Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

10
Πολιτικά για λόγους που προανεφέρει ο φίλος KostasL και θρησκευτικά όπως "Ελπίζουμε στον Κύριο Ιησού Χριστό και ευελπιστούμε για καλύτερες μέρες", είναι σα να σου λέει πίστευε στον Ιησού Χριστό, επαναπαύσου και περίμενε τις καλύτερες μέρες που Εκείνος θα φέρει στην Ελλάδα


Καμία σχέση φίλε joker.....

ουδέποτε έχουμε πει κάτι τέτοιο και αν ψάξεις μέσα στο φόρουμ θα δεις πως το συγκεκριμένο που αναφέρεις το έχουμε πει κατα επαναληψη!

Εξάλου αν πιστευαμε σε κάτι τέτοιο δεν θα είχαμε ούτε το πορταλ-φορουμ ούτε θα καθόμασταν να παιδευομαστε ολη την ημερα με βιντεακια και τα συναφή...

Αυτό πήγαινε για τους alex jones,φαραζ κτλ που οι περισσότερο τους έχουν σαν ειδαλματα και ακούν,παρακολουθουν και μαθαίνουν απο αυτούς..... όπως και ότι τους ακολοθούν!


Κάνε μια αναζητηση αυτήν την στιγμη σε όλο το ιντερνετ αλλά και στο youtube να δεις τι προωθήτε και θα δεις που οδηγούνται οι Ελληνες!!!
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

12
Ξέραμε ότι σίγουρα πολλοί θα αντιδράσουν για τον alex jones για αυτό και ψάξαμε και βρίκαμε συγκεκριμένα και μόνον για αυτόν κάποιες τρανταχτές αποδείξεις οι οποίες θα συνεχιστούν σε κάποιο άλλο μας βίντεο... και όπως μπορείτε να δείτε ήδη αυτά που γραψαμε και δείξαμε στο βίντεο είμαστε οι πρώτοι πανελλαδικός που τα βγάζουμε!!!!!
Τρανταχτές αποδείξεις είπες...Είδα το βιντεάκι και ακόμα περιμένω για τέτοιες...Θα περιμένω όσο χρειαστεί...
Τώρα βέβαια επειδή αφήσαμε τον φαράζ και τους υπόλοιπους θα βρούν διάφορα πατήματα εκεί...
Ας βρείτε "ατράνταχτες" αποδείξεις και για το Λεωνίδα...Αν είναι τέτοιες τι να τις κάνω ?
Μπορείτε πολύ ευκολα να καταλάβετε σε τι αποσκοπούν όλοι αυτοί με τα αγγελικά πρόσωπα!
Σε τι ? Σε τι αποσκοπώ, εγώ ? Σε τι αποσκοπείς, εσύ ? Δεν υπάρχουν αφυπνισμένοι άνθρωποι ?

Ιδίως όταν λένε σωστά πράγματα και τα πράγματα με το όνομά τους...δεν καταλαβαίνω τη στάση σας...

Περιμένετε να έχετε απτές αποδείξεις και μετά να βγάζετε βιντεάκια...
Καμία απολύτος συγχυση φίλε Κώστα...

Κάποιοι άλλοι μάλλον θα συχυστούν και μάλιστα πολύ με τα γραφομενα μας!
Συγχύστηκα εγώ ! :cooll
Δεν γουστάρουμε κανέναν ραγιαδισμό και δεν μπορώ να καταλαβω απο που το συμπέρανες αυτό μέσα απο το βίντεο...
Ο Farage λέει ότι είναι σίγουρος ότι ο ελληνικός λαός θα πολεμήσει για να πάρει πίσω τη χώρα του κι εσείς τον λέτε προβοκάτορα... :down1

