Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

28
Yermak έγραψε:Αγαπητοί φίλοι τα πράματα είναι σε γενικές γραμμές απλά. Προσεξτε να δείτε να σας πω καποια πραγματάκια.
Στη φύση είναι όλα ιεραρχημένα..
Η φύση γεννα ελάχιστους έξυπνους και ικανούς ανθρώπους και η πλειοψηφία είναι μετριότητες ή ηλίθιοι..
Είναι φυσικό λοιπόν ο εξυπνότερος να εξουσιάζει τον λιγότερο έξυπνο ή ικανό.
Όχι μόνο φυσικό αλλά και αναγκαίο...
Τώρα εάν οι έξυπνοι άνθρωποι ολιγάρχες αυτή την εξυπνάδα τους την συνοδεύουν με απληστία για πλούτο και δύναμη και καταλήστευση των αγαθών και πρώτων υλών τότε υποφέρει ολο το κοπάδι και ολη η ανθρωπότητα και ο πλανητης.
Κατ'επέκταση τώρα σκεφτείτε έναν εξωγήινο πολιτισμό που ταξιδεύει για εκατομμύρια χρόνια στο σύμπαν..
Υπαρχει περιπτωση να συγκριθεί με τους ανθρώπους και την τωρινη τεχνολογια των γηινων; Όχι βέβαια
Αυτοί είναι οι ασυγκρίτως εξυπνότεροι και οι γηινοι οι εντελώς χαζοι και πρωτόγονοι..
Συνεπώς έαν έρθουν εδώ είναι φυσικό και αναγκαίο να μας εξουσιάζουν..
Και μάλιστα το επιπεδο εξυπναδας τους και τεχνολογίας τους ειναι τέτοιο που δεν θα παίρνουμε κιολας καν χαμπάρι ότι μας εξουσιάζουν..
Θυμηθειτε τι ειχε γραψει παλιοτερα για την τεχνολογια που ηδη υπαρχει εν μερει στη Γη οπως με μικροκυματα μειζερ μπορεις να εμφυτευσεις σκεψεις και βουλήσεις ή ακόμα και αισθήματα στο μυαλό και στην καρδιά ενος στοχου-ανθρωπου..
Τι ποιο βολικο λοιπον για τους εξωγηινους αυτους να εχουν και αυτοι τετοια τεχνολογια με αυτοματη σκοπευση σε καθε γηινο και να μας εξουσιαζουν κατ'αυτο τον τροπο. Να εξουσιαζουν το κοπαδι με εμφυτευση σκεψεων εξ αποστασεως (τηλεπαθητικα) και με αυτοματη σκοπευση μειζερ απο τους δορυφορους τους σε καθε γηινο στοχο..
Τωρα αν αυτοι οι πανεξυπνοι εξωγηινοι συνοδευουν την εξυπνάδα τους με απληστία για πλούτο και δύναμη και καταλήστευση των αγαθών και πρώτων υλών τότε παλι αντιστοιχα υποφέρει ολο το κοπάδι και ολη η ανθρωπότητα και ο πλανητης, κατ'αναλογια των λιγων ελαχιστων γηινων εξουσιαστων υπερ-εξυπνων αλλα απληστων κατ'ομοιωση των εξωγηινων επικυριαρχων.. Δηλαδη ολοι εμεις ακομα και οι εξουσιαστες οι γηινοι στην ουσια ειναι τηλεπαθητικοι δουλοι αυτων των ακομα πιο ανωτερων εξωγηινων εξουσιαστών..
Ο πλανητης και το ηλιακο μας συστημα εχει ηλικια 5 δισεκατομμυρια χρονια
Το Συμπαν εχει συμφωνα με τελευταιους υπολογισμους ηλικια πανω απο 13 δισεκατομμυρια χρονια..
Η γηινη γνωστη ιστορια ομως ειναι μολις 5000 ετων! Αντε εως 10000 μεχρι την προιστορια..
Οποτε μιλαμε για δισεκατομμυρια χρονια που μπορει να προηγουνται αυτοι οι εξωγηινοι πολιτισμοι απο εμας και να ταξιδεύουν στο γαλαξία εδώ και δισεκατομμύρια χρόνια!!!
Οποτε τι πιο βολικο γι'αυτους να μας εκτρεφουν και να μας καλιεργουν ως αγέλη ζώων ενω παραλληλα μας χρησιμοποιουν ως δουλους παραγωγης και μεταποίησης και εξορυξης των πρωτων υλων..
Μερικοι φανταζονται τους εξωγηινους οπως στην ταινια idependence day που θα ρθουν με τις ναυαρχιδες τους και τα υπεροπλα τους και θα μας εξαφανισουν με στρατιωτικη επιθεση σε χρονο ντε-τε..
Ομως τι ειναι πιο βολικο και περισσότερο ενεργειακα εξοικονομητικό γι'αυτούς;
Η στρατιωτική επίθεση ή να μας εξουσιαζουν και να μας κατευθυνουν ως δουλους μεσω υπερτερης τεχνολογιας και να μη το παιρνουμε κιολας καν ειδηση.. εδώ κολάει άψογα και το "ο δουλος του κυρίου" που επικαλούνται οι θρησκείες!
Επισης η πολυ υψηλη τεχνολογια που κατεχουν στα μάτια των γήινων δεν θα διαφερει απο θαυμα..
ετσι εξηγουνται και ολα τα θαυματα των διαφορων θρησκειων, οσα απο αυτα δεν εχουν ήδη αποδειχτει απατες και ταχυδαχτυλουργικά τρυκ των γηινων ιερεων, κλπ!
Μιλουν οι χριστιανοι για το blue beam σε σχεση με τα UFO αλλα δεν παει το μυαλο τους οτι blue beam και υπερτερη άγνωστη τεχνολογία (ταχυδακτυλουργικών τρυκ), μπορει να ειναι και τα θαυματα που αυτοι επικαλουνται ως δηθεν θαυματα του θεου.. Τρομοκρατειτε σε αυτη τη σκεψη το μυαλο των χριστιανων αλλα και των αλλων ομοιων θρησκειων.
Οι θρησκειες και τα ιερατεια επισης θα αποτελουν και ενα πολυ καλο επιπροσθετο μεσο χειραγωγησης των δουλων..
για να μενουν πιο καλα προσκολημενοι στην αγελη και στο κοπαδι.. και να ειναι πιο υπάκουοι..
Φυσικα τα ιερατεια μπορει να ειναι και ψευδο-επιστημονικά ή πολιτικά ιερατεία (κομματα) ή κοινωνικά ιερατεία ή μασονικά ιερατεία ... το μάντρωμα παραμένει πάντα το ίδιο...
αυτά τα ολίγα για σήμερα..

