Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

1
Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!




Προσχώρησε στο Κίνημα "ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ" μέχρι και ο έτερος των αντιπροέδρων, ο Θ. Πάγκαλος! Με πολύ έξυπνο τρόπο διαχώρισε την θέση του από την επιβολή του εξοντωτικού τέλους ακινήτων και των λοιπών νέων φόρων και δήλωσε ότι δεν πρόκειται να τα πληρώσει!

Ο κ. Πάγκαλος αποκάλυψε μάλιστα ότι λόγω των πολλών ακινήτων, τα οποία δεν αγόρασε μεν ο ίδιος αλλά περιήλθαν στην κατοχή του από κληρονομιά, του ήρθε συνολικό χαράτσι 17.500 ευρώ, περιλαμβανομένου και του τέλους ακίνητης περιουσίας.

«Για να μπορέσω να πληρώσω τον φόρο θα πρέπει να αναγκαστώ να πουλήσω ένα ακίνητο», είπε ο κ. Πάγκαλος μιλώντας στην πρωινή εκπομπή του Mega.

Όταν ρωτήθηκε εάν δεν βρεθεί αγοραστής για το ακίνητο τι θα κάνει, δεν δίστασε να πει «Δεν έχω να πληρώσω, δεν μπορώ να πληρώσω, ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει».

Δίνοντας με αυτό τον τρόπο το σύνθημα σε όσους Έλληνες δεν έχουν να πληρώσουν, να μην πληρώσουν! Για πρώτη φορά θα συμφωνήσουμε απόλυτα με τον Θεόδωρο Πάγκαλο: Έλληνες, αν δεν έχετε να πληρώσετε, μην πληρώσετε! Δεν θα τους δώσουμε εμείς αυτά που τους λείπουν! Ας τα πάρουν από αυτούς που τα έβγαλαν στο εξωτερικό!

Τμήμα ειδήσεων defencenet.gr
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

3
Μας δουλεύει κιόλας η παλοπουχεσα του κέρατα από τα κλεμμένα ρε χοντρή να πλήρωσης από τα κλεμμένα εκτός αν τα έφαγες και έγινες σαν τσαμαδούρα λέσι .
Και οι άλλοι γυμνοσάλιαγκες οι μεγαλο-δημοσιό – βράχοι τον κοιτουσαν και χαζογελούσαν μαζί του οι αρχικαραγκιόζηδες. :esc2 :esc2 :esc2 :esc2
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

4
Αυτό που ήθελε να εννοηθεί ο Πάγκαλος είναι το εξής , δεν έχω να πληρώσω και άρα πρέπει να πουλήσω, οπότε πουλήστε και εσείς που κλαίγεστε, πούλα το σπιτάκι σου, το χωραφάκι σου, για να τα πάρουμε εμείς που κατασπαταλήσαμε όλο το δημόσιο χρήμα, και όταν θα είσαι στο τελευταίο σκαλοπάτι της εξαθλίωσης έλα να δουλέψεις στις επιχειρήσεις που θα έχουν στήσει οι "καλοί" άνθρωποι που θα επενδύσουν στην Ελλάδα για 150 ευρώ το μήνα….

Απλά πράγματα........
Είδα τα καλύτερα μυαλά της γενιάς μου\nχαλασμένα απ΄ την τρέλα,\nλιμασμένα, υστερικά γυμνά...\n\nAllen Ginsberg

Re: Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

5
Χριστίνα έγραψε:Αυτό που ήθελε να εννοηθεί ο Πάγκαλος είναι το εξής , δεν έχω να πληρώσω και άρα πρέπει να πουλήσω, οπότε πουλήστε και εσείς που κλαίγεστε, πούλα το σπιτάκι σου, το χωραφάκι σου, για να τα πάρουμε εμείς που κατασπαταλήσαμε όλο το δημόσιο χρήμα, και όταν θα είσαι στο τελευταίο σκαλοπάτι της εξαθλίωσης έλα να δουλέψεις στις επιχειρήσεις που θα έχουν στήσει οι "καλοί" άνθρωποι που θα επενδύσουν στην Ελλάδα για 150 ευρώ το μήνα….