Φαντάσου τι θα λέγατε για το Ρήγα Φερραίο, εάν είμαστε στο 1795...Κι αυτός τέτοια έλεγε...Προβοκάτορας του κερατά...
Ο φαράζ δεν εκανε μόνο ρόμπα τους Ελληνες οικονομολόγους,αλλά και τον ίδιο τον πρόεδρο της ευρώπης,όπως επίσης και πολλά άλλα που άμα θέλεις μπορώ να στα αναφέρω για να σου γλυκάνω τα αυτιά για να πάρεις μια ευχαρίστιση και να σου σηκώσει ακόμα περισσότερο το ηθικό ώστε να αφοσιωθείς στο δάκτυλο που στην προκειμένη περίπτωση είναι η επανασταση και όχι το δάσος που έρχεται μέσω αυτής!!!
Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα για επανάσταση...Η επανάσταση θέλει πνεύμα ανάλογο, πνεύμα δράσης και αυτοθυσίας...

Υπάρχουν όμως και πολλά ενδιάμεσα στάδια, ξέρετε... Έχουμε το παράδειγμα του Ισλανδικού λαού, που θα ήταν ευχής έργο εάν ο ελληνικός λαός τον μιμούνταν !!!

Που καταντήσαμε...Να ευχόμαστε να μοιάσουμε λίγο στους συμπαθείς ψαράδες...Τουλάχιστον αυτοί θυμήθηκαν το Βίκινγκ αίμα τους... :541

Βρε, Φάρατζ...κι εσύ ρομαντικός είσαι, απόγονος του Βύρωνα...Δεν είμαστε αυτοί που νομίζεις...Μην ασχολείσαι, χαμένη υπόθεση είμαστε...
Δεν χρειάζεται να παιξουμε την κολοκυθιά γιατί πολύ απλά ο καθένας έχει την δικιά του άποψη ή οποία αργά ή γρήγορα κάποια στιγμή θα αποδειχτεί ποια είναι η σωστή και ποια η λάθος....
Προβλέπετε κάτι λοιπόν για την Ελλάδα...Θα δούμε τι θα γίνει...
Εγώ προβλέπω ότι θα μας πηδάνε κατά βούληση κι εμείς θα προσευχόμαστε...όπως μας παροτρύνει και το βιντεάκι...
Δεν φέρνουμε ούτε μηδενισμό ούτε απογοητευση,αντιθέτος προειδοποιούμε για να μην έρθουν
ακριβώς αυτά αυριο μεθάυριο και κάποιοι που είναι ενθουσιασμένοι ότι στην τελική θα αλλάξουν τον κόσμο αντικρύσουν το ακριβώς αντίθετο και βρεθούν προ εκπληξεων!!!
Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι τι προτείνετε ? Ποιός ο σκοπός του βίντεο αυτού ?

Έχω δίκιο, εάν συμπεράνω, ότι θέλετε μη αντίδραση απο τον ελληνικό λαό και εναπόθεση των ελπίδων του στο θεό ? :hmmm

Εν πάσει περιπτώσει, μάλλον έτσι θα γίνει...Μπορείτε να ησυχάσετε...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

13
Συγνώμη, δεν είχα καμία πρόθεση να θίξω το φόρουμ. Γνωρίζω πολύ καλά γιατί είμαι γραμμένος στο συγγεκριμένο φόρουμ και τί σκοπούς αυτό πρεσβέυει.
emman έγραψε:Αυτό πήγαινε για τους alex jones,φαραζ κτλ που οι περισσότερο τους έχουν σαν ειδαλματα και ακούν,παρακολουθουν και μαθαίνουν απο αυτούς..... όπως και ότι τους ακολοθούν!
Αυτό είναι σωστό, μόνο που βασίζεται περισσότερο σε οικασίες (και προωθήται με μηδενιστικό τρόπο, όπως λέει κι ο φίλος KostasL) και συγχέεται με την θρησκεία.
Και για να μην παρεξηγηθώ πάλι, κρίνω το βιντεάκι και όχι το φόρουμ. Ακόμα και το κομμάτι που χρησιμοποιείται ως μουσική υπόκρουση είναι τραβηγμένο, κατά την άποψή μου.
KostasL έγραψε:Έχω δίκιο, εάν συμπεράνω, ότι θέλετε μη αντίδραση απο τον ελληνικό λαό και εναπόθεση των ελπίδων του στο θεό ? :hmmm
Και για μένα αυτό βγάζει το βιντεάκι.

