Re: ΓΕΡΩΝ ΕΦΡΑΙΜ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΖΟΝΑ. «ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ»

10
Aν είναι σε πλάνη ο Μάξιμος θα φανεί σε 4,5 μήνες.Δεν θα έχω τότε κανενα πρόβλημα να παραδεχτώ οτι βρισκόμουν τοσα χρόνια σε πλάνη.Όμως πιστεύω οτι έστω τώρα στο τέλος,θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος,Οκτώβριος θέλετε να είναι,Νοεμβριος θέλετε,Δεκέμβριος στην χειρότερη περίπτωση,θα εμφανιστεί!Το πιστεύω ακόμα αν και ο χρόνος ''τρέχει'' εναντίον μου......

Re: ΓΕΡΩΝ ΕΦΡΑΙΜ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΖΟΝΑ. «ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ»

13
Εμένα άλλο με παραξενεύει...έχουμε μπει στο έτος 2013,το έτος που έδινε απο την αρχή ο μοναχός για εμφάνιση του Αντιχρίστου,και κανενα ραδιόφωνο,κανένα κανάλι,δεν έχει ενδιαφερθεί να του πάρει κάποια συνέντευξη για να δούνε άν όντως έχει πέσει μέσα,για το πότε μέσα στο έτος θα εμφανιστεί και άλλα.Η τελευταία συνέντευξη που έχει δώσει είναι απο το 2012,περσι.Φέτος ακρα του τάφου σιωπή.....

Re: ΓΕΡΩΝ ΕΦΡΑΙΜ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΖΟΝΑ. «ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ»

14
Γιώργος έγραψε:Εμένα άλλο με παραξενεύει...έχουμε μπει στο έτος 2013,το έτος που έδινε απο την αρχή ο μοναχός για εμφάνιση του Αντιχρίστου,και κανενα ραδιόφωνο,κανένα κανάλι,δεν έχει ενδιαφερθεί να του πάρει κάποια συνέντευξη για να δούνε άν όντως έχει πέσει μέσα,για το πότε μέσα στο έτος θα εμφανιστεί και άλλα.Η τελευταία συνέντευξη που έχει δώσει είναι απο το 2012,περσι.Φέτος ακρα του τάφου σιωπή.....
Kαι κλάααμα ο Μάξιμος.... :124
Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείνΠλάτων

Re: ΓΕΡΩΝ ΕΦΡΑΙΜ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΖΟΝΑ. «ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ»

16
Γιώργος έγραψε:O αρχιπλάνος της αναλαμπής...Χάριν σε αυτόν και τον Βατοπαιδινό,έχουν χαθεί ψυχές και ψυχές......
Ζητώ συγγνώμη που είπα οτι χαρις στους δύο γέροντες της αναλαμπής,έχουν χαθεί ψυχές και ψυχές.Οι ψυχές δεν χάνονται με αυτόν τον τρόπο,δηλαδή αμα πιστεύεις στην αναλαμπή ή στον Αντίχριστο τώρα,αλλα με άλλους τρόπους...Συνεπώς παίρνω πίσω αυτή την βαριά κατηγορία για τους 2 γεροντάδες.....Άνθρωποι είναι και αυτοί και πλανήθηκαν όπως ίσως και εγώ.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορες Προφητείες”