Τελάλης της "επανάστασης" στην Αθήνα

1
phpBB [video]
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: Τελάλης της "επανάστασης" στην Αθήνα

3
Η λογική εμφανιζόμενη γυμνή,απλή και χωρίς φτιασίδια και φιοριτούρες είναι τρέλλα.....
Η μήπως όχι;.......!!!!
Η αλήθεια τον τρελλαίνει,και η μοναξιά του,τον βαραίνει...
Μόνος ως άλλος Διογένης - με τη ντουντούκα αυτή τη φορά,αντί του φαναριού -ψάχνει για άνθρωπο...
Για μένα ήταν συγκλονιστικό,από την πρώτη φορά (γιατί υπήρξαν και αρκετές επόμενες),η οργή,η απορία,η αδυναμία,η επανάσταση,η μοναξιά,η λογική,το αδιέξοδο,η αποφασιστικότητα,το φιλότιμο και άλλα πιο πολλά προδίδονταν από την στάση του αλλά και από την χροιά της φωνής του.
Φίλοι,μη το δείτε μόνο μια φορά....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: Τελάλης της "επανάστασης" στην Αθήνα

4
Δεν πιστεύω οτι είναι ο μονος που νιώθει έτσι,αλλα μεχρις στιγμης είναι ο μόνος που τα είπε και δημοσίως..βεβαια μου εκανε εντυπωση που πολλοί πέρναγαν δίπλα του και δεν αντιδρούσαν λες και ήταν αόρατος,λες και δεν μιλούσε κανεις ....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Τελάλης της "επανάστασης" στην Αθήνα

6
Ο παππούς έχει ψυχή και θα πρέπει σιγά σιγά να ξυπνάμε όλοι μας απο τον ληθαργο.

Θα μου πείτε με τόσους ψεκασμούς πως να ξυπνησουμε,απο την στιγμή που είμαστε όλοι σε μια κατάσταση μονοτονίας και βαρεμάρας?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια διάφορα”