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

14
Τρανταχτές αποδείξεις είπες...Είδα το βιντεάκι και ακόμα περιμένω για τέτοιες...Θα περιμένω όσο χρειαστεί...

Το ότι βγάλαμε εβραικες εταιρείες που τον χρηματοδοτούν με τα ονοματα κτλ δεν σου κάνει καθόλου αίσθηση? και μάλιστα για ένα άτομο οπου όλοι οι αντινεοταξίτες έχουν στραμένα τα βλεματα τους επάνω του..... και όπως είναι φυσικό καλυπτεται πάρα πολυ καλα?

Είπαμε θα κάνουμε και ενα βιντεακι με περισσότερα σχετικά με τον Αλεξ...


Εσυ προφανώς θέλεις κάμερα και φώτο σε εβραική συναγωγή ή μασονική και να κάνει μυηση για να πειστείς ...... που και πάλι δεν θα πειστείς και θα τα βγάλεις πλαστά...

Σε τι ? Σε τι αποσκοπώ, εγώ ? Σε τι αποσκοπείς, εσύ ? Δεν υπάρχουν αφυπνισμένοι άνθρωποι ?

Ιδίως όταν λένε σωστά πράγματα και τα πράγματα με το όνομά τους...δεν καταλαβαίνω τη στάση σας...

Περιμένετε να έχετε απτές αποδείξεις και μετά να βγάζετε βιντεάκια...

Το ίδιο ακριβώς θα σου πω και εγώ όταν θα έρθει ο Αντίχριστος..... όπου δεν θα βρίσκεις απολύτος τίποτα κακό επάνω του!

Οι απτές αποδείξεις που περιμένεις μάλλον εσύ δεν πρόκειται να τις βρείς ποτε...

Να σου πω ένα απλό παραδειγμα: Ο Σόρρος είναι μασόνος? σε ποια μασονική ομαδα ανηκει? εχει καποια σχεση με τον Σιωνισμό?

Ενώ ξέρεις τι είναι στην ουσία δεν προκειται να μου βρεις ποτε αληθινη αποδειξη για να μου το αποδείξεις!!!

Ο Farage λέει ότι είναι σίγουρος ότι ο ελληνικός λαός θα πολεμήσει για να πάρει πίσω τη χώρα του κι εσείς τον λέτε προβοκάτορα... :down1

Φαντάσου τι θα λέγατε για το Ρήγα Φερραίο, εάν είμαστε στο 1795...Κι αυτός τέτοια έλεγε...Προβοκάτορας του κερατά...

Συσχετιζεις τον φαραζ με τον φερραιο?Ειλικρινα λυπάμαι!!!!


Στηρίξτε λοιπόν τον νέο ρήγα φερραίο της εποχής μας κατά τα λεγομενα σας!!!

Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι τι προτείνετε ? Ποιός ο σκοπός του βίντεο αυτού ?

Έχω δίκιο, εάν συμπεράνω, ότι θέλετε μη αντίδραση απο τον ελληνικό λαό και εναπόθεση των ελπίδων του στο θεό ? :hmmm

Εν πάσει περιπτώσει, μάλλον έτσι θα γίνει...Μπορείτε να ησυχάσετε...
Το βίντεο είναι απλά προειδοποιηση για κάποια γεγονότα που είναι πολύ κοντά μας,απο εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να τα βάλει κάτω και να δει αν στεκουν ή όχι ....... να αποφασίσει τι πρέπει να κάνει και πως πρέπει να αντιμετωπίσουμε τα ανωτέρο.
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

15
ΚΑ-ΤΑ-ΠΛΗ-ΚΤΙ-ΚΟ το video παιδιά. Συγχαρητήρια !