Πες τα φιλε Yermak! :541

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

29
Δεν θέλω έπαινους διότι μακάρι να μην είναι αλήθεια το πιο πάνω εφιαλτικό σενάριο αλλά πολύ φοβάμαι ότι έχει σημαντικές δώσεις αλήθειας ιδίως αν εξετάσεις το ενδεχόμενο η σελήνη να μην είναι και τοσο φυσική ή φυσιολογική όσα αρχικά νομίζαμε.. και μετά αν αρχίζεις να σκάβεις σε συγκριτικές θρησκειολογίες και γλωσσολογίες και μυθολογίες και προϊστορίες τότε ενώνεται σιγα-σιγά το παζλ και αρχιζεις και σοκάρεσε έως τρομοκρατήσε τελείως έως σε επίπεδα απώλειας επαφής με την πραγματικότητα, σε σχέση με το τελικό εφιαλτικό συμπέρασμα που πάει να βγει..
ισως τελικά ο ομπάμα να ειχε δίκιο που έλεγε οτι το μπλε χαπι ειναι καλύτερο...
ζαμανφουτισμός άγνοια και το μέγα έλεος!!
πίσω στο μάτριξ λοιπόν!

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

30
Yermak έγραψε:Δεν θέλω έπαινους διότι μακάρι να μην είναι αλήθεια το πιο πάνω εφιαλτικό σενάριο αλλά πολύ φοβάμαι ότι έχει σημαντικές δώσεις αλήθειας ιδίως αν εξετάσεις το ενδεχόμενο η σελήνη να μην είναι και τοσο φυσική ή φυσιολογική όσα αρχικά νομίζαμε.. και μετά αν αρχίζεις να σκάβεις σε συγκριτικές θρησκειολογίες και γλωσσολογίες και μυθολογίες και προϊστορίες τότε ενώνεται σιγα-σιγά το παζλ και αρχιζεις και σοκάρεσε έως τρομοκρατήσε τελείως έως σε επίπεδα απώλειας επαφής με την πραγματικότητα, σε σχέση με το τελικό εφιαλτικό συμπέρασμα που πάει να βγει..
ισως τελικά ο ομπάμα να ειχε δίκιο που έλεγε οτι το μπλε χαπι ειναι καλύτερο...
ζαμανφουτισμός άγνοια και το μέγα έλεος!!
πίσω στο μάτριξ λοιπόν!


