H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

1
Εικόνα

Η σιωπή πολλές φορές είναι χρυσός,αλλά για Μετάνοια πρώτα δική μου και μετά και των υπολοίπων αισθάνομαι την ανάγκη να γράψω για τις προειδοποιήσεις των Ορθοδόξων Αγίων-Γερόντων και Προφητών.Μπαίνουμε πλέον σε κρίσιμη περίοδο-οι ημερομηνίες δεν παίζουν ρόλο πλέον-και αισθάνομαι την ανάγκη να γράψω για όλα αυτά που έρχονται.Επειδή πολύς κόσμος με ρωτάει'' τι μπορώ να κάνω;''η απάντηση είναι ''Μετάνοια'',όλοι πρέπει να έρθουμε ''εις εαυτόν''γιατί πλέον έρχονται τα νέα μέτρα που θα είναι πολύ δύσκολα.

[Με υπογραφή Σαμαρά η δέσμευση για νέα μέτρα.
Εικόνα
Παρά τις δημόσιες διαβεβαιώσεις για το αντίθετο, τα νέα μέτρα βρίσκονται ante portas
Τη δέσμευση για τη λήψη νέων μέτρων αναλαμβάνει ο Αντώνης Σαμαράς με την επιστολή του προς την τρόικα στις 19 Ιουλίου στο πλαίσιο των διαβουλεύσεων για την έκδοση της τριμηνιαίας έκθεσης
σχετικά με το ελληνικό πρόγραμμα.

Ο πρωθυπουργός δηλώνει έτοιμος να πάρει "πρόσθετα μέτρα, τα οποία ενδεχομένως θα χρειαστούν, για την επίτευξη των στόχων του προγράμματος". Στο ίδιο μήκος κύματος υπουργοί του κλίματος Σαμαρά, όπως ο Γ. Βρούτσης και ο Θ. Σκορδάς, φροντίζουν να συντηρούν τη συζήτηση για τη λήψη νέων μέτρων για το ασφαλιστικό και την πρώτη κατοικία.

Την ίδια ώρα η Κομισιόν στην έκθεσή της ανοίγει παράθυρο για περισσότερες από τις 150.000 αποχωρήσεις από το Δημόσιο, που προβλέπει το Μνημόνιο. Στο πλαίσιο αυτό εντάσσεται και η χθεσινή υπερψήφιση, παρά τις αντιδράσεις, της τροπολογίας για την κατάργηση φορέων του Δημοσίου με απλά Προεδρικά Διατάγματα και διαδικασίες "fast-track".ΠΗΓΗ: avgi.gr
www.periodista.gr]

Την δεκαετία του 1990 ένας Γέροντας μου είχε πει ότι στην εποχή μου δεν είναι υποχρεωτικό ο αντίχριστος να είναι πρόσωπο,αλλά θα είναι το σύστημα ΄΄αντίχριστο''και οι κάρτες είναι ήδη στον δρόμο για εφαρμογή .Εχω γράψει πολλές φορές για τις προφητείες που έχουν εκπληρωθεί,όπως η ίδρυση του κράτους του Ισραήλ,το Τσέρνομπιλ,το ηφαίστειο Α'ι'φαλγουόκιλ,κλπ. Επέβαλαν στη χώρα μας ένα πολύ μεγάλο εξωτερικό δημόσιο χρέος,τόσο μεγάλο,που ούτε τους τόκους αυτού του δανείου να μην προλαβαίνουμε.Θα επιβάλουν συνεχώς νέα οικονομικά μέτρα δυσβάσταχτα,φόρους ασήκωτους,έτσι ώστε να κάνουν τον λαό να αγανακτήσει.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΓΛΟΥ.Τους αγανακτισμένους όλοι τους ζήσαμε έξω από την Βουλή.