Όσο για τις όποιες ανησυχίες και αντιρήσεις από μεριάς πατριωτών σχετικά με τις υποψίες μας για πραγματικές προθέσεις των κάθε λογής "φίλων" χρήζει μεγάλης συζήτησης που ίσως δεν είναι και του παρόντος. Σε καμμία πάντως περίπτωση κανείς δεν υποστηρίζει πως δεν πρέπει να υπάρχει αντίδραση και αντίσταση σε όσα στήνονται σε βάρος μας. Το βίντεο όμως πιστεύω ότι επισημαίνει τους κινδύνους που ενέχει το να ακολουθήσουμε τυφλά τον όποιο εντεταλμένο "σωτήρα"...την στιγμή που είμαστε ενήμεροι από την ιερά μας παρακαταθήκη πως με μορφή προβατου θα μας εμφανιστεί ο μεγαλύτερος δικτατορας που περασε ποτε από τον πλανήτη...αφού προτού καταφέρει δια των οργανων του να μας εξουθενώσει τελείως. Και γνωρίζουμε επίσης από τις γραφές μας πως αυτός ο άνομος "θα πλανήσει ει δυνατόν και τους εκλεκτούς". Ποιοι πιστεύεις εσυ πως είναι οι εκλεκτοί φίλε Κώστα, αν όχι οι απόγονοι ηρώων, αγίων και μαρτύρων...οι έλληνες ορθόδοξοι..?
Ουκ αρνησόμεθά σε φίλη Ορθοδοξία,\nου ψευσόμεθά σε πατροπαραδοτον σέβας,\nεν σοι εγεννήθημεν, εν σοι ζώμεν, εν σοι κοιμηθησόμεθα.\nΕι δε και καλέσει καιρός,\nκαι μυριάκις υπερ σου τεθνηξόμεθα.\n ΙΩΣΗΦ ΒΡΥΕΝΙΟΣ

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

16
Mε συγχωρείτε φίλοι μου,αλλά πως συμπεράνατε απο το βίντεο οτι προτείνουν την μη αντίδραση των Ελλήνων,ανέφερε πουθενά Έλληνες μην αντιδράτε ή Έλληνες μην αγωνίζεστε ή Ελληνες μην επαναστατήσετε;

Aναφέρθηκε στους ανώτερους ,οι οποίοι συνεχώς προτείνουν στους Έλληνες επανάσταση και εξέγερση,είστε 100% σίγουροι οτι το κάνουν επειδή ενδιαφέρονται για την Ελλάδα και οχι για κάποιους δικούς τους σκοπούς;



Μήπως θα βρεθούν στο πλευρό μας ή θα πολεμήσουν μαζί μας αμα γίνει κάτι ;Φυσικά και οχι,θα κάθονται είτε στην Ευρωβουλή ,είτε στην ασφάλεια των εκπομπών τους και θα λένε μπράβο στους Έλληνες που εξεγέρθηκαν.

Ξέρουμε όλοι ή δεν ξέρουμε οτι σκοπός τους είναι να ξεσηκώσουν τους λαούς,να φέρουν την αναταραχή,να πολεμάμε στους δρόμους με την επικρατούσα τάξη,έτσι θα βρούνε τρόπο να επιβάλλουν και αυστηρότερους νόμους και το microtsip και να μην το πάω σε γενικότερο πόλεμο!

Δεν πρότεινε πουθένα να μην αντιδράνε οι Ελληνες,έθεσε κάποια ερωτήματα και αμφισβήτησε τους σκοπούς των εν λόγω κυρίων,εκτός αμα απαγορεύεται και να αμφισβητούμε και να έχουμε αμφιβολίες ως προς το ρόλο που παίζουν,αλλίως να τους ακολουθούμε πιστά σε οτι λένε και να τους βάλουμε μπαιράκι.Το οτι λένε σωστά πράγματα δεν σημαίνει και τίποτα,μπορεί και να χαιδεύουν τα αυτιά,αυτά που μας λένε δεν τα ξέρουμε ήδη?
Φίλε Κώστα εσυ έχεις τρανταχτές αποδείξεις για τους πραγματικούς σκοπούς τους?

