"Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

1
"Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"





Εικόνα




Επιστήμονες βρήκαν πέντε ανθρώπινα κρανία σ΄ έναν αρχαιολογικό χώρο σε απόσταση δύο ωρών από την πρωτεύουσα της Γεωργίας, την Τιφλίδα, τα οποία υποδηλώνουν πως υπήρξε ένα ευρασιατικό κεφάλαιο στη μακρά ιστορία της εξέλιξης του ανθρώπου. Τα κρανία, μία γνάθος και θραύσματα άλλων οστών που βρέθηκαν δείχνουν ότι οι αρχαίοι πρόγονοί μας μετανάστευσαν από την Αφρική πολύ νωρίτερα απ΄ ό,τι πιστεύαμε ως τώρα και πέρασαν μια μακρά εξελικτική παρένθεση στην Ευρασία- πριν μεταναστεύσουν και πάλι πίσω στην Αφρική για να ολοκληρώσουν την ιστορία του ανθρώπου.

Οι εμπειρογνώμονες πιστεύουν ότι τα απολιθωμένα οστά, τα οποία ανακαλύφθηκαν στο χωριό Ντμανίσι στους πρόποδες του Καυκάσου και χρονολογούνται πριν από περίπου 1,8 εκατομμύρια χρόνια, είναι τα παλαιότερα αναμφισβήτητα λείψανα ανθρώπων που έχουν ανακαλυφθεί έξω από την Αφρική. Όμως αυτό που έχει ενθουσιάσει τους ερευνητές είναι η ανακάλυψη ότι αυτοί οι πρώιμοι άνθρωποι (ή ανθρωπίδες) έχουν πολύ πιο πρωτόγονη εμφάνιση από τους ανθρώπους Ηomo erectus, για τους οποίους πιστεύαμε ως τώρα πως είναι οι πρώτοι άνθρωποι που μετανάστευσαν από την Αφρική πριν από περίπου 1 εκατ. χρόνια.



apolitistosteki.blogspot.com
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: "Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

2
Αυτη τη θεωρία οτι ο ανθρωπος προήλθε απο την Αφρικη ποτε δεν την καταλαβα.... :hmmm
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: "Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

3
dominique έγραψε:Αυτη τη θεωρία οτι ο ανθρωπος προήλθε απο την Αφρικη ποτε δεν την καταλαβα.... :hmmm
Υποτίθεται ότι τα πιο παλαιά οστά των πρώτων "ανθρώπων", βρέθηκαν στην Αφρική.

Αυτό δεν αποδεικνύει τίποτα, παρόλα αυτά.

Άλλη μια "επιστημονική" αυθαιρεσία ! :cooll

Όταν οι "επιστήμονες" δεν έχουν σαφείς αποδείξεις και αγνοούν την αλήθεια και τα γεγονότα, καλύπτουν το κενό με μια θεωρία τους !
Λέει ένας μια πρωτότυπη μπούρδα και εισπράττει το θαυμασμό της μπουρδολάγνας "επιστημονικής" κοινότητας ! :down

Βρίσκει κάποιος ένα "Μια φορά κι έναν καιρό..." και σου λέει το υπόλοιπο παραμύθι από το μυαλό του φτάνοντας στο επιστημονικά παραδεκτό τέλος "και ζήσαν αυτοί καλά κι εμείς καλύτερα !!! :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: "Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

4
Τα παλαιότερα ανθρώπινα οστά που έχουν ανακαλυφθεί μέχρι σήμερα στο πλανήτη βρέθηκαν στα πετράλωνα,τα οποία χρονολογούνται πάνω απο 13.000.000 εκ. χρονια!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: "Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

5
Μην τα λες και τους χαλας την θεωρία....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: "Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

6
emman έγραψε:Τα παλαιότερα ανθρώπινα οστά που έχουν ανακαλυφθεί μέχρι σήμερα στο πλανήτη βρέθηκαν στα πετράλωνα,τα οποία χρονολογούνται πάνω απο 13.000.000 εκ. χρονια!!!
13 εκατομμυρίων ετών είπες ?

Που το είδες αυτό ?
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: "Βρέθηκαν ίχνοι των προγόνων μου στον.. Καύκασο!"

8
13 εκατομμυρίων ετών είπες ?

Που το είδες αυτό ?
Κώστα,δες εδω

http://visaltis.blogspot.com/2009/08/13000000.html
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρχαιολογία - Προιστορία και σχετικές ανακαλύψεις”

cron