Απλά πράγματα........
Τα κλεμμένα τι τα έκανε; και δεν έχει να πλήρωση αυτός παίρνει 10 μισθούς δεν περνούμε εμείς το καθίκη.
Εικόνα
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

6
Ο Θεόδωρος Πάγκαλος, απόλυτα ειλικρινής, δήλωσε προ ημερών σε πρωινή εκπομπή, πως αδυνατεί να πληρώσει το χαράτσι μέσω της ΔΕΗ, το οποίο ψήφισε και ο ίδιος στη Βουλή.
Είπε μάλιστα ότι αφού δεν έχει να το πληρώσει, να στείλει ο Βενιζέλος να τον συλλάβουν.
Αυτή η ομολογία του συγκίνησε τους Έλληνες, και έτσι πολίτες σε όλη τη χώρα αποφάσισαν να ανταποκριθούν, για να μη βρεθεί ο αντιπρόεδρος στα κάτεργα. Στη Ρόδο, στην Ηλεία αλλά και στο facebook, γίνεται έρανος, προκειμένου να συγκεντρωθούν τα χρήματα για να βγει από τη δύσκολη θέση στην οποία βρίσκεται.
Εικόνα
Εικόνα
Κρίμα το παιδί, σαν να έκοψε κάπως τελευταία...
Είμαι τυφλός,δώσε μου τα μάτια σου να δώ.\nΕίμαι μουγκός,δώσε μου τη γλώσσα σου να πώ.\nΕίμαι κουφός,δώσε μου τα αυτιά σου να ακούσω.

Re: Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

7
Τα προγούλια κρέμονται από το πάχος ο σαπιοκοιλιάς το λέσι
Εικόνα
Νήφε και μέμνησα απιστήν\n(Να παραμένεις νηφάλιος\nκαι να θυμάσαι να δυσπιστείς)…\nκαι ιδίως απέναντι σε όσους σε θέλουν\nεφησυχασμνο\nΕπίμαχος φιλόσοφος από την Κω

Re: Θ.Πάγκαλος για φόρους: "Δεν πληρώνω - Ας έρθει ο Βενιζέλος να με συλλάβει"!

8
Bέβαια οι ενδοΠασοκικές κόντρες συνεχίζονται.

Βόμβα Πάγκαλου:" Ο Βενιζέλος τα έχει κάνει θάλασσα"

Φωτιά στα τόπια βάζει για άλλη μια φορά ο Πάγκαλος στην Κυβερνητική συνοχή.

Στο περιοδικό Informer που κυκλοφορεί αύριο ο Αντιπρόεδρος φαίρεται να έχει πει για τον έτερο Αντιπρόεδρο Βαγγέλη Βενιζέλο.
" Τα έχει κάνει θάλασσα . Δεν δικαίωσε τις προσδοκίες που είχαν πολλοί. Κάνει συνέχεια λάθη"
Για τον Παπανδρέου " Αυτά μπορούσε να κάνει"
Και για την επόμενη μέρα στο ΠαΣοΚ φέρεται να είπε για τους διαδόχους Παπανδρέου.
Η Αννα Διαμαντοπούλου και ο Χρυσοχοίδης είναι λίγοι ο Ρέππας κινείται στο περιβάλλον Παπανδρέου. Οι μόνοι που αξίζουν είναι ο Ραγκούσης και ο Λοβέρδος.
θα τρέχουν από αύριο στο ΠαΣοΚ να μαζέψουν τα ασυμμάζευτα. Οι διαψεύσεις θα πάνε σύννεφο.......

http://kafeneio-gr.blogspot.com/2011/10 ... _9462.html
''...δεν είναι η πάλη ημών εναντίον εις αίμα και σάρκα, αλλ' εναντίον εις τας αρχάς, εναντίον εις τας εξουσίας, εναντίον εις τους κοσμοκράτορας του σκότους του αιώνος τούτου, εναντίον εις τα πνεύματα της πονηρίας εν τοις επουρανίοις''\n[/align]
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παγκόσμια - Ελληνική Οικονομία”