Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

19
Το ερώτημα ποιο σκοπό έχει αυτό το βιντεάκι απαντάται από τον φίλο emman ως εξής
"το βίντεο είναι απλά προειδοποίηση για κάποια γεγονότα που είναι πολύ κοντά μας, από εκεί και πέρα ο καθένας μπορεί να τα βάλει κάτω και να δει αν στέκουν ή όχι... να αποφασίσει τί πρέπει να κάνει και πώς πρέπει να αντιμετωπίσει το ανώτερο".
Κατ' εμένα εκφέρεις προτετελεσμένα γεγονότα, εφ' όσον λες πως όλοι θα αντιμετωπίσουμε το ανώτερο, και δεν έχω καταλάβει, το ανώτερο είναι ο ηγέτης της παγκόσμιας διακυβέρνησης ή η έλευση του Αντίχριστου;

"Το βιντεάκι ξεκινάει μιλώντας για κίνημα πανθρησκείας υποδαυλισμένο από εβραιοσιωνιστές και προβάλλοντας εικόνες με πάπα-ραββίνο και πατριάρχη-ραββίνο, και απ' ευθείας προβάλλεται εικόνα με καθολικό-μασόνους που προφανώς υπονοήται ότι η πανθρησκεία επιδιώκεται κι απο αυτούς. Στη συνέχεια, προβάλλεται γραφόμενα της Αποκάλυψης και του Αγίου Λαυρέντιου του Chernigof σχετικά με την έλευση του Αντίχριστου."
Εδώ κατηγορείτε τους εβραιοσιωνιστές και τους μασόνους ως υποχείρια ή ως εκπρόσωπους του Αντίχριστου;
Και προωθήτε ότι κάτι τέτοιο θα επιτευχθεί μέχρι το 2012;
Δεν είναι τρομοκρατικό και απαισιόδοξο αυτό το μήνυμα;

"Αργότερα μιλάτε για σκοτεινές δυνάμεις, οι οποίες πρεσβεύονται στα πρόσωπα των κυρίων που προβάλλονται στο βιντεάκι. Αυτές, λοιπόν, οι σκοτεινές δυνάμεις υποκινούν μία μεγάλη εξέγερση των λαών της Ευρώπης, θέτοντας ως πρώτο εξιλαστήριο θύμα τον ελληνικό λαό, οι οποίοι είναι δυσκολοκυβέρνητοι και αναρχικοί. Εξερεθίζοντας αυτούς με οικονομικά μέτρα, αφαίρεση σταυρού από τη σημαία, νομοσχέδια περι ιθαγένειας κ.α.. Κατασκευάζοντας έτσι ενα καλοσχεδιασμένο σκηνικό που ικανοποιεί τα συμφέροντά τους (τα οποία στην ουσία είναι η εξέγερση)
Κοιτάζοντας το σήμερα παρατηρούμε τον ελληνικό λαό ευκολοκυβέρνητο και παθητικό προς τα πολιτικά δρώμενα.
Δεν είναι τραβηγμένο αυτο το σενάριο και απαισιόδοξο, αφού δεν σου δινει ευκαιρία για να ελπίζεις;
Δεν μπορώ να πιστέψω ότι καταντήσαμε θύμα επειδή αυτοί το ήθελαν, αλλά κάπου φταίξαμε κι εμείς. Οπότε εμείς πάλι θα είμαστε υπαίτιοι της ακμής της Ελλάδας.

"Ύστερα αναφέρετε ότι περι το 2011 έχει γίνει η εξέγερση και θα έχει τεθεί υπο λειτουργία η παγκόσμια διακυβέρνηση. Αφού προηγηθεί ελληνοτουρκικός πόλεμος. Κι όλα αυτά θα έχουν πρώτη απόρροια την καταστροφή της Τουρκίας"
Δηλαδή, μέσα στο 2010 θα διεξαχθεί πόλεμος μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας;
Καταλήξατε σ' αυτό το πόρισμα επειδή η Τουρκία παραβιάζει τα ελληνικά σύνορα;
Η Τουρκία έχει άριστες σχέσεις με ΕΕ και Αμερική οπότε δύσκολο να καταστραφεί σαν χώρα, ετσι δεν είναι;

"Συνεχίζοντας στο βιντεάκι αναφέρετε για πρώτη φορά τους Illuminati και τους καθιστάται υπεύθυνους του όλου σχεδίου που έχει ως σκοπό τον 3ο παγκόσμιο πόλεμο, ο οποίος θα διεξαχθεί στο Ιράν και μετά θα επικρατήσει το απόλυτο χάος"
Αυτό δεν έρχεται σε αντίθεση μ' αυτά που αναφέρετε στην αρχή για τους εβραιοσιωνιστές, τους μασόνους και τις διάφορες δυνάμεις του σκότους; Ή όλοι αυτοί είναι μια κλίκα;
Όπως και να 'χει, πάλι δεν περνάτε τρομοκρατικό και απαισιόδοξο μήνυμα;