Η αρχή έγινε.Ο λαός καταπιεζόμενος από τα δυσβάσταχτα μέτρα θα ζητήσει κάποια στιγμή να ξανασάνει,αλλά αυτή την στιγμή δεν πρόκειται να του την χαρίσουν ποτέ,παρά μόνο όταν σκύψει το κεφάλι εντελώς στο έδαφος δηλώνοντας τέλεια υποταγή στο καινούριο τους σύστημα.Θα λένε ότι πολλοί φοροδιαφεύγουν και για να μην σας επιβάλουμε άδικα μεγάλους φόρους κλπ.πρέπει να αποδεχθείτε το τέλειο σύστημα ηλεκτρονικού οικονομικού ελέγχου,έτσι ώστε να βλέπουμε ποιοί είναι οι νομοταγείς και ποιοί οι φοροφυγάδες.Ενας από τους σκοπούς τους είναι κι αυτός,να ξεσηκώσουν τον λαό εναντίον των δικών του πολιτικών αρχηγών[οικουμενική κυβέρνηση]Αγανακτισμένος έτσι ο λαός απ'αυτούς θα παρακαλεί να έρθει κάποιος από κάπου''αλλού''να τους σώσει από την δυστυχία και να βρει την ησυχία του.ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΓΛΟΥ-ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΣ ΤΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑ'Ι'ΣΙΟΥ.

Θα γίνει Πολιτειακή ανωμαλία,μόλις γίνει η Πολιτειακή ανωμαλία,αμέσως θα τραβήξει πίσω το κεφάλαιο,το παγκόσμιο κεφάλαιο,το διεθνές κεφάλαιο,το εβρα'ι'κό ,μόλις τραβήξει πίσω το διεθνές κεφάλαιο,θα απολυθούν όλοι οι υπάλληλοι[δημόσιοι και ιδιωτικοί].ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΝΟΣ.Η Ελλάς θα γίνει εκ νέου από τους Τούρκους θέατρο ληστειών και καταστροφών .Οι Κυβερνήτες[πάλι οικουμενική Κυβέρνηση αλλά όχι από τα γνωστά κόμματα που θα έχουν φύγει από το προσκήνιο]και ο λαός θα βρεθούν σε στενοχώρια.Ο εχθρός θα προχωρήσει μέχρι τα Εξαμίλια.Αλλά έπειτα λαός από την ανατολή θα έρθει προς βοήθεια των Ελλήνων,και συνερχόμενοι από την εισβολή θα εξέλθουν πανστρατιά και θα διώξουν τους Τούρκους,όχι μόνο από την Ελλάδα,αλλά από ολόκληρη την Ευρώπη,και οι Τούρκοι θα βρουν άσυλο στην Μέκα[Πόλη της σαουδικής Αραβίας]

Η Κωνσταντινούπολη θα γίνει ξανά Πρωτεύουσα του Ελληνισμού.ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΣ.Αυτά είναι εν συντομία τα γεγγονότα τα οποία έρχονται.....Για λόγους Μετάνοιας οι αναρτήσεις θα σταματήσουν μέχρι τον Δεκαπενταύγουστο και θα συνεχείσουμε μετά ,αφού από τον Σεπτέμβριο και μετά ανοίγουν πολλά και δύσκολα μέτωπα τα οποία θα επαληθεύσουν τις προφητείες.Ο δρόμος θα είναι μακρύς και πολύ δύσκολος.Να είσαστε κοντά στους πνευματικούς και τις εκκλησίες,με νηστεία,εξομολόγηση και εκκλησιασμό.Η Παναγία να μας βοηθά στις δύσκολες ώρες που έρχονται.....

Αναρτήθηκε από ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΟΡΘΟΔΟΞΑ Μέσω logia-tou-aera
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

2
ΤΟ ΠΕΝΤΑΛΕΠΤΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΕΥΧΗΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΤΗΡΙΑ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ


Xθές η γεροντισσα επικοινωνησε με την πνευματικη της κορη και σε δραματικο τονο της ειπε τα παρακατω:
-Ενω βρισκομουν σε διακονημα της μονης ελαβα την πληροφορια να διακοψω την εργασια μου και να γραψω αυτην την γραφη.

12. 06. 2013

Έρχομαι παλι ο Πατηρ
σε σας τεκνα μου, να μιλησω
να σας πω ρηματα Θεϊκα
για να σας ενισχυσω.

Τα σχεδια τους τα σατανικά
γινονται ενα προς ενα
πουλησαν την Ελλαδα μας
τον ηλιο, την θαλασσα, τον αερα.

Σας σκλάβωσαν οι δανειστες
χαθηκαν τα δικαιωματα σας,
ακομα και τα οργανα ( του σωματος σας)
δεν ειναι πια δικα σας.
Μια μια θα δινονται
οι κρατικες υπηρεσιες
σε λιγο δεν θα εισαστε
Ελληνες πολιτες. Παντα με το προσχημα
πως θα ξεχρεωθειτε...Λιγο να κανετε υπομονη
και καλλίτερες μερες θα δειτε.

