Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

136
Μα απο την αρχη που μπηκες στο φορουμ,στο ειχα ΕΞΗΓΗΣΕΙ οτι ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΨΑ ΑΥΤΟΝ,αλλα τον Αρθουρο!Τον Αρθουρο πιστεψα,που ΕΙΠΕ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ το ιδιο πραγμα με αυτον,και το ''εδεσα'' κομπο οτι θα συμβει!Αν δεν υπηρχε η ΚΑΤΑΛΥΤΙΚΗ μαρτυρια του ΑΡΘΟΥΡΟΥ,δεν θα τον ειχα πιστεψει!Γιατι μπορει ευκολα ενας ανθρωπος να πλανηθει,αλλα ΔΥΟ;;;εΙΝΑΙ ΣΑΦΩΣ πιο δυσκολο......Αλλα εγινε,πλανησαν και πλανηθηκαν....Εγινε.....

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

137
Δηλαδη,τι θελω να πω με αυτο:
Πες οτι ο Μάξιμος,ηταν απατεωνας απο την αρχη,και ο,τι εκανε,το εκανε για το χρημα,να βγαλει βιβλια και να τα κονομησει.Ωραια,μεχρι εδω,απατεωνας!
Ο Αρθουρος,ΟΜΩΣ,πως εξηγειται;;;Ποιο οικονομικο οφελος ειχε ο Αρθουρος να πει,αυτα που ειπε;Ουτε καν την δοξα,διοτι δεν βγηκε σε κανενα καναλι ή ραδιοφωνο να τα πει,ΤΑ ΕΙΠΕ ''προσωπικως'' σε ΜΕΝΑ!Και αν εχει μαθευτει αυτο που ειπε,θα εχει μαθευτει σε φιλους και γνωστους του!Συνεπώς;

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

138
Γιώργος έγραψε:Δηλαδη,τι θελω να πω με αυτο:
Πες οτι ο Μάξιμος,ηταν απατεωνας απο την αρχη,και ο,τι εκανε,το εκανε για το χρημα,να βγαλει βιβλια και να τα κονομησει.Ωραια,μεχρι εδω,απατεωνας!
Ο Αρθουρος,ΟΜΩΣ,πως εξηγειται;;;Ποιο οικονομικο οφελος ειχε ο Αρθουρος να πει,αυτα που ειπε;Ουτε καν την δοξα,διοτι δεν βγηκε σε κανενα καναλι ή ραδιοφωνο να τα πει,ΤΑ ΕΙΠΕ ''προσωπικως'' σε ΜΕΝΑ!Και αν εχει μαθευτει αυτο που ειπε,θα εχει μαθευτει σε φιλους και γνωστους του!Συνεπώς;
Ο Αρθούρος είχε μια δομημένη ερμηνεία όπου βασιζόταν η οποία κατέληγε και αυτήν στο 2013 ή στο 2018;
Γιατί άν δεν στηρίζεται σε αγιογραφικά χωρία δεν μπορεί να την πάρει κανείς στα σοβαρά...

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

139
Αρχικως,αυτο που μου ειπε ειναι το εξης:
''Το 2012 θα εμφανιστει ο 13ος αρχάγγελος!''
Και συμπληρωσε:''Με 2013!''
Αργοτερα,σε αλλη συναντηση μας,ειπε:''Το 2012 θα συμβει η Αποκάλυψη!''Και οταν τον ρωτησα,τι ακριβως μεσα απο την Αποκάλυψη θα συμβει,απαντησε:''Ο πόλεμος!''

Ολα αυτα τα χρονια απο τοτε,δεν τον εχω ξανασυνταντησει (χαθηκαμε),Η σκεψη που εκανα αυτα τα χρονια γυρω απο αυτα τα λεχθεντα,ειναι οτι ισως και να προκεται για την ''τρελα του 2012''!Δηλαδη,τοτε που το καθε καρυδιας καρυδι εβγαινε και ελεγε,το 2012 θα συμβει το ενα,το 2012 θα συμβει το αλλο,το 2012 θα καταστραφει ο κοσμος,το 2012 θα ερθουν οι Ελ,το 2012 θα επαληθευτουν οι Μάγιας,και ολα αυτα.....