Δε μου λές Yermak? Αναφέρεσαι στην "Σελήνη" ή στο "Φεγγάρι"?
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

31
Ο γνωστός δορυφόρος της Γης..
Φιλε αστο, μη το ψαχνεις καλύτερα γιατι δεν θα σε αρέσουν αυτά που μπορεί να βρεις... μπορεί να φρικάρεις να πούμε..
Σου λέω πάρα πολλές φορές ισχύει αυτό...άγνοια = ευτυχία και ξενιασιά..
ξεχασε το καλύτερα..

Υ.Γ. ή μαλλον μπορεί να το ψάξεις με την έννοια σαν να ψάχνεις βιβλία και ιστορίες επιστημονικής φαντασίας...Τα προβλήματα αρχίζουν όταν εξισώνεται πλεον μέσα σου η φαντασία με την πραγματικότητα γιατί τεχνολογίες & ιστορίες που ήταν κάποτε στον ασπρόμαυρο κινηματογράφο σε ταινίες Ε.Φ. έχουν γίνει σήμερα ζοφερή πραγματικότητα και ακόμα πιο φριχτά και παλαβά πράγματα που έπονται.. Δηλαδή ο άνθρωπος είναι πολύ ανώριμος και επικίνδυνος ακόμα για να έχει το δικαιώμα να χειρίζεται τέτοια γνώση και τεχνολογία.. Οπότε έρχεται τώρα το ιππικό να νταντέψει το μωρό και να φυλακίσει τον παράνομο μπαμπά.. διότι τα σπίρτα που απέκτησε το αποτρελαμένο μωρό του δώθηκαν από παρόμοιους τρελούς και εγκληματίες μπαμπάδες..τηλεπαθητικά

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

32
Yermak έγραψε:Ο γνωστός δορυφόρος της Γης..
Φιλε αστο, μη το ψαχνεις καλύτερα γιατι δεν θα σε αρέσουν αυτά που μπορεί να βρεις... μπορεί να φρικάρεις να πούμε..
Σου λέω πάρα πολλές φορές ισχύει αυτό...άγνοια = ευτυχία και ξενιασιά..
ξεχασε το καλύτερα..
Φίλε yermak, η ερώτησή μου ήταν πολύ συγκεκριμένη και "δεν απάντησες". Αλλά αφού δεν απαντάς στην ερώτηση την συγκεκρικένη, ας σε ρωτήσω κάτι άλλο. Είσαι από αυτούς που πιστεύουν οτι "άλλο πράμα η "σελήνη" και άλλο πράγμα το "φεγγάρι"? Ναι ή όχι. (για να ξέρω ποιό "ντουλάπι" πληροφοριών να ανοίξω. Βαριέμαι να ψάχνω διαρκώς διάφορα και να "υποθέτω").
Επισης να αναφέρω οτι παρουσιάζεις την Μένσα σαν κάτι το "εντυπωσιακό", ενώ μέσα σε έναν χώρο διαδικτυακό δεν μπορείς να γνωρίζεις τι "σχέση" θα μπορούσε να έχει κάποιος user με την Μένσα ούτε και τι μετρημένο "δείκτη νοημοσύνης", μπορεί να έχει μέσω της Μένσα (που ξέρεις...μπορεί και να έτυχε να πλησιάσουν κάποιους κάποιοι...!!?!!).
Να σε διορθώσω λοιπόν οτι η γραφική παράσταση του δείκτη νοημοσύνης του πληθυσμού όπως εκείνος της Μένσα μοιάζει κάπως έτσι
[img]
http://www.edu4u.gr/Portals/0/ArticlePh ... 0c52a1.jpg[/img]

και οτι η κατανομή δείχνει οτι η πλειοψηφία ΔΕΝ είναι "μετριότητες ή ηλίθιοι" όπως λανθασμένα θέλεις να παρουσιάσεις, αλλά μια μεσαία κατάσταση - ένας μεσαίος δείκτης νοημοσύνης (περίπου 90-110 χοντρικά), διατηρώντας τα άκρα ισόποσα κατα κάποιον τρόπο στις ακρότητες των "πολύ έξυπνος" και "πολύ χαζός".
Επίσης να σου υπενθυμήσω οτι ο "δείκτης νοημοσύνης" ενός ανθρώπου ΔΕΝ είναι και το σημαντικότερο μέρος της προσωπικότητάς του. Υπάρχουν ένα σωρό άλλα πράγματα που είναι σημαντικότερα του IQ.
Τέλος θα ήθελα να σου πω οτι το θέμα "καλού και κακού ανθρώπου" ΔΕΝ έχει σχέση με τον δείκτη νοημοσύνης του.
Σε πληροφορώ οτι ακόμη και σήμερα, υπάρχουν άνθρωποι που έχουν δείκτη νοημοσύνης μεγαλύτερο του 130-135 (και φυσικά μεγαλύτερο του 140) *(και συνεπώς ανήκουν σε ποσοστό 3%, 1% η μικρότερο - του παγκόσμιου πληθυσμού - στον κάνναβο απεικόνησης των δεικτών νοημοσύνης) και που όχι μόνο δεν τον χρησιμοποιούνε για κακό, αλλά απεναντίας σε καμία περίπτωση ΔΕΝ εκμεταλλεύονται τους λιγότερο έξυπνους ανθρώπους.
Πρέπει να γίνει κατανοητό οτι όσοι άνθρωποι είναι πανέξυπνοι (σε σχέση με το πλήθος) δεν συνεπάγεται οτι θα είναι και κακοί ή κακοπροαίρετοι.
Δεν περιμένω να το αποδεχτείς αυτό. Μου αρκεί όμως να το ακούσεις να στο λέει κάποιος.