Εσεις που τους εχετε ειδωλα
στα ματια τους κοιτάτε
ακομα τους πιστευετε
γι αυτο δεν αντιδράτε.

Και φθασατε εως εδω
απο την αμαρτια
αφαιρεσατε απο την ζωη σας τον Χριστο
και βαλατε την αθεια.

Έτσι εγω αποχώρησα
σας αφησα μοναχους,
με τα θηρια να παλευετε
με λιονταρια και με ταυρους.

Και τωρα τι θα κανετε;
πως θα πορευθειτε;
Χωρις πατριδα και Θεο
που πρεπει να κρυφτειτε;

Ομως εγω σας αγαπω
γιατι εισαστε παιδια μου
Εγω για σας σταυρωθηκα
ειστε τα δημιουργηματα μου.

Κι αν τωρα βασανιζεστε
με φοβο κι αγωνια
τα επιτρεπω ολα αυτα Εγω
για την δικη σας παιδαγωγια.

Κανατε ενα βημα προς Εμε
και κανω εγω τα χιλια
και θα μεινετε απειραχτοι
απο ολα τα θηρια.

Αν εχετε πιστη δυνατη
και πραττετε τις εντολες Μου
να μην φοβαστε τιποτα
θα φυλαχτειτε στις θεικες αυλες Μου.

Να κανετε επανασταση
με δακρυα, γονατιστε
οπλο σας η προσευχη
και θαυματα θα δειτε.
Δεν ειναι λογια ανθρωπινα
ολα αυτα που σας λεω
θα Με αναγνωρισετε παιδακια μου
μεσα απο το Ευαγγελιο.

Αν Με πιστεψετε δυνατα
και σε Μενα προσευχηθειτε
την επεμβαση μου την Θεικη
και παλι, στις μερες σας θα δειτε.

Ποτε μην απελπιζεστε
μοναχα προσευχηθειτε,
γιατι θα ερθει ο καιρος
που θα απελευθερωθειτε!

ΑΜΗΝ

Φαίνεται από το ποίημα της γερόντισσας πως είναι ορος του Κυριου μας και επιτακτικη αναγκη να δωσουμε ολη μας την δύναμη στην προσευχη, για να Τον αναγκάσουμε (όπως έλεγε ο αγ. γέρων Παΐσιος) να παρέμβει. Ο Κυριος μας θέλει ελεύθερους όπως μας έπλασε και γι αυτό επεμβαινει στην ζωη μας μονάχα οταν εμεις του το ζητησουμε με την δικη μας θεληση.

Άλλωστε βλέπουμε και στο ποιημα να αναφερεται σαφως απο τον Κυριο μας, ότι ο Θεος ζηταει την προσευχη μας για να επεμβει!

Είμαστε στο παραένα πλέον!!

(Αυτό το λέμε γιατί, η γεροντισσα ενώ μέχρι τώρα το απέφευγε, πριν λιγες μερες αναφερθηκε στην σημερινη κατασταση και ειπε στην πνευματικη της κορη οτι αυτο το καλοκαιρι θα ειναι πολυ δυσκολο για την Ελλαδα!!!).
Η Ελλαδα μας ειπε η γεροντισσα σημερα εχει πλεον φθασει στο αμην, τιποτα πλεον δεν μας ανηκει, ειμαστε στο χειλος του γκρεμου, πεφτουμε, ας κανουμε γρηγορα κατι, γιατι χανεται οτι με τοσο αιμα και δακρυ εχτισαν οι προγονοι μας.
Ο χρονος τελειωνει κι εμεις μονο ένα οπλο εχουμε πια στα χερια μας, την προσευχη! Αλλα ομως ειναι το πιο ολοκληρωμένο κι αποτελεσματικο οπλο, ικανό να καταστρεψει τον αντιπαλο, τον αιωνιο εχθρο μας τον διαβολο κι ολους αυτους που τον υπηρετουν με τοση αφοσιωση.
Μας ζητάει λοιπόν η ευλογημενη αυτη γεροντισσα, να δωσουμε αυτα τα 5 λεπτα της προσευχης μας γονατιστοι στον Κυριο, σε καθημερινη βαση και μαλιστα το τονισε ιδιαιτερα η προσευχη να ειναι συντονισμενη!!

