΑ. Και γιατί αυτή η ταύτιση σου με τα ιντιμίντια και τα λοιπά νεοταξιτάκια. :hmmm

Όχι μόνο στο θέμα της ΧΑ.
Είστε άκρα της ασημαντότητας και όσο επιμένετε στους τρόπους σας θα παραμείνετε άκρα και στο παρασκήνιο της ιστορίας όσο και να προσπαθείτε να επιβάλετε με τη βία τις απόψεις και να φανείτε και να κάνετε μεγάλο θόρυβο.
Χαραμίζεσαι εδώ ! Στο ξανάπα ! Υπάρχουν ΜΚΟ που θα σε πλήρωναν αδρά για την ίδια δουλειά που κάνεις αμισθί, εδώ !!!
Το ίδιο ισχύει για όλα τα άκρα που σήμερα απλά γίνονται πολύ εύκολα θύματα-πιόνια εκμετάλευσης μέσω κοινωνικής μηχανολογίας από τους μεγάλους.
Είτε το θέλετε είτε όχι παίζετε το παιχνίδι τους.
Ένας νεαρός φίλος μου είπε το εξής : "ψηφίζω ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ γιατί αυτοί δεν είναι ακραίοι !
Κέντρο και πάλι κέντρο. Μόνο αυτοί μπορούν να κυβερνήσουν !!! Ποιός ξέρει τι θα γίνει αν βγουν "άλλοι" ???"

Μιλάμε για φόβο ! Φόβο που έντεχνα μέσω κοινωνικής μηχανολογίας που λες κι εσύ του έχουν περάσει !!!

Τα πρόβατα τα φοβίζουν διαρκώς να μαζευτούν στο κέντρο, δηλαδή στο μαντρί τους. :down1 Αυτό κάνεις κι εσύ φωνάζοντας "λύκοι, λύκοι" !!!

Ρεπουμπλικάνοι-Δημοκρατικοί για πάντα ! :cooll
Έτσι για να υπάρχει η ψευδαίσθηση της επιλογής !!!

Ποιός παίζει το παιχνίδι ποιανού ? :hmmm
Η αλήθεια επίσης είναι ότι παρασύρθηκα σε αυτή την αντιπαράθεση χωρίς να αξίζει και δίνωντας μεγάλη βαρύτητα σε μια ομαδούλα σχεδόν ανύπαρκτη η οποία όμως προσπαθεί να επιβάλει με άθλιο τρόπο αυταρχισμό και χουλιγκανισμό και λοιπά αθέμιτα μέσα τις απόψεις της, όπως αρκετοί το έχουν νιώσει στο πετσί τους.
Πάλι φωνάζεις "λύκοι, λύκοι" ??? :cooll

Στο ξανάπα ! Χαραμίζεσαι εδώ ! Υπάρχουν ΜΚΟ που θα σε πλήρωναν αδρά για την ίδια δουλειά που κάνεις αμισθί, εδώ !!!
Όπως είπε και ένας αλλος φιλος δεν αξίζει να ασχολήτε κανείς με αυτούς. Αυτοί δεν ξυπνάνε ούτε και με σάλπιγγες.
Ξύπνιος ο φίλος σου και μεγάλη σοφία είπε !
:down
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

58
Πιστεύω ότι η Νέα Τάξη είναι κοινός εχθρός. Με λυπεί σε αυτό το φόρουμ να αλληλοφαγωνόμαστε ή να συκοφαντούμε Συνέλληνες !
Επειδη οτι επιχειρηματα ειχαν να δοθουν επι του θεματος δοθηκαν,ο καθενας ειναι αρκετα ξυπνιος για να βγαλει τα συμπερασματα του πανω στο θεμα και επειδη αρχιζει παλι να γινεται επι προσωπικου το ζητημα το παρον θέμα κλειδωνεται επ'άοριστου.

Οι αποψεις διιστανται και κοινη γραμμη δεν προκειται να βρεθει και επειδη δεν ειναι ανεκτο να υπάρχουν κατηγοριες για ατομα που δεν γνωριζουμε και απλα βγαλαμε συμπερασματα η συζητηση σταματαει εδω.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Βιντεάκια για τη Νέα Τάξη”