Υστερόγραφο: Users μην πέφτετε έτσι εύκολα στο τριπάκι να ..."μετρήσετε τον δείκτη νοημοσύνης σας" στην "Μένσα" (και σε κάθε "Μένσα"). Δεν είναι ανάγκη να γνωρίζουν τόσα πολλά στοιχεία για εσάς "κάποιοι" (που δεν ξέρτετε καν τι είναι. Πχ. ξέρουμε ή μπορεί να αποδείξουμε αν κρυβεται από πίσω η Μασονία? Όχι. Προσοχή λοιπόν. Τα μάτια ανοικτά ΠΑΝΤΟΥ και ΠΑΝΤΑ).
Και στον στρατό δηλαδή που μας μετράνε με το ΣΤΑΝΙΟ (αναγκαστικά), ΠΡΕΠΕΙ να το κάνουμε το ρημάδι το Τέστ Νοημοσύνης και να μην γράψουμε βλακείες μέσα για να μην μας διώξουν με κανένα I5. Ακόμα και εκεί, δεν χρειάζεται να δώσουμε στίγμα του πόσο πραγματικά είναι ο δείκτης νοημοσύνης μας...!!!! Ξέρουμε ΠΟΙΟΣ διαχειρίζεται τις πληροφορίες αυτές (ή/και ποιός άλλος τις μαθαίνει)? Όχι. Αρα? Τι τους ΚΑΙΕΙ στο στρατό να μάθουν πόσο έξυπνοι είμαστε? ΔΕΝ τους ΑΦΟΡΑ.
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

33
Σου απάντησα ρε φιλε.. Ο Γνωστός δορυφόρος της Γης.. Με τις λέξεις θα παίζουμε τώρα;; Ποια η διαφορά της Σελήνης με τον γνωστό δορυφόρο.. Διάβασε Βασιν και Σερμπάκωφ ρε φιλε να δεις τι λένε για το φεγγάρι ή Σελήνη ή οπως θες πεστο..

Έχεις κάνει τεστ Μενσα;; Εγώ έχω κάνει και πραγματικά δεν μπορείς να διακρίνεις τις λύσεις που ξεπερνάνε τα όρια της νοημοσύνης σου..ακόμα και αν στις δείξουν..οι εξυπνότεροι από σένα θα πεις : αποκλείεται να είναι έτσι!! Δεν θα μπορείς να εξηγήσεις και να διακρίνεις τη λύση..
Η Γραφική παράσταση που δείχνεις δείχνει μετριοτητες και λίγο πιο κάτω από μετριότητες.. Ο Ηράκλειτος είπε 1 Αριστος για μένα ισχύει ως 1000 κοινοί άνθρωποι...λίγους άριστους λοιπόν μεριμνά η φύση..
Για τα άλλα δεν απαντάω γιατί έχω κουραστεί στους διαλόγους στο ιντερνετ..ειλικρινά δεν βγάζουν πουθενά.. σου έχω πει που να ψάξεις αλλά καλύτερα μη ψάχνεις για το καλό σου στο λέω..δεν είναι και λίγοι αυτοί που έχασαν την επαφή με την πραγματικότητα όταν άρχιζαν να σκαλίζουν τέτοια ζητήματα..

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

34
Yermak έγραψε:Σου απάντησα ρε φιλε.. Ο Γνωστός δορυφόρος της Γης.. Με τις λέξεις θα παίζουμε τώρα;; Ποια η διαφορά της Σελήνης με τον γνωστό δορυφόρο.. Διάβασε Βασιν και Σερμπάκωφ ρε φιλε να δεις τι λένε για το φεγγάρι ή Σελήνη ή οπως θες πεστο..