Μια πολυ καλη πρόταση είναι να γίνεται η προσευχή στις 10 η ωρα καθε βραδυ και την πρόταση αυτή την ασπαστηκε με μεγαλη χαρα και η γερόντισσά μας . Κι αν καποιος μπορει και λιγο παραπανω, αφού θα κάνει προσευχη στον Θεο και Λυτρωτη μας, είπε, μονο οφελος θα εχει. (Οι γράφοντες που δοκίμασαν χθες βράδυ την προσευχή, πολύ ωφελήθηκαν...)


ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ ΕΛΕΗΣΟΝ ΜΕ
ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΕΛΕΗΣΕ ΤΟ ΓΕΝΟΣ ΜΑΣ

Αυτα τα λογια να λεμε μας παρακαλει η γεροντισσα, με ενα κομποσχοινάκι ή οπως μπορεί ο καθενας,
αλλά να κανουμε προσευχη στα γόνατα και με πολυ πονο για της Ελλαδα μας !!!




Δε ξέρω αν πολυταιριάζει με το θέμα,οπως δεν ξέρω ποιά είναι η γερόντισσα,ούτε και κατά πόσο θα έρθουν καλύτερα,αλλά η προσευχή και η μετάνοια είναι απολύτως απαραίτητη.
Για αυτό προστρέξτε στην προσευχή!!!!



http://oimos-athina.blogspot.gr/2013/06 ... .html#more

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

3
Δε ξέρω αν πολυταιριάζει με το θέμα,οπως δεν ξέρω ποιά είναι η γερόντισσα,ούτε και κατά πόσο θα έρθουν καλύτερα,αλλά η προσευχή και η μετάνοια είναι απολύτως απαραίτητη.
Για αυτό προστρέξτε στην προσευχή!!!!

Είναι η γνωστή-αγνωστη πλέον γερόντισσα που εδώ και 3 χρόνια λέει τα ίδια και τα ίδια στα οποία έχει πέσει παντελως έξω.

Συνεχίζει όμως ακάθεκτη...... :ex4
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

4
Φαίνεται από το ποίημα της γερόντισσας πως είναι ορος του Κυριου μας και επιτακτικη αναγκη να δωσουμε ολη μας την δύναμη στην προσευχη, για να Τον αναγκάσουμε (όπως έλεγε ο αγ. γέρων Παΐσιος) να παρέμβει. Ο Κυριος μας θέλει ελεύθερους όπως μας έπλασε και γι αυτό επεμβαινει στην ζωη μας μονάχα οταν εμεις του το ζητησουμε με την δικη μας θεληση.

Άλλωστε βλέπουμε και στο ποιημα να αναφερεται σαφως απο τον Κυριο μας, ότι ο Θεος ζηταει την προσευχη μας για να επεμβει.
Mην παίζεις με αυτά τα πράγματα φίλε, παραχωρώντας δικαιώματα στον εχθρό της ψυχής σου.Αν σου πει ο διάβολος πες ''Κύριε ελέησον'' , πρέπει να το πεις; Πόσο μάλλον αν σε προστάξει πότε και πόσο πρέπει να γονατίζεις.
Δεν είναι αστεία αυτά.

Είναι δυνατόν να πιστεύεις οτι χαζοποιηματάκια σαν το παραπάνω είναι από τον Κύριο;
Μήπως μας μίλησε ο Θεός τόσο πολύ πλέον σε πεζό λόγο και ήταν καιρός να αρχίσει τις μαντινάδες;
Τίνος τις προσταγές υπακούς και τίνος τα παραγγέλματα εκτελείς;

Τρέξε να σωθείς από τον κάθε πλάνο για να μην σου γίνουν προσωπική εμπειρία οι πνευματικές επιπτώσεις αυτή της αφέλειας.

Ο τρόπος που μπορεί να προσεγγίσει ο καθένας τον Κύριο είναι ήδη δοσμένος.

RUN!!!

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

5
iroas έγραψε:Αν σου πει ο διάβολος πες ''Κύριε ελέησον'' , πρέπει να το πεις; Πόσο μάλλον αν σε προστάξει πότε και πόσο πρέπει να γονατίζεις.
Δεν είναι αστεία αυτά.

