Αντιχριστιανικο βιντεο απο εκπομπη στο ισραηλ...που να βουλιαξει ολο.

1
Αντιχριστιανικο βιντεο απο εκπομπη στο ισραηλ που να βουλιαξει ολο.
Ειναι το λιγοτερο εξοργιστικο.

phpBB [video]
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Αντιχριστιανικο βιντεο απο εκπομπη στο ισραηλ...που να βουλιαξει ολο.

3
Βασικά είμαι της άποψης πως πρέπει να σεβόμαστε όλες τις θρησκείες, ασχέτως αν συμφωνούμε ή διαφωνούμε, αλλά αν λέω εγώ τώρα αν παιζόταν μια αντίστοιχη εκπομπή σε κάποιο ελληνικό κανάλι και είχε σαν θέμα τους εβραίους ή οποιαδήποτε άλλη θρησκεία, ποια θα ήταν η αντίδραση?
Φαντάζομαι θα την έκοβαν με συνοπτικές διαδικασίες, και φυσικά οι συντελεστές θα κατηγορούνταν ως ρατσιστές ( που πιθανότατα θα ήταν κιόλας)
Τον ρατσισμό όμως και τον εξευτελισμό που δέχεται καθημερινά ο χριστιανισμός δεν τον βλέπει κανένας,

Όσο άφορα τους συντελεστές της συγκεκριμένης εκπομπής, ντρέπομαι που τέτοια όντα θεωρούνται άνθρωποι και κυκλοφορούν ανάμεσα μας……
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Αντιχριστιανικο βιντεο απο εκπομπη στο ισραηλ...που να βουλιαξει ολο.

4
Xριστίνα μου,ξέχασες να πεις οτι θα τους είχε περιλάβει το Κ.Ι.Σ και όλες οι εβραικές οργανώσεις του κόσμου,θα είχαν καταδικαστεί απο όλο τον πολιτικό και θρησκευτικό κόσμο και σωστά θα γινόταν,αλλα απο αυτό βλέπεις οτι υπάρχουν 2 μέτρα και 2 σταθμά.

Αλλά πραγματικά τα βιντεάκια αυτά ,να τα βλέπουν οσοι μιλάνε για εβραιοχριστιανισμό,μήπως και τελικά καταλάβουν τι προπαγάνδα κυκλοφορεί και οχι τυχαία βέβαια.

Οσο και να βρίζουν τον Χριστό και την Παναγία,όμως,η αλήθεια δεν αλλάζει.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια διάφορα”

cron