Απλά τα επιβεβαιώνουν,σκοπός του βίντεο δεν ήταν να θίξει ούτε τις προσωπικότητες ούτε να κρίνει τα λεγόμενα τους.

Προσωπικά,δεν θα ακούσω κανένα για το τι θα κάνω εγω στην χώρα μου,ξέρω πολύ καλύτερα απο αυτούς τι γίνεται,το περνάω καθημερινά και το νιώθω στο πετσί μου,όπως όλοι μας.

Όσο για την αναφορά στο πρόσωπο του Χριστού,ένα ερώτημα προς αυτούς που τους φάνηκε να συγχέεται.
Δεν πιστεύουμε στον Χριστο?
Δεν ζούμε κάθε μέρα και παλεύουμε να τα βγάλουμε πέρα?
Την ίδια στιγμή που παλεύουμε ,δεν εναποθέτουμε τις ελπίδες μας στον Χριστο?
Αναιρεί το ενα το άλλο,για να αναιρεί η εναπόθεση των ελπίδων στο να μην επαναστατήσουμε?
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

17
KostasL έγραψε:Σύγχυση μεγάλη...

Σύγχυση εσκεμμένη...

Όταν ο Keiser και ο Farage τα λένε όπως είναι και όπως πρέπει...εμείς εικάζουμε ότι είναι βαλτοί !!! :541 (έχετε άραγε αποδείξεις ή ενδείξεις, ότι είναι έτσι ?) Γουστάρετε το ραγιαδισμό, που επέδειξαν οι δυο έλληνες οικονομολόγοι, που έκανε ρόμπα ο Keiser, μου φαίνεται !

Το παιχνίδι αυτό ξέρετε μπορεί να τραβήξει και πιο πέρα...Μπορούμε να το κάνουμε σαν την κολοκυθιά...

