Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

10
Δε σου είπα να δοκιμάσεις τον άλλο τρόπο ?
Ποιον τρόπο ?

να το βάλω στην γκρίζα ζωνη??
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

11
dominique έγραψε:
Δε σου είπα να δοκιμάσεις τον άλλο τρόπο ?
Ποιον τρόπο ?

να το βάλω στην γκρίζα ζωνη??
Όχι, όχι, εννοώ να είσαι πιο απόλυτη !!! :wave

'Η τουλάχιστον να μη λες ότι εκφράζεις προσωπική άποψη ή και να ζητάς συγνώμη για αυτό, κλπ.

Εν πάσει περιπτώσει, αυτό είναι το στυλ σου! Μάλλον καλύτερο από το δικό μου!
Αγνόησε την ανόητη συμβουλή μου...
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

12
Καμια συμβουλή δεν είναι ανοητη,ευχαριστω πάντως.
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

14
Ναι ,αλλα πως αποθηκευτηκαν??
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

15
Για DNA λίγο χλωμό μου φαίνεται,διότι το περιστατικό δεν είναι πολύ παλιο και επίσης το παιδί δεν έχει καποια συγγενια με τον πιλότο.

Οπως ανφέρθηκε,μέσω ονείρου έγινε το συμβάν......αρα κάτι άλλο συνεβει...
«Γνώσεσθε την αλήθειαν και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς»

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

16
exkalimper έγραψε:Εχει περάσει σε κανέναν απο όλους αυτούς η σκέψει ότι όλα τα παραπάνω είναι απλός αποθηκευμένες πληροφορίες στο dne
Η θεωρία των αποθηκευμένων πληροφοριών και/ή της απλής μετάδοσης αυτών, είναι πολύ λογικότερη θεωρία.

Όσο για το DNA, αυτό δεν "αποθηκεύει" τέτοιες πληροφορίες ! Πέρα δηλαδή και από όσα σωστά παρατήρησε και ο Εμμάν.
Η γνώμη είναι σαν την κ*λ*τρυπίδα...Όλοι έχουν από μία! Κι οι εξουσιαστές...αυτοί που διαμορφώνουν τις απόψεις της μάζας...έχουν προωθήσει την ιδέα ότι "κάθε άποψη είναι σεβαστή"...Κι έπεισαν τον κάθε ηλίθιο στον πλανήτη, να ταμπουρωθεί πεισματικά και με φανατισμό...πίσω από την υποβολιμιαία..."προσωπική" του άποψη ! 

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

17
Aρα λογικά, με κάποιον τρόπο ( και δυστυχως υπάρχουν πολλοί) μπορει να του μετάδωσαν αυτες τις πληροφοριες στον εγκέφαλο και συγκεκριμενα στο υποσυνείδητο και μέσω του ονειρου θα ηρθαν στην επιφανεια.Αυτο μου φαινεται πιο λογικο...
Caer está permitido, levantarse es obligatorio....."Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς"
Xαμένη μάχη,είναι αυτή που φοβήθηκες να δώσεις
Πριν γράψεις σκέψου! Πριν κατακρίνεις περίμενε! Πριν προσευχηθείς συγχώρα! Πριν παραιτηθείς προσπάθησε!
Καλό είναι το να υπάρχεις …μα το να ζεις εν Χριστώ είναι άλλο πράγμα !

Re: 11 χρονος μετενσάρκωση πιλότου του Β Παγκοσμίου Πολέμου

18
dominique έγραψε:Aρα λογικά, με κάποιον τρόπο ( και δυστυχως υπάρχουν πολλοί) μπορει να του μετάδωσαν αυτες τις πληροφοριες στον εγκέφαλο και συγκεκριμενα στο υποσυνείδητο και μέσω του ονειρου θα ηρθαν στην επιφανεια.Αυτο μου φαινεται πιο λογικο...
Σωστό και αυτό , πάντος εγώ γάτα στην άλλη ζωή δεν ήμουνα..
Δεν είμαστε όσα πιστεύουμε, αλλά όσα πράττουμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παραψυχολογία”