Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω - GetGreeceBack.com

1
phpBB [video]
Έλληνες Αμύνεσθαι Περί Πάτρης,Ελευθερία ή Θάνατος!Μετά από μια εθνοεπανάσταση χρειάζεται και μια εθνοκάθαρση...

Re: Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω - GetGreeceBack.com

2
Τι λεέι εδώ; Πάλι μαζώξεις,μαζικοποίηση,"όλοι μαζί ενωμένοι" κλπ;
Πάλι ο αγώνας μας θα δικαιωθεί,θα νικήσουν τα δίκαιά μας και άλλα τέτοια "κλισέ" ;
Εντάξει μωρέ....τα έχουμε ξανακούσει αυτά,τα έχουμε ξανακάνει κιόλας....
Και τι λέει παρακάτω; Χωρίς βία.Χωρίς βία,με τα παιδιά μας μαζί.Χωρίς βία,με όπλο το χαμόγελο και την θέλησή μας.
Αυτό καλό ακούγεται,μου θυμίζει την άνοιξη της Πράγας και ολίγον από Γκάντι,είχαν κερδίσει και οι δύο περιπτώσεις τον άπειρο σεβασμό μου.
Ναι αυτό μπορεί να είναι μία καλή ιδέα.
Και...τι λέει παρακάτω;Τραπεζάκια έξω; Μα...τι στο καλό,γιορτή στήνεται; Όλοι θα βρεθούμε έξω και θα χαμογελάμε και θα συννενοούμαστε μόνο με τα μάτια;
Θα αντιμετωπίσουμε, για μια φορά ακόμη στην ιστορία μας γιορτάζοντας,μια γιγαντιαία πρόκληση;
Μα....αυτό δε μπορεί παρά να είναι μία υπέροχη ιδέα.
Και θα έχει φαντάζομαι και μουσική,κέφι,χορό αλλά και "οργασμό" επικοινωνίας και όλα τα αυτά που "συμπλεγματικά" μας αρνούνται οι "άλλοι";
Και θα ταξιδέψει αυτή η γιορτή σ'όλους τους λαούς,σ'ολόκληρη τη γη.....
Δεν δυσκολεύομαι πλέον,είναι λαμπρή ιδέα.
"Καλή μου βάλε στην κατάψυξη κανά 2-3 εξάδες,να είναι παγωμένες,μέρες που έρχονται.Που ξέρεις μπορεί να χρειαστεί να τρατάρουμε τίποτε αδέλφια...".
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω - GetGreeceBack.com

4
Και εμενα κατι δεν μου αρεσει,ειδικα αυτο το Ελλάδα γιορτάζει,χωρις να κατακρινω την ενεργεια αυτων που το διοργανωνουν.Κατι πρεπει να γινει και να ειναι ομαδικο.Ηδη υπάρχει κατι παρόμοιο για τις 11 Σεπτέμβρη και τωρα βγηκε για τις 6 Σεπτεμβρη.

Και πάλι διασπορά.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: Θέλουμε την Ελλάδα μας πίσω - GetGreeceBack.com

5
:hmmm Δε θέλω να είμαι απαισιόδοξος αλλά το φέρνω ήδη μπροστά μου: :sear
μπουκάρουν οι γνωστοί-γνωστοί, βάζουν φωτιά σε κανα δύο τράπεζες, ρίχνουν τις ευθύνες τα ΜΜ.Αποχάυνωσης στο λαό, μας ψεχάζουν και λίγο από τον ουρανό αντι-γουρια (πως λέγαμε αντικούκου στο στρατό) και... πάπαλααα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”