Η πιο εύκολη συνταγή για το μηδενισμό και την απογοήτευση... :down1

Ποιός ωφελείται ? :hmmm

Ωραία η αμφισβήτηση αλλά μόνο εάν ξεχωρίζεις που πρέπει να σταματάει !
Aγαπητέ φίλε, ο καθένας μας φυσικά μπορεί να έχει τις απόψεις του και τα πιστεύω του. Γιατί συγχίζεσαι? Δε σου είπε κανείς να ασπαστείς την άποψη που εκφράζει το βίντεο με το ζόρι. Κι αν βλέπεις "σύγχιση" και μάλιστα "εσκεμμένη" από μέρους ημών που συμφωνούμε ή τείνουμε να συμφωνούμε με την άποψη αυτή, μπορούμε κι εμείς κάλλιστα να πούμε το ίδιο για σένα που ενίστασαι υπέρ των διάφορων αμφιλεγόμενων τύπων που θέλουν να μας σώσουν.
Όμως το ζητούμενο δεν είναι να παίζουμε καμιά κολοκυθιά, όπως λες κι εσύ, το ζητούμενο είναι να είμαστε σε εγρήγορση και να εξετάζουμε όλα τα ενδεχόμενα. Να λαβαίνουμε υπ΄όψη όλα τα δεδομένα και να μπορούμε χρησιμοποιώντας τη λογική αλλά και την ευφυία και την πίστη που διαθέτει ο καθένας μας να βλέπουμε πίσω από τα γεγονότα και τα φαινόμενα, που όπως ξέρουμε τις περισσότερς φορές απατούν. Εγώ να συμφωνήσω ότι οι κύριοι αυτοί που θαυμάζεις (καλοπροαίρετα πιστεύω) λένε πολλές αλήθειες και δίνουν πολλά έγκυρα στοιχεία. Αλλά κάνουν μόνο αυτό; Είσαι σίγουρος ότι δεν δίνουν τίποτε το αρνητικό και το σκοτεινό, δε λειτουργούν ποτέ δόλια; Και μόνο το γεγονός ότι θησαυρίζουν πουλώντας τη "γνώση" τους θα έπρεπε να μας προβληματίζει.
Αλλά πέρα απ΄αυτό, για σκέψου: Πώς μπορείς να πετύχεις το σκοπό σου και να επηρεάσεις τις μάζες όταν μάλιστα το κοινό που στοχεύεις είναι υποψιασμένο και σχετικά "ψαγμένο"; Μα φυσικά αναμιγνύοντας το καλό με το κακό, την αλήθεια με το ψέμα, το θετικό με το αρνητικό, το δίκαιο και το σωστό με το άδικο και το δόλιο. Μια τεχνική που χρησιμοποιεί ανέκαθεν ο άρχοντας του ψεύδους για να πλανεύει την ανθρωπότητα, ακόμη και τους εκλεκτούς.
Προσωπικά, και σε παρακαλώ να το σκεφτείς αυτό, δε θα μπορούσα πια να εμπιστευτώ κάποιον που είναι συνέχεια στην επικαιρότητα, τον ακούνε και τον ακολουθούν τόσοι και τόσοι, είναι επαγγελματίας (βγάζει λεφτά, αποκτά δύναμη-φήμη-δόξα-επιρροή κτλ)και επιπλέον χρηματοδοτείται και από εβραιομασόνους!
Και κάτι άλλο: Δεν είναι παράξενο ότι μπορούν αυτοί οι κύριοι και εκφράζονται τόσο ελεύθερα και καυστικά εναντίον του μεγάλου αδελφού και της Ν.Τ.Π.; Λογικά δε θα βρίσκαν τρόπους να τους φιμώσουν, φοβούμενοι την τόσο μεγάλη -και ολοένα αυξανόμενη- απήχηση που έχουν αποκτήσει τα λεγόμενά τους ; Εδώ μιλάμε για υπερδυνάμεις του σκότους. όλο και κάτι θα κάνανε αν πραγματικά τους "έκαιγαν" οι δράσεις τέτοιων κυρίων.
Φίλε μου, αυτό που ξέρω σίγουρα πλέον είναι πως μπορείς να πάρεις θετικά στοιχεία από παντού, ακόμα και από τους σκοταδιστές- κρυφούς και φανερούς- και να τα χρησιμοποιήσεις εσύ για καλό, αν έχεις την ανάλογη βούληση και δύναμη. "Ουδέν κακόν αμιγές καλού" λέγαν οι αρχαίοι. Όσον αφορά όμως την εμπιστοσύνη, που μπορούμε να έχουμε σε πρόσωπα, πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί. Για μένα,οι μόνοι άνθρωποι που μπορώ πραγματικά και απόλυτα να εμπιστευτώ είναι κάποιοι μοναχοί ασκητές και ένας Ιερομόναχος που ετυχε (;) να γνωρίσω στη ζωή μου. Απλοί, αγνοί, ανιδιοτελείς, αφανείς, ακτήμονες, φωτισμένοι και σοφοί. Ένας απ αυτούς όταν κάποτε επέμενα να υποστηρίζω κάποιες -σωστές- απόψεις μιας αίρεσης μου είπε:
" 'Οσο καλό κι αν είναι ένα κρασί, αρκεί μόνο μια σταγόνα δηλητήριο να ρίξει κάποιος μέσα, ώστε όταν το πιεις να σε σκοτώσει."
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

18
emman έγραψε: Το ότι βγάλαμε εβραικες εταιρείες που τον χρηματοδοτούν με τα ονοματα κτλ δεν σου κάνει καθόλου αίσθηση? και μάλιστα για ένα άτομο οπου όλοι οι αντινεοταξίτες έχουν στραμένα τα βλεματα τους επάνω του..... και όπως είναι φυσικό καλυπτεται πάρα πολυ καλα?

Είπαμε θα κάνουμε και ενα βιντεακι με περισσότερα σχετικά με τον Αλεξ...

Εσυ προφανώς θέλεις κάμερα και φώτο σε εβραική συναγωγή ή μασονική και να κάνει μυηση για να πειστείς ...... που και πάλι δεν θα πειστείς και θα τα βγάλεις πλαστά...
Εδώ βγάλανε με αυτό τον τρόπο το Βενιζέλο προδότη...Δεν είδανε τα έργα και τα λόγια του καθόλου... :hmmm

Τι λέω εγώ ? Να παρακολουθούμε με ανοικτά μάτια και να αμφισβητήσουμε τον Alex Jones όταν είναι λάθος...Να έχουμε υπόψιν μας ότι μπορείνα μην είναι αυτός που φαίνεται !

Αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση...Κι όχι να τους καταγγέλουμε για νεο-ταξίτες επειδή θα μπορούσε να είναι τέτοιοι...
Το ίδιο ακριβώς θα σου πω και εγώ όταν θα έρθει ο Αντίχριστος..... όπου δεν θα βρίσκεις απολύτος τίποτα κακό επάνω του!

Οι απτές αποδείξεις που περιμένεις μάλλον εσύ δεν πρόκειται να τις βρείς ποτε...
Ο Αντίχριστος θα εκδηλωθεί εμμαν...Απλό είναι...Και θα ήταν χαζό να τον αποδεχτούμε σα σωτήρα χωρίς επιφυλάξεις...

Εάν όμως εμφανιστεί ένα καινούργιο πρόσωπο με φιλελληνικές δηλώσεις εμείς θα πρέπει να συμπεράνουμε ότι είναι υπηρέτης του αντιχρίστου ?
Να σου πω ένα απλό παραδειγμα: Ο Σόρρος είναι μασόνος? σε ποια μασονική ομαδα ανηκει? εχει καποια σχεση με τον Σιωνισμό?

Ενώ ξέρεις τι είναι στην ουσία δεν προκειται να μου βρεις ποτε αληθινη αποδειξη για να μου το αποδείξεις!!!
Δε θέλεις αποδείξεις όταν έχεις τέτοιες ενδείξεις...
Συσχετιζεις τον φαραζ με τον φερραιο?Ειλικρινα λυπάμαι!!!!
Καλά εδώ υπερβάλω...Συχνά χρησιμοποιώ την υπερβολή... :dance2:

Απλά, τα λόγια τους είχαν μια μικρή ομοιότητα...
Στηρίξτε λοιπόν τον νέο ρήγα φερραίο της εποχής μας κατά τα λεγομενα σας!!!
Μην πετροβολάτε χωρίς λόγο, μάλλον...αυτό είπα... :541
Το βίντεο είναι απλά προειδοποιηση για κάποια γεγονότα που είναι πολύ κοντά μας,απο εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να τα βάλει κάτω και να δει αν στεκουν ή όχι ....... να αποφασίσει τι πρέπει να κάνει και πως πρέπει να αντιμετωπίσουμε τα ανωτέρο.
Το βίντεο αυτό προειδοποιεί για κάποια γεγονότα...και είναι σωστό από κάποιες απόψεις... Αλλά αυθαιρετεί στην κρίση του για πρόσωπα και επιπλέον περνάει το μύνημα της παθητικότητας και απραξίας...

Έτσι θα το δει το 90% μάλλον...

Κοιτάξτε...Είναι καλύτερα να δείτε και κάποια άλλη άποψη, παρά να έχετε μόνο χειροκροτητές για το βιντεάκι...

Αυτά που είπα τα είπα, όχι επειδή τα έβγαλα από το νου μου...αλλά επειδή τα είδα στο βιντεάκι αυτό...

Στο θέμα του Φάρατζ και του Τζόουνς μπορεί να έχετε δίκιο, μπορεί και άδικο...

Στο θέμα του μυνήματος που περνάτε υπάρχει σίγουρα πρόβλημα...

Ο λαός μας στερείται όχι μόνο επαναστατικότητας αλλά και απλής ζωτικότητος θα έλεγα...Μετά βίας σηκώνεται από τον καναπέ, έχει γίνει μαλθακός, χλιαρός πατριώτης και πολύ ατομιστής...κλπ κλπ.

Προς τι οι προειδοποιήσεις του στυλ "προσέξτε μην παρασυρθείτε" ? Να μην πέσουν από τον καναπέ ??? :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα βιντεάκια μας”