Ζωή Κωνσταντοπούλου

1
Ζωή Κωνσταντοπούλου

phpBB [video]


phpBB [video]

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου

3
phpBB [video]


Ο άνθρωπος με τη στολή για μένα είναι ασφάλεια και τάξη με μεγάλες δόσεις αυτοθυσίας, ενώ για σένα κυρά μου,που έχεις ένα κάρο σωματοφύλακες,είναι εύκολος τρόπος να παριστάνεις τον Τσε Γκεβάρα....Αλλά για πες μου σε παρακαλώ....:
-Τίνος παιδιά πηγαίνουν να γίνουν "μπάτσοι" (όπως εσύ τους αποκαλείς) ;.....Του εφοπλιστή;......Του βιομήχανου;....Του εισοδηματία;....Όχι βέβαια...πηγαίνουν του απλού και πολλάκις φτωχού λαού...... Ή μήπως κυρά μου είσαι της σαλονάτης και φραγκάτης αριστεράς;
-Μικρόκαρδη κομπλεξική επαναστάτρια,δεν αντιλαμβάνεσαι ότι μόνο με εντολή άνωθεν το "όργανον" ήταν εκεί κι όχι με δική του πρωτοβουλία;
Ο άνθρωπος με τη στολή είναι και ΚΥΡΙΟΣ και ΥΠΗΡΕΣΙΑΚΟΣ,κάτι που ασφαλώς αδυνατείς να αντιληφθείς μέσα στην ροζαλί σου επανάσταση....
Έτσι ακριβώς λίγο παλαιότερα, μετριότατοι πολιτικοί έριξαν το φταίξιμο στις πλάτες των στρατιωτικών,σα ν' αυτενεργούσαν τότε.....
Ήταν 31 Ιανουαρίου 1996 και επιχειρήθηκε να μείνει "ορφανή" μία Ελληνική Σημαία και μία ολόκληρη περιοχή,λες και ήταν αμπέλια του πατέρα τους....
Παλαιό το θέμα "Ζωή" αλλά εύχομαι να μην απασχολήσει η εικόνα σου ποτέ ξανά τα μάτια μου.....
ΙΔΙΑ ΦΥΛΛΑΤΤΕ-ΕΧΘΡΟΥΣ ΑΜΥΝΟΥ-ΘΝΗΣΚΕ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΙΔΟΣ\n\n-Δάσκαλε γιατί με διδάσκεις πολεμικές τέχνες και παράλληλα μου μιλάς για ειρήνη; \n-Γιατί καλύτερα να είσαι μαχητής σε κήπο παρά κηπουρός σε μάχη…

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου

4
Η κοπελα το ελεγε απο μαθητρια, αλλα κανεις δεν περιμενε τι θα ακολουθουσε.
Δε θέλω ένα πολιτικό να με κυβερνήσει. Θέλω άλλους ανθρώπους να συμβάλω στη διακυβέρνηση.


Το πως ερμηνευεται δεν ξερω.....



phpBB [video]



Εδω βεβαια το αλλο ταλεντο ειναι πιο σαφες για το τι θα ακολουθουσε
1990. Ο Αλέξης Τσίπρας, ενεργό «οργισμένο νιάτο» στις μαθητικές καταλήψεις της εποχής στα σχολεία, συνεντευξιάζεται με την Άννα Παναγιωταρέα.
phpBB [video]

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου

6
Που είναι ο ένας τώρα και που ο άλλος; (δεν ανήκουν στο ίδιο τσουβάλι)
Άλλωστε και τους καλύτερους πολιτικούς να φέρναμε με τη μηχανή του χρόνου, πάλι στα ίδια θα ήμασταν, αφού μιλάμε για παλιοκατάσταση.
Μου φθάνει που έκανε τα νεύρα τσατάλια στη βουλή, με την αυστηρή τήρηση του νόμου;
Για τη ζημιά στο μαγαζί;;; δε β α ρ ι έ σ α ι ..... όλο και κάποιο psi θα περάσει να τη φορτώσουν, όπως ξέρουν να κάνουν καλά.
Ματθαίου ιη΄\n18 Ἀμὴν λέγω ὑμῖν, ὅσα ἐὰν δήσητε ἐπὶ τῆς γῆς, ἔσται δεδεμένα ἐν τῷ οὐρανῷ, καὶ ὅσα ἐὰν λύσητε ἐπὶ τῆς γῆς, ἔσται λελυμένα ἐν τῷ οὐρανῷ.\n

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου

8
asterias έγραψε:
Κυρ έγραψε:Που είναι ο ένας τώρα και που ο άλλος; (δεν ανήκουν στο ίδιο τσουβάλι)
θα το δείξη η πορεία.. :cooll
αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά μέχρι τώρα η πορεία τους δείχνει ότι είναι διαφορετική.
χωρίς να θέλω με αυτό να πω ότι θα μπορούσαν να σηκώσουν το βάρος μιας άλλης, αλάθητης πολιτικής, για την οποία ούτε μία σοβαρή συζήτηση δεν έγινε ποτέ.
Ματθαίου ιη΄\n18 Ἀμὴν λέγω ὑμῖν, ὅσα ἐὰν δήσητε ἐπὶ τῆς γῆς, ἔσται δεδεμένα ἐν τῷ οὐρανῷ, καὶ ὅσα ἐὰν λύσητε ἐπὶ τῆς γῆς, ἔσται λελυμένα ἐν τῷ οὐρανῷ.\n

Re: Ζωή Κωνσταντοπούλου

9
Κυρ έγραψε:
asterias έγραψε:
Κυρ έγραψε:Που είναι ο ένας τώρα και που ο άλλος; (δεν ανήκουν στο ίδιο τσουβάλι)
θα το δείξη η πορεία.. :cooll
αυτό είναι το μόνο σίγουρο, αλλά μέχρι τώρα η πορεία τους δείχνει ότι είναι διαφορετική.
χωρίς να θέλω με αυτό να πω ότι θα μπορούσαν να σηκώσουν το βάρος μιας άλλης, αλάθητης πολιτικής, για την οποία ούτε μία σοβαρή συζήτηση δεν έγινε ποτέ.
Η Ζωή Κωνσταντοπούλου καταγγέλει τις αδικίες που παράνομα επιτελούνται βάσει του διεθνούς Δικαίου.
Άν οι άνθρωποι στην πλειοψηφία τους δεν δίνουν σημασία στο διεθνές δίκαιο καί πιστεύουν στο δίκαιο του ''ισχυρού'' κεφαλαίου και έχουν μείνει πνευματικά στον προπερασμένο αιώνα της ''Άγριας Δύσης'' τότε έχουν ανάγκη από καταναγκαστική μόρφωση η οποία θα επιβληθεί σύντομα εκ των πραγμάτων....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφορες συζητήσεις και θέματα.”

cron