Τέλος αναφέρετε τα εξής:
"Ο κόσμος γεμάτος απελπισία, φόβο και οργή ζητάει βοήθεια κι ένα σημάδι ελπίδας"
"Η ώρα που όλη η Ορθοδοξία περιμένει είναι προ των πυλών"
"Ο Αντίχριστος είναι κοντά για να πάρει την κατάσταση στα χέρια του"
"Ελπίζουμε στον Κύριο Ιησού Χριστό και ευελπιστούμε για καλύτερες μέρες"
"Ξυπνήστε, ταρακουνηθείτε και δείτε την αλήθεια κατάματα, που δεν είναι άλλη παρά μόνο ο Κύριος Ιησούς Χριστός!!!"
"Ο Χριστός είναι η Οδός, η Αλήθεια και η Ζωή"
Εδώ λοιπόν, έρχεστε και παρουσιάζετε την Ορθοδοξία ως τη μόνη σανίδα σωτηρίας. Χρησιμοποιώντας έντονες και καθοριστικές εκφράσεις, σημεία στίξης που δηλώνουν έμφαση και έντονη μουσική υπόκρουση. Δεν έχει ουσία να μιλήσεις έτσι σε ομόθρησκους, και θα ήταν προπαγανδιστικό να μιλήσεις έτσι σε αλλόθρησκους.
Οι Έλληνες δεν είναι όλοι Χριστιανοί Ορθόδοξοι, αυτό δε σημαίνει ότι είναι λιγότερο Έλληνες πατριώτες από εμάς. Οφείλει ο καθ' ένας να το σεβαστεί αυτό εάν επιδιώκει μία ενωμένη ελληνική κοινωνία.

Εγώ δεν υποστηρίζω κανέναν από τους κυρίους που προβάλλονται στο βίντεο, αλλά συμφωνώ σε αρκετά που διατυπώνουν.


Κάπως έτσι αντιλήφθηκα το βιντεάκι. Εξεπλάγειν από τον όλο ενθουσιασμό προς αυτο το βιντεάκι, γι' αυτο και εγραψα τόσα πολλά δεν είχα σκοπό να σας κουράσω.
Να ξεκαθαρίσω και την θέση μου, διότι παρεξηγούνται(ακούσια θέλω να πιστεύω) πολλά πράγματα εδω μέσα, δεν έχω καμία πρόθεση να το παίξω πνεύμα αντιλογίας ή να θίξω τους συντελεστές της δημιουργία του συγκεκριμένου βίντεου.

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

20
joker έγραψε:Να ξεκαθαρίσω και την θέση μου, διότι παρεξηγούνται(ακούσια θέλω να πιστεύω) πολλά πράγματα εδω μέσα,
Υπάρχει η δυνατότητα πάντοτε να λύνονται οι παρεξηγήσεις...
δεν έχω καμία πρόθεση να το παίξω πνεύμα αντιλογίας
Τα καλύτερα προκύπτουν από αντιθέσεις και διαφωνίες πολλές φορές... Αλλιώς δε θα ήταν καν φόρουμ... Μπορούσε να είναι ένα πολύ ωραίο σάιτ προώθησης συγκεκριμένων ιδεών...χωρίς αντίλογο...
ή να θίξω τους συντελεστές της δημιουργία του συγκεκριμένου βίντεου.
Σωστά... Αυτό ίσως να το έκανα εγώ...άθελά μου όμως...

Οπωσδήποτε θεωρώ όλους τους συντελεστές του βίντεο αυτού, φίλους και ομοιδεάτες... :541
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

21
Φίλε joker πριν σου απαντησω σε όλο το κατεβα το σου θα ήθελα να σου πω οτι άμα λίγο πρόσεχες θα έβλεπες οτι ειναι το 3ο βίντεο απο τα 3 που έχουμε φτιάξει.

Αν δεν δεις τα 2 προηγουμενα βίντεο φυσικό ειναι να σου φαίνονται κάποια σε αυτο το βίντεο σαν παραξενα και να λες που κολάει το ένα και το άλλο.


Δες λοιπόν και τα 3 βιντεο και άμα έχεις τις ίδιες απορίες θα σου απαντησω σε όλα όσα αναφέρεσαι.


Να σε ρωτήσω κάτι: Αυτα που έχεις σε παραθεση απο τα γραφομενα μου γιατι τα εχεις με παραλλαγη?


Τα βίντεο είναι αυτά:

Μερος 1
http://www.youtube.com/watch?v=bw5xjA-1wBc

Μερος 2
http://www.youtube.com/watch?v=gMm5mOXm ... re=related

Μερος 3
http://www.youtube.com/watch?v=NYW00Ef4rhA


Βέβαια τα 2 προηγούμενα βίντεο βγήκαν το δεκεμβριο...
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

22
joker έγραψε:Συγνώμη, δεν είχα καμία πρόθεση να θίξω το φόρουμ. Γνωρίζω πολύ καλά γιατί είμαι γραμμένος στο συγγεκριμένο φόρουμ και τί σκοπούς αυτό πρεσβέυει.
Φίλε Τζόκερ δεν θίγεις κανέναν εδώ στο φόρουμ,εδώ είμαστε ένα ανοιχτό, πρός όλους τους Έλληνες,
φόρουμ με σκοπό την αφύπνιση τους.Δεν είμαστε εδώ για να ξεκινήσουμε Επανάσταση!O καθένας μας
μπορεί να γράφει ότι θέλει,αλλά δεν μπορεί να επιβάλει την άποψη του στους διπλανούς του!Το ότι είμαστε ανοιχτοί σε όλα και υπάρχει πλήρης ελευθερία σε ότι γράφουμε το Βλέπετε με τα μάτια σας!

Το ότι κάποιοι δημιουργήσανε κάποιο βίντεο,δεν πάει να πεί ότι το εστερνιζόμαστε όλοι μας.Ο καθένας μας ΒΛΕΠΕΙ διαφορετικά τα πράγματα!Βλέπει την δικιά του Αλήθεια,πρός το παρόν.......Μπορεί ο καθένας μας να φτιάξει ένα βιντεάκι και να μας δείξει την δικιά του σκέψη το τί θα ακολουθήσει!
joker έγραψε:Αυτό είναι σωστό, μόνο που βασίζεται περισσότερο σε οικασίες (και προωθήται με μηδενιστικό τρόπο, όπως λέει κι ο φίλος KostasL) και συγχέεται με την θρησκεία.
Και για να μην παρεξηγηθώ πάλι, κρίνω το βιντεάκι και όχι το φόρουμ. Ακόμα και το κομμάτι που χρησιμοποιείται ως μουσική υπόκρουση είναι τραβηγμένο, κατά την άποψή μου.
Σεβαστή η άποψη σου αλλά όχι τεκμηριωμένη.
KostasL έγραψε:Έχω δίκιο, εάν συμπεράνω, ότι θέλετε μη αντίδραση απο τον ελληνικό λαό και εναπόθεση των ελπίδων του στο θεό ? :hmmm
joker έγραψε:Και για μένα αυτό βγάζει το βιντεάκι.
Εμένα δεν μου βγάζει αυτό το συμπέρασμα...Εμένα μου έδωσε μία ιδέα για το τι μπορεί να ακολουθήσει
και όχι τι θα γίνει σίγουρα!Μου έδωσε την ευκαιρία να δώ πως σκέφτεται ο Αδελφός μου.Και αν κρίνω
ότι κάτι δεν είναι σωστό θα τον βοηθήσω να δεί καθαρότερα!
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

23
KostasL έγραψε:Προβλέπετε κάτι λοιπόν για την Ελλάδα...Θα δούμε τι θα γίνει...
Εγώ προβλέπω ότι θα μας πηδάνε κατά βούληση κι εμείς θα προσευχόμαστε...όπως μας παροτρύνει και το βιντεάκι...


Και εγώ σε παροτρύνω να πηδήξεις από το μπαλκόνι...Θα το κάνεις;
KostasL έγραψε:Αυτό που δεν κατάλαβα, είναι τι προτείνετε ? Ποιός ο σκοπός του βίντεο αυτού ?
Έχω δίκιο, εάν συμπεράνω, ότι θέλετε μη αντίδραση απο τον ελληνικό λαό και εναπόθεση των ελπίδων του στο θεό ? :hmmm
Εν πάσει περιπτώσει, μάλλον έτσι θα γίνει...Μπορείτε να ησυχάσετε...
Δεν προτείνουμε κάτι...Ο σκοπός του βίντεου αυτού είναι να το δούμε και να μοιραστούμε τις όποιες σκέψεις,αντιθέσεις και προβληματισμούς μας!
Εάν θέλαμε Την Μη Αντίδραση Του Ελληνικού Λαού,δεν θα είχαμε δημιουργήσει αυτό το φόρουμ!
Εμείς έχουμε σαν στόχο την Αφύπνιση του Έλληνα οποιασδήποτε θρησκείας!
Τώρα εάν εσύ νομίζεις ότι πρέπει να παίξουμε το παιχνίδι τους και να βγούμε στους δρόμους,αυτό είναι δική σου και σεβαστή άποψη...Εγώ πιστεύω ότι δεν ήρθε ακόμα η ώρα για αυτό και ξέρεις γιατί;
Γιατί το κομμάτι των Ελλήνων που είναι αφυπνισμένοι είναι πολύ μικρό!
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

24
Λοιπον παιδια το λαθος δεν ειναι του συγγραφεα του κειμενου αλλα αυτου που εφτιαξε το βιντεο εγιναν παραληψεις στο κειμενο οχι εσκεμενα βεβαια αλλα για λογους κουρασης.
Αν ειχαν περασει στο βιντεο ισως και να μην υπηρχαν αυτες οι αντιπαραθεσεις αν και καλο ειναι να υπαρχουν για λογους ζωτικοτητας.
Τελος αν θελετε και την δικη μου αποψη ειναι οτι και τα παραλειπομενα να υπηρχαν δεν θα γλυτωναμε τις προστριβες διοτι ο καθεις απο εμας εχει την δικη του σκοπια για το πως ειναι τα πραγματα και αναλογως διαμορφωνει και την αποψη του.
Ευχαριστω.
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

25
phpBB [video]


Tzoker δες και εδω απο το 6.30 και μετά...Και αυτός τρομακτικό και απαισιόδοξο μήνυμα δίνει,αλλα δυστυχώς είτε μας αρέσει είτε οχι,θα γίνουν,μακάρι όλοι βέβαια να κάνουμε λαθος.

Δεν είπε κανείς οτι οι εν λόγω κύριοι πρεσβεύουν σκοτεινές δυνάμεις,ούτε οτι είναι νεοταξίτες,τεθηκαν καποιες αμφιβολίες ως προς το αν είναι μέρος του συστήματος και αυτοι.

Και όπως είπε και ο σπαρταν ,πραγματικά και εγώ έχω απορία πως ο Αλεξ αντέχει τόσα χρόναι και κρατάει τοσους σταθμους,σαιτ,ραδιόφωνα τηλεοράσεις(εκπομπες εννοω) και δεν το έχουν κλείσει απο την στιγμή που τους κάνει βούκινο,γιατι τροπους θα βρουν και πολλους μάλιστα.

Εμενα μου δημιουργήθηκαν απορίες και επειδη όπως έχω πει σε ενα βίντεο δεν μπορούμε να επεξηγούμε 100 πράγματα,δίνουμε εναυσμα προς ψάξιμο,ψάξτε και θα βρείτε.

ισως μην κατάλαβες ποιο ήταν ο πραγματικός σκοπός του βίντεο και για αυτό και λες οτι εξεπλάγην απο τις αντιδράσεις,έχεις διαφορετική άποψη και καλά κάνεις δεν είμαστε και παντογνώστες ,απλώς επιστήσαμε την προσοχή,κράτα το ως μια πιθανότητα να συμβούν.



προσέξατε καθόλου τι ειπε ο ευρίνος?


Μίνω,δεν πειράζει,οι παραλείψεις δεν θα άλλαζαν το σκηνικό,καλό είναι να υπάρχουν διαφωνίες,μια χαρά όλα,λίγο ο ενας λίγο ο αλλος θα την βρούμε την άκρη,κανεις δεν είπε αυτη είναι η σωστη αποψη και παει και τελείωσε.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

26
Λέων έγραψε:Τώρα εάν εσύ νομίζεις ότι πρέπει να παίξουμε το παιχνίδι τους και να βγούμε στους δρόμους,αυτό είναι δική σου και σεβαστή άποψη...
Δεν μπορεί να είναι σεβαστή μια άποψη όταν εξυπηρετεί τη Νέα Τάξη. :cooll

Αλλά δεν είπα αυτό...
Εγώ πιστεύω ότι δεν ήρθε ακόμα η ώρα για αυτό και ξέρεις γιατί;
Γιατί το κομμάτι των Ελλήνων που είναι αφυπνισμένοι είναι πολύ μικρό!
Προφανώς...

Άμα το κομμάτι αυτό φτάσει στο 5%, τότε θα αλλάξουν πολλά...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: Τι πρόκειται να συμβει μέχρι το 2012; Μέρος 3ο

27
Παιδιά θυμηθείτε και αυτήν την είδηση http://www.filoumenos.com/forum/viewtop ... FOR#p20572

Αμα ενωσεις τα κομμάτια.....ολα βγαινουν
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Τα βιντεάκια μας”