Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

10
dominique έγραψε:αλλα στην Ελλάδα,οι περισσότεροι θέλουν να κάνουν 1-2 παιδιά γιατι σκέφτονατι πως θα τα συντηρούν,οχι αμα μπορουν να πάνε σε καραιβικές..πηγαίντε μέχρι τα 35-40,μετά κάντε παιδιά,
Ξέρω ένα φίλο που είναι 41, είναι 16 χρόνια συμβασιούχος και έχει δεσμό (πάνω από 10 χρόνια)με μία διορισμένη δασκάλα κάπου 35 ετών... Αυτός λοιπόν δεν το αποφασίζει να παντρευτεί καν, όχι να κάνει παιδιά...(σημ.και οι δύο έχουν δικό τους σπίτι!!!) Το θέμα είναι ότι θέλει να είναι βολεμένος και ασφαλής...

Και επίσης άμα περιμένεις μετά τα 30 σώθηκες...Οι γυναίκες μετά τα 35 δε μπορούν εύκολα να τεκνοποιήσουν...Οι δείκτες γονιμότητας κατακρημνίζονται...
Και ενα άλλο πρόβλημα ειναι οι εκτρώσεις και ιδιαίτερα στην Ελλάδα,αλλά ξεφύγαμε παλι
Εάν δεν υπήρχαν οι εκτρώσεις (δε λέω η αντισύλληψη) θα είμασταν ένας λαός που δε θα έφθινε...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

11
Εγω απο την άλλη ξέρω πολλούς που λένε σκέφτομαι να κάνω παιδιά γιατι δεν έχω λεφτά για να τους προσφέρω μια καλή ζωή,κατανοητό βέβαια ,αλλα διαφωνω.....

είναι πολλά που έχουν συμβάλει στην υπογεννητικότητα και η κρίση και οι εκτρώσεις,αλλα και αυτα που μας ταίζουν...

Βέβαια απο την άλλη εγω συνέχεια βλέπω εγκύους και μωρά και οχι μόνο απο αλλοδαπούς,αλλά πολλοί είναι Ελληνες,παράδοξο βέβαια με την υπογεννητικότητα που λένε οτι έχουμε σαν χωρα.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

12
dominique έγραψε:Εγω απο την άλλη ξέρω πολλούς που λένε σκέφτομαι να κάνω παιδιά γιατι δεν έχω λεφτά για να τους προσφέρω μια καλή ζωή,κατανοητό βέβαια ,αλλα διαφωνω.....
Δίνουν λεφτά για καινούργια τηλεόραση, κινητό, αυτοκίνητο αλλά για παιδιά όχι !!!
Βέβαια απο την άλλη εγω συνέχεια βλέπω εγκύους και μωρά και οχι μόνο απο αλλοδαπούς,αλλά πολλοί είναι Ελληνες,παράδοξο βέβαια με την υπογεννητικότητα που λένε οτι έχουμε σαν χωρα.
Πριν δυο γενιές έβλεπες παντού έγκυες και γυναίκες πάντοτε με παιδιά, πολλά παιδιά...

Σήμερα βλέπεις γυναίκες με βαμμένο μαλλάκι, μανικιουράκι, πεντικιουράκι, τσιγαράκι, καφεδάκι, ποτάκι και χωρίς παιδάκι...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

13
Δίνουν λεφτά για καινούργια τηλεόραση, κινητό, αυτοκίνητο αλλά για παιδιά όχι !!!
Εννοείται και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο,μονο που για τον σκύλο δεν φτάνουν,καταναλωτική κοινωνία...εχουμε αλλάξει πολύ σαν λαός...

εντάξει μην τα φορτωνεις όλα στις γυναίκες και οι άνδρες δεν πάνε πίσω,δεν είναι οτι παρακαλάνε τις γυναίκες και εκεινες δεν θέλουν,καλά είναι όλα αυτά και ας τα έχουν οι γυναίκες....αλλα το παιδάκι είναι το θέμα

ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!
Το έχουμε αφήσει χιλιομετρα πίσω...
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

14
dominique έγραψε: εντάξει μην τα φορτωνεις όλα στις γυναίκες και οι άνδρες δεν πάνε πίσω,
Απλά στις δυο τελευταίες γενιές, χάσαμε τις εξαιρετικές ελληνίδες... Νομίζω ότι ήταν καλύτερες του έλληνα...Και αυτή η απώλεια χτυπάει πιο πολύ...
ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΦΥΓΕΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ!
Το έχουμε αφήσει χιλιομετρα πίσω...
:541
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

