Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

1
Μπορεί η Εισαγγελέας Χαλκίδας να απέρριψε αρχικά το αίτημα δίωξης για εσχάτη προδοσία, που υπέβαλε ο Δημήτρης Αντωνίου, εναντίον των Ελλήνων πολιτικών που ψήφισαν το Μνημόνιο, ωστόσο το Εφετείο Αθήνας, στο οποίο προσέφυγε ο Ευβοιώτης γιατρός, φαίνεται πως είχε άλλη γνώμη!

Ο Εισαγγελέας του Αρείου Πάγου, μάλιστα, κ. Αθανάσιος Κατσηρώδης, διαβίβασε ήδη, στη Βουλή, το φάκελο της μήνυσης, η....
οποία έχει ασκηθεί εναντίον των βουλευτών που υπέγραψαν το μνημόνιο, υπουργών, του Προέδρου της Δημοκρατίας, αλλά και κατά των μελών της Τρόικας, για να εξεταστεί κατά πόσο υπάρχει εσκεμμένη παραχώρηση εθνικής κυριαρχίας!!!

Ο κ. Αντωνίου, πάντως, δήλωσε πως όλο αυτό το διάστημα, που πάλευε για να αποδείξει τη βασιμότητα της καταγγελίας, δε στηρίχθηκε από κανέναν, αλλά αντίθετα λοιδωρήθηκε από πολλά Μέσα. Δεν έδειξε, ωστόσο, να το βάζει κάτω, καθώς δήλωσε πως η «μάχη» για να καταδικαστούν όσοι διέπραξαν εσχάτη προδοσία θα συνεχιστεί μέχρι τέλους…

www.kozaro.com
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

2
H μήνυση για εσχάτη προδοσία έφτασε στην βουλή και οι έλληνες βουλευτές καλούνται να αποφανθούν αν είναι προδότες ή όχι………
Και όλα αυτά στην χώρα του ότι να ναι....!!!
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

3
Στο σκαμνί πρέπει να καθήσουν επίσης η ίδια η Τρόϊκα και (το κυριότερο) οι ηθικοί αυτουργοί και υποκινητές του πολιτικο-οικονομικού πραξικοπήματος του 2009 που έφερε τη χούντα των δωσιλόγων Εβραιογερμανοαμερικανοτσολιάδων στην εξουσία.

Ειδάλλως αυτή η προσφυγή δεν θα έχει απολύτως κανένα νόημα.

Εν τούτοις η ποινή που θα επιβληθεί σ' αυτά τα φασιστοειδή ερπετά πρέπει να είναι παραδειγματική.

Επειδή τάσσομαι ανοιχτά κατά της θανατικής ποινής και δεν επιθυμώ την βίαιη αφαίρεση μιας ανθρώπινης ζωής προτείνω να τους επιβληθεί ισόβια κάθειρξη αντί της θανατηφόρας ένεσης, της λαιμητόμου και της κρεμάλας.

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

4
Θα καταδικαστουν για εσχατη προδοσια και την θεση τους θα παρει ο karazza-feri και η συνεχεια γνωστη...ηδη σημερα δηλωσε:
''Εγω θα γινω πρωθυπουργος'' http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=145711
ΣΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΤΟΝ ΚΟΡΦΟ ΩΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΦΩΛΙΑΖΟΥΝ ΗΓΕΤΕΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ.\nΟΥ ΠΟΣΟΙ ΑΛΛΑ ΠΟΥ.

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

5
Αν ο Καρατζαφέρης ανεβεί στην εξουσία τότε υπάρχει κίνδυνος να ξαναζήσουμε μέρες του 1967 όταν η Ελλάδα μπήκε στο γύψο για 7 ολόκληρα χρόνια.
Εικόνα
Στη συνέντευξή του ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ άφησε να εννοηθεί πως τα ηνία της χώρας θα τα αναλάβει ο στρατός σε αγαστή συνεργασία με το ΝΑΤΟ και τη νέα Βέρμαχτ.

Πρότεινε μάλιστα για πρόεδρο της Δημοκρατίας τον αρχηγό των Ενόπλων Δυνάμεων ή τον πρόεδρο του Αρείου Πάγου!

Αυτή η κίνηση θα μπορούσε να ερμηνευτεί ως απάντηση της Νέας Τάξης στην καταδίκη των μελών της από ένα λαϊκό δικαστήριο.

Προφανώς οι καταδικασθέντες θα είχαν φροντίσει από πολύ νωρίς να πάρουν τα μέτρα τους για ν' αποτρέψουν πιθανή κατάρρευση του μεγαλεπίβολου σχεδίου τους.

Το σχέδιο αν μη τι άλλο απλό: αφού ο λαός καταφέρει να σπάσει το πολιτικο-οικονομικό πραξικόπημα του 2009 τα φασιστοειδή ερπετά του Tea Party που ελέγχουν την CIA και κουμαντάρουν τον πλανήτη θα απαντήσουν με στρατιωτικό πραξικόπημα ανεβάζοντας τον Καρατζαφέρη και τους Χρυσαυγίτες στην εξουσία.
Εικόνα
Εικόνα

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

6
King Minos έγραψε:Θα καταδικαστουν για εσχατη προδοσια και την θεση τους θα παρει ο karazza-feri και η συνεχεια γνωστη...ηδη σημερα δηλωσε:
''Εγω θα γινω πρωθυπουργος'' http://www.protothema.gr/politics/article/?aid=145711

Aμα γίνει αυτός πρωθυπουργός,εγώ θα γίνω πρόεδρος δημοκρατίας :cooll

Δεν θα γίνει κανένας πρωθυπουργός,ούτε καν οικουμενική..... δεν θα προλάβουν!

Ψαξτε να βρείτε ποιος θα πάρει τα ηνία μετά τον γενικό πόλεμο στην γυρω περιοχή....
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

7
Αν γίνει ο καρατζαφέρης πρωθυπουργός εγώ θα αλλάξω χώρα, για να μην πω πλανήτη, και στην τελική νομίζω πως αμέσως μετά την δοσίλογη κυβέρνηση ο επόμενος που πρέπει να καταδικαστεί για εσχάτη προδοσία θα πρέπει είναι αυτός και φυσικά τα τσιράκια του.....!
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Στη Βουλή η μήνυση για εσχάτη προδοσία των πολιτικών!

8
Χριστίνα έγραψε:Αν γίνει ο καρατζαφέρης πρωθυπουργός εγώ θα αλλάξω χώρα, για να μην πω πλανήτη,
Δεν έχεις να πας πουθενά !

Που θα μας αφήσεις μόνους μας, μαζί του ? :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ειδησεις απο την Ελλάδα”