Αλλα επειδη ακριβως ειπε και ''Με 2013'',δηλαδη το πασιγνωστο 2012-13 του Μάξιμου,λεω δεν μπορει,δεν μπορει,ο μοναχος ειναι αληθινος!Και πεφτω πανω και στον πατερα Ελπιδιο!
''Το 2012 ειναι το ετος εναρξης των γεγονοτων της Αποκάλυψης''
''Τον Ιουνιο του 2012 θα ξεκινησει ο παγκοσμιος πόλεμος''
''Το 2013 ειναι το ετος του πολεμου''

Αυτα εν ολιγοις...Ετσι την πατησα.....Δυστυχως!

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

140
Συνεπως,αυτο που ειχε ειπωθει,ηταν το 2012-2013,στην διετια αυτη,να ειχαμε πολεμο γινομενο και Αντίχριστο εμφανισμενο!Κατι τετοιο δεν εγινε,και πηγαμε τωρα Δεκεμβριο 2015,για πολεμο γινομενο και Αντίχριστο εμφανισμενο!Αν δεν γινει και αυτο,θαρρω οτι ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

141
Όλες αυτές οι ''μαρτυρίες'' αποτελούν ΣΗΜΕΙΟ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ καί πρέπει να καταλάβουμε επιτέλους πως δεν πρόκειται κανείς να μας οδηγήσει στην αλήθεια παρά μόνο η χάρις του Χριστού!!! Ας προσευχόμαστε λοιπόν να μας προστατεύσει ο Θεός απο τους λύκους με ένδυμα προβάτου...
Ματθ. 24,28 ὅπου γὰρ ἐὰν ᾖ τὸ πτῶμα, ἐκεῖ συναχθήσονται οἱ ἀετοί.

Ματθ. 24,28 Διότι όπου είναι το πτώμα, εκεί θα μαζευτούν αετοί· “όπου υπάρχει ηθική σαπίλα και διαφθορά, εκεί μαζεύονται, δια να δράσουν οι απατεώνες, οι κλέπται και οι εγκληματίαι. Εις εποχάς αποστασίας, παρουσιάζονται ψευδόχριστοι και ψευδοπροφήται).

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

143
Η ιστορια με τον μοναχο,θυμιζει εντονα τον Ουιλλιαμ Μιλλερ,ο οποιος το πολυ μακρυνο εκεινο,1843,ειχε προβλεψει οτι θα συμβει η Δευτερα Παρουσια.....Πριν 170 χρονια δηλαδη,η ιστορια της πλανης επαναλαμβανεται....Οπως και τωρα ο Μάξιμος,ετσι και τοτε ο Μίλλερ,ειχε ισχυριστει οτι την χρονολογια ''1843'' την ειχε βρει απο την μελετη του στην Αγια Γραφη!!!Δηλαδη,ακριβως το ιδιο με τον ισχυρισμο του μοναχου,ΣΗΜΕΡΑ!Οι ομοιοτητες,καταπληκτικες!!!

Re: O Γ' Παγκόσμιος Πόλεμος πλησιάζει απειλητικά!!!

144
Aντι να πει:''Ειναι δικος μου υπολογισμος'',''Το βρηκα επειδη ΕΓΩ υπολογισα ετσι τα νουμερα απο την Γραφη (οχι οτι το λεει η Γραφη,εγω τα υπολογισα ετσι) και να πει οτι εσφαλλε,συνεχιζει το ιδιο παραμυθι.....Τεσπα,δεν θα ειμαι απο αυριο στα φορουμς για να γραφω γι'αυτον...Για να μην λεει οτι τον κακολογω....Τον αφηνω σε 2 χρονια,να ξεβρακωθει απο μονος του.....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Σημεία των Καιρών”

cron