11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

1
11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου





ΘΥΜΑΤΑΙ ΜΕ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ

Ο James Leininger ειναι μια απο τις πιο χαρακτηριστικές ιστορίας παγκοσμίως που "αποδεικνύουν" τη μετενσάρκωση. Πρόκειται για ένα παιδί 11 χρονών που οι δικοί του, αν και δεν πίστευαν ποτέ στην μετενσάρκωση, ειναι σίγουροι πλέον οτι ειναι η μετενσάρκωση του πιλότου James M Huston του δευτέρου παγκοσμίου πολέμου που πέθανε στα 21 του.



Ολα ξεκίνησαν απο κάτι εφιάλτες που έβλεπε ο μικρός. Η μητέρα του τον άκουγε να φωνάζει για ένα αεροπλάνο που το χτυπάνε και τελικά το ρίχνουν. Στη συνέχεια ο μικρός έδειξε το μέρος στο οποίο έριξαν το αεροπλάνο. Μόνο ένα άτομο σκοτώθηκε εκεί, ο Huston. Οι γονείς εντόπισαν τους συγγενείς του πιλότου και όλοι έχουν εντυπωσιαστεί με τις λεπτομέρειες που γνωρίζει ο μικρός.




ΔΕΙΤΕ ΤΟ VIDEO


phpBB [video]






troktiko.blogspot.com
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

2
Εντυπωσιακό,αλλα αυτό δεν αποδεικνύει οτι πρόκειται για μετενσαρκωση...μπορει να ισχύουν τόσα άλλα...

Αλλωστε αν δεν κάνω λάθος η θεωρία περί μετενσαρκώσεως δεν δέχεται οτι υπάρχουν "μνήμες" απο τις προηγούμενες ζωές.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

3
Καλά το ειπες......ΘΕΩΡΙΑ.....γιατι όλα θεωριες είναι και κανείς δεν ξέρει τι ισχυεί γενικώς σε τέτοια θέματα.............αλλά μπορεί να ισχυεί και αυτή η θεωρία...........ΚΑΝΕΙΣ δεν ξερει.....
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

4
Ε ναι καλα,όλα θεωρίες είναι δεν διαφωνω...όλα προσεγγίσεις είναι..αλλά η θεωρία έτσι οπως την εκφράζουν οι υπερασπιστές της ,εμένα μου δημιουργεί πολλά κένα και μου φαίνεται περίεργη.

Δηλαδή χρησιμοποιώντας απλά και μόνο την λογική....
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

5
dominique έγραψε:Ε ναι καλα,όλα θεωρίες είναι δεν διαφωνω...όλα προσεγγίσεις είναι..αλλά η θεωρία έτσι οπως την εκφράζουν οι υπερασπιστές της ,εμένα μου δημιουργεί πολλά κένα και μου φαίνεται περίεργη.

Δηλαδή χρησιμοποιώντας απλά και μόνο την λογική....
Η λογική είναι πυξίδα όταν είμαστε σε άγνωστα νερά!

Αλλά δε χρειάζεται να βγάζουμε αυθαίρετα συμπεράσματα. Και οπωσδήποτε είναι λάθος να το απορρίπτουμε εάν δε μπορούμε να αποδείξουμε ότι είναι ψεύδος ή απλά το αμφισβητούμε. Μπορούμε να το βάλουμε στη γκρίζα ζώνη.

Γιατί να είναι μετεμψύχωση και να μην αναπαράγει απλά πληροφορίες που λαμβάνει ?
Προφανώς κάποιοι άνθρωποι είναι ευαίσθητοι δέκτες. Και σίγουρα έχουμε πολλά τέτοια παραδείγματα.

Το βιντεάκι αυτό, είναι απλοικό, όσο απλοικό πρέπει να είναι ένα τετράλεπτο είδησης αμερικανικού καναλιού. Δε μας δίνει όλες τις πληροφορίες που χρειαζόμαστε.
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

6
Η λογική και η.....πίστη να προσθέσω εγώ...

Το βιντεάκι είναι απλοικό,αλλα αυτο που θέλει να το περάσει,το περνάει....προσωπικά θεωρώ οτι η εν λόγω θεωρία απο μόνη της αναιρεί το ευατό της,επομένως δεν μπορώ να την κατατάξω ούτε καν στην γκρίζα ζώνη.

Και πάλι προσωπική αποψη.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

7
dominique έγραψε:Η λογική και η.....πίστη να προσθέσω εγώ...
Έχεις απόλυτο δίκιο εδώ. Δυστυχώς η δική μου πίστη είναι αδύναμη και αυτό αποτυπώνεται στην απάντηση μου.
Το βιντεάκι είναι απλοικό,αλλα αυτο που θέλει να το περάσει,το περνάει....προσωπικά θεωρώ οτι η εν λόγω θεωρία απο μόνη της αναιρεί το ευατό της,επομένως δεν μπορώ να την κατατάξω ούτε καν στην γκρίζα ζώνη.
Ναι, αυτοί που έφτιαξαν το βιντεάκι, καταλήγουν σε αυθαίρετο συμπέρασμα χωρίς τεκμηρίωση. Και περνούν αυτό που θέλουν...

Έχεις πάλι δίκιο, πετώντας στα σκουπίδια το εν λόγω βιντεάκι.
Και πάλι προσωπική αποψη.
Δοκίμασε και λίγο την άλλη προσέγγιση βρε Ντομινίκ ! Έτσι για αλλαγή !

Πες : "Εκφράζω τη μία και μοναδική αλήθεια που εγώ γνωρίζω και που οι περισσότεροι από εσάς αγνοούν παντελώς !!!" :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

8
Αν την γνωριζα καλα αυτην την αληθεια ,δεν θα ημουν εδω,απλα λέω οτι διαβαζοντας την θεωρια περι μετανσαρκωσεως ,μου δημιουργουνται πολλα κενα....που μου ειναι αδυνατον να την δεχτω...πες με στραβη δεν πειραζει...αλλα τι να κανω το ρημαδι το μυαλο δεν κατανοει...και παλι χρησιμοποιωντας την λογικη..γιατι χρησιμοποιωντας την πιστη...καταδικαζεται απο μονη της... :D
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

9
dominique έγραψε:...πες με στραβη δεν πειραζει...
Να τα μας πάλι ! :slap

Δε σου είπα να δοκιμάσεις τον άλλο τρόπο ? :cooll
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παραψυχολογία”

cron