Έχεις κάνει τεστ Μενσα;; Εγώ έχω κάνει και πραγματικά δεν μπορείς να διακρίνεις τις λύσεις που ξεπερνάνε τα όρια της νοημοσύνης σου..ακόμα και αν στις δείξουν..οι εξυπνότεροι από σένα θα πεις : αποκλείεται να είναι έτσι!! Δεν θα μπορείς να εξηγήσεις και να διακρίνεις τη λύση..
Η Γραφική παράσταση που δείχνεις δείχνει μετριοτητες και λίγο πιο κάτω από μετριότητες.. Ο Ηράκλειτος είπε 1 Αριστος για μένα ισχύει ως 1000 κοινοί άνθρωποι...λίγους άριστους λοιπόν μεριμνά η φύση..
Για τα άλλα δεν απαντάω γιατί έχω κουραστεί στους διαλόγους στο ιντερνετ..ειλικρινά δεν βγάζουν πουθενά.. σου έχω πει που να ψάξεις αλλά καλύτερα μη ψάχνεις για το καλό σου στο λέω..δεν είναι και λίγοι αυτοί που έχασαν την επαφή με την πραγματικότητα όταν άρχιζαν να σκαλίζουν τέτοια ζητήματα..

Δεν έχει καμία σημασία αν έχω κάνει εγω τέστ νοημοσύνης ή αν δεν έχω κάνει. Ούτως ή άλλως ακόμη και να μην έχω κάνει η και να έχω κάνει, αυτό είναι κάτι που εγώ έχω δικαίωμα να αποφασίζω που θα το δημοσιεύσω και που όχι.
Εγώ απλώς λέω την γνώμη μου για τα τέστ αυτά. (δεν έχω σαν στόχο να προσβάλλω ή να υποβαθμίσω την Μένσα. Ενδεικτικά την αναφέρω μιας και είναι η πιο γνωστή και απλώς κάνω κάτι σαν τον "συνήγορο του διαβόλου").

Παρουσιάζεις κάποια πράγματα σαν "εντυπωσιακά".
Μπορεί για εσένα να είναι και για μερικούς άλλους να μην είναι. Ολα είναι σχετικά πάντως, να το γνωρίζεις αυτό. Εγώ σέβομαι την άποψή σου για ορισμένα θέματα κι ας διαφωνώ.
Να ξέρεις όμως οτι (τουλάχιστον εγώ) δεν είμαι από τους τύπους που εντυπωσιάζονται εύκολα. :-)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

35
Μην εντυπωσιάζεσαι ρε φίλε. Ποιος σου είπε να εντυπωσιαστείς..;;
Είχα υποσχεθεί μάλιστα στον εαυτό μου να μην ξανααναφέρω τέτοια ζητήματα.. αλλά τελικά αυθόρμητα και δίχως να έχω καποιο ιδιαίτερο σκοπό συνεχίζω να τα βγάζω.. μήπως και βγει και τίποτε καλό από αυτό..και ωφεληθεί κανένας... αλλά οποιος ασχοληθεί θέλει όπως όλα με μέτρο και όχι να τα παίρνει όλα τοις μετρητοίς γιατί και οι σοφοι πατεράδες μας έλεγαν: μεμνήσω απιστείν..δηλαδή να θυμάσε να δυσπιστείς,... και ειδικά το ιντερνετ έχει γεμίσει σαβούρα και είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρίσει ο σπανιος χρυσός μέσα σε όλη αυτήν την παραπληροφοριακή σαβούρα..
Όπως και να χει καλύτερα να τα θεωρείς όλα αυτά μια ωραία νουβέλα επιστημονικής θυελώδους φαντασίας για να κοιμάσε ποιο ήσυχος τα βράδυα..

Re: Βρέθηκαν αδιάσειστα αποδεικτικά στοιχεία για εξωγήινους που παρουσιάζονται από επιστήμονες

36
Yermak δεν ειναι επαινος, απλα χαιρετιζω τον τροπο σκεψης σου,που συμβαδιζει με την κοινη λογικη.
Κι εγω θα ηθελα τιποτα σχεδον απο οσα ειπες να μην ειναι αληθινα,και ισως να μην ειναι, αλλα δεν μπορω να τα αγνοησω
γιατι ειναι πολυ λογικα και συνεπαγωμενα πολυ πιθανα να συμβαινουν...
Παρεπιπτοντως για τους βασιν και σερμπακωφ ,υπαρχει καποιο σχετκο βιβλιο που να εχεις υποψιν,εψαξα αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι....ευχαριστω
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιντεάκια με UFO,μεταφυσικά και ανεξήγητα φαινόμενα.”

cron