Ο Διάβολος δε λέγει ποτέ ΄΄Κύριε ελέησον΄΄.
Εικόνα

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

6
GLADIATOR έγραψε:
iroas έγραψε:Αν σου πει ο διάβολος πες ''Κύριε ελέησον'' , πρέπει να το πεις; Πόσο μάλλον αν σε προστάξει πότε και πόσο πρέπει να γονατίζεις.
Δεν είναι αστεία αυτά.

Ο Διάβολος δε λέγει ποτέ ΄΄Κύριε ελέησον΄΄.
Μην συγχέουμε λέξεις και καταστάσεις μόνον και μόνον για να φτάσουμε σε δικά μας συμπεράσματα....
Εικόνα

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

7
iroas έγραψε:Αν σου πει ο διάβολος πες ''Κύριε ελέησον'' , πρέπει να το πεις; Πόσο μάλλον αν σε προστάξει πότε και πόσο πρέπει να γονατίζεις.
Δεν είναι αστεία αυτά.
GLADIATOR έγραψε:Ο Διάβολος δε λέγει ποτέ ΄΄Κύριε ελέησον΄΄.
Μην συγχέουμε λέξεις και καταστάσεις μόνον και μόνον για να φτάσουμε σε δικά μας συμπεράσματα....
Δεν λέει ποτέ Κύριε ελέησον για τον εαυτό του,ζητώντας το έλεος Του Κυρίου, αλλά μπορεί να προτρέπει τους άλλους να το λένε,κατόπιν δικής του εντολής.
Δεν πρέπει κανείς να επιτρέπει στον διάβολο να του ορίζει τον κανόνα του.

(Βίος Γέροντος Παϊσίου Αγιορείτου, Ιερομονάχου Ισαάκ σελ. 243,492)

‘’Μια νύχτα ενώ κοιμόταν, ένιωσε κάποιον να τον σκουντάει λέγοντας:
- Ξύπνα να κάνεις τον κανόνα σου, πέρασε η ώρα. Μα, ποιος είναι τέτοια ώρα σκέφτηκε μέσα στον ύπνο του. Ξύπνησε και βλέπει δίπλα του τον διάβολο.
Του λέει: -Α, εσύ είσαι; Και γύρισε ήρεμα στο άλλο πλευρό περιφρονώντας τον . Ο πειρασμός δεν ησύχασε και συνέχισε: -Ναι, αλλά πέρασε η ώρα, πρέπει να κάνεις τον κανόνα σου.

-Ξέρω εγώ πότε θα κάνω τον κανόνα μου, δεν θα μου κάνεις εσύ κουμάντο στην προσευχή μου.’’
======================================================
‘’Όταν άρχισα να ζω κατά μόνας έκανα πολλή άσκηση, κομποσχοίνι συνέχεια. Και δεν έφτανε μόνο αυτό. Μόλις πήγαινα να ξεκουραστώ, ερχόταν ο πειρασμός και μου έλεγε: ‘’Σήκω γρήγορα να κάνεις τον κανόνα σου. Εσύ κοιμάσαι και ξεκουράζεσαι ,τους κολασμένους δεν τους λυπάσαι καθόλου;
Και αμέσως σηκωνόμουν και άρχιζα να προσεύχομαι για τους κολασμένους. Πολύ συμπονούσα αυτές τις ψυχές. Έτσι όμως κόντεψα να τρελλαθώ.’

(Βίος Γέροντος Παϊσίου Αγιορείτου, Ιερομονάχου Ισαάκ σελ. 243,492)

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

8
iroa

Άλλο αυτό που γράφεις και άλλο αυτό που επεσήμανα..

Ο Διάβολος δεν μπορεί ούτε Κύριε ελέησον να πεί, ούτε να σε προτρέψει να πείς Κύριε ελέησον...


Άλλο πράγμα ο κανόνας και η προσευχή (όπου εκεί θα μπορέσει να σε πειράξει)
και άλλο να σε προτρέψει να πείς την ευχή πράγμα αδύνατον.
Εικόνα

Re: H ΩΡΑ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ-ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΣ-ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΑΝ

9
Διαβάστε αυτό για τις πλάνες του πονηρού:

http://www.egolpion.net/planhsei_eklektous.el.aspx

Και σε βιντεο απο το 6.47

phpBB [video]
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορες Προφητείες”