15
Λίγο ή πολύ όλοι γνωρίζουμε ότι πολλά είδη ιών, που παίρνουν διαστάσεις πανδημίας και δεν αποδεικνύεται ποτέ η προέλευσή τους, είναι γενετικά κατασκευάσματα εργαστηριακών δραστηριοτήτων. Και φυσικά, πάντα αυτοί οι ιοί χτυπούν υπεργεννητικές τριτοκοσμικές χώρες, όπως ο ιός HIV που πρωτοεμφανίστηκε στους πληθυσμούς της Αφρικής. Ένα σενάριο είναι ο έλεγχος του υπερπληθυσμού.
Ένα άλλο σενάριο, θα μπορούσε να ήταν η χρήση αυτών των απόρων και εξαρτημένων πληθυσμών ως πειραματόζωα για την τελειοποίηση ενός χημικού υπερόπλου, γιατί οι ιοί δεν είναι οργανισμοί (όπως πολλοί πιστεύουν σήμερα), αλλά χημικές ενώσεις που έχουν το προνόμιο να κατέχουν μη ενεργό(μέχρι να προσβάλλουν ζωντανό κύτταρο) γενετικό υλικό. Και όλοι ξέρουμε ότι ο επόμενος πόλεμος θα χαρακτιρίζεται ως χημικός...

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

16
joker έγραψε:Και όλοι ξέρουμε ότι ο επόμενος πόλεμος θα χαρακτιρίζεται ως χημικός...
Δεν ακούγεται καλό...

Να έχουμε κάτι πιο συμβατικό ?
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

17
Αμνέ,κάπου εκεί εξω υπάρχουν ακόμα αυτές οι εξαιρετικές Ελληνίδες....

Τζοκερ ήδη νομίζω οτι διεξάγεται τέτοιος πόλεμος και είναι προέκταση του οικονομικού πολέμου...οι περισσότεροι ιοι είναι δημιουργημένοι όπως είπες στα εργαστήρια για να πουλήσουν οι φαρμακοβιομηχανίες τα φάρμακα προς ίαση,όπως έγινε και με την πρόσφατη γρίπη των χοίρων..τέτοιος χαμός γίνοταν πριν ενα 6μηνο και τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση,βέβαια τα λεφτά τα αρπάξανε και οι περισσότερες χώρες μείνανε με τα εμβόλια στις αποθήκες.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Alex Jones Η ΦΡΙΚΗ ΤΗΣ ΕΥΓΟΝΙΚΗΣ

18
dominique έγραψε:Τζοκερ ήδη νομίζω οτι διεξάγεται τέτοιος πόλεμος και είναι προέκταση του οικονομικού πολέμου...οι περισσότεροι ιοι είναι δημιουργημένοι όπως είπες στα εργαστήρια για να πουλήσουν οι φαρμακοβιομηχανίες τα φάρμακα προς ίαση,όπως έγινε και με την πρόσφατη γρίπη των χοίρων..τέτοιος χαμός γίνοταν πριν ενα 6μηνο και τώρα ούτε φωνή ούτε ακρόαση,βέβαια τα λεφτά τα αρπάξανε και οι περισσότερες χώρες μείνανε με τα εμβόλια στις αποθήκες.
Αυτό που διατυπώνεις είναι ένα υπαρκτό σενάριο, διότι εκμεταλεύονται την άγνοια των ανθρώπων για τους ιούς. Τους ιούς δεν μπορείς να τους καταπολεμίσεις με αντιβιοτικά, ο γιατρός σού δίνει μόνο καταπραυντικά για τον πόνο, μετά από τρεις μέρες περνάει η ίωση από το εν ενεργεία ανοσοποιητικό μας σύστημα. Γι' αυτό και λέω ότι οι ιοί στις μέρες μας που "θερίζουν" προέρχονται από το εργαστήριο,για παράδειγμα ο ιός HIV προσβάλλοι κύτταρα του ανοσοποιητικού συστήματος γι' αυτό και δεν μπορεί να αντιδράση ο οργανισμός. Δηλαδή δημιουργούνται ιοί οι οποίοι θα σου προκαλέσουν μόνιμες βλάβες. Και πειραματίζονται με αυτούς τους ιούς σε ανθρώπινους οργανισμούς, από τους ο οποίους πιο εύκολα θυματα είναι οι άνθρωποι της Αφρικής.
Για τη δράση των εμβολιων δεν είμαι και τόσο σίγουρος, διότι ένας ιός ώς ελεύθερη χημική ένωση υπόκινται πολύ εύκολα σε μεταλλάξεις, οπότε όταν σε προσβάλλει μπορεί να έχεις τα ίδια συμπτώματα, αλλά να μην τ' αναγνωρίσει εγκαίρως το ανοσοποιητικό σου σύστημα. Έτσι, το εμβόλιο είναι μια τρύπα στο νερό. Όταν βγήκαν τα εμβόλια της γρίπης των χοίρων δεν έλεγαν ότι μετά απ' αυτό δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα όταν προσβληθείς, αλλά συνέχιζαν κι έλεγαν "προσοχή".
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια για τη Νέα Τάξη”