Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

37
Αδυνατώ να κατανοήσω τι ψάνχετε να βρείτε.
Το χάραγμα δεν πρέπει να πάρει κάποιος, αυτό που θα μπεί στο χέρι ή στο μέτωπο καί αυτό γιατί ο άνθρωπος που χαραχτεί χάνει την ιδιότητα που του έδωσε ο Θεός!
Χάνει το "ΚΑΤ' ΕΙΚΟΝΑ ΚΑΙ ΚΑΘ' ΟΜΟΙΩΣΙΝ"

Κοιτάξτε το βίντεο που κάποιος χαραγμένος κολλάει ηλεκτρονικό ιό!!!!

phpBB [video]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aetos64 την 21 Σεπ 2014, 10:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

38
Κοιτάχτε κι αυτό. Δεν πιστεύω μέν πως θα προλάβουν να φτάσουν όλα όσα λέει το βίντεο, αλλά αυτό τον σκοπό έχουν!

phpBB [video]

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

40
dominique έγραψε:
λοιπον, dominique, η πραγματικοτητα ειναι πως ο ΑΜΚΑ δεν εχει καμια σχεση με τον ΑΔΤ.
ο ενας ειναι αριθμος προσωπου, ο ΑΜΚΑ
ενω ο αλλος ειναι αριθμος εγγραφου.και η διαφορα αναμεσα τους ειναι και το προβλημα του ΑΜΚΑ.

οτι ο ΑΜΚΑ πλεον ειναι ο ιδιος ο ανθρωπος, ενω
ο ΑΔΤ προσδιοριζει ενα εγγραφο το οποιο μπορει ανα πασα στιγμη να αλλαξει.
Θα σου πω πως το σκέφτηκα,χωρίς να λέω οτι είναι και το σωστό.Σου παραθέτω τον τρόπο σκέψης μου.

Ο ΑΔΤ είναι ένας αριθμός για κάθε πολίτη,χωρίς τον οποίον δεν μπορείς να εργαστείς,να πάρεις σύνταξη,να βγάλεις ΑΦΜ,να βγάλεις ΑΜΚΑ,να σπουδάσεις,να έχεις ασφάλιση,να βγάλεις δίπλωμα ,να ανοίξεις λογαριασμο στην τράπεζα κ.τ.λ.

Είτε τον αλλάξεις,είτε οχι γιατι υπάρχουν πολλοί που δεν τον έχουν αλλαξει,ο αριθμός αυτός σε προσδιορίζει,ίσως οχι τόσο οσο ο ΑΜΚΑ,γιατί μπορεί να μην χρησιμοποιείται τόσο στην ηλεκτρονική διακυβέρνηση ακόμα,διότι με τον νέο τρόπο έκδοσης ταυτοτήτων δεν ξέρω αν συνδέεται κατευθείαν.

Να σου πω ενα παράδειγμα,που είδα σε ενα ταμείο ασφάλισης.Ζητήθηκε απο ενα ηλικιωμενο ο αριθμός ΑΜΚΑ,δεν τον ήξερε.Του ζητηθηκε ο αριθμός μητρώου ασφάλισης ,μέσω του οποίου όταν τον πληκτρολόγησε βρήκε όλα τα στοιχεία του,προσωπικά στοιχεία,διεύθυνση,ταυτοτητα,ΑΜΚΑ.
Αν έλεγε τον ΑΜΚΑ του,πάλι στα ίδια στοιχεία θα κατέληγε.


Αν πας στην αστυνομία για εξακρίβωση στοιχείων,θα σου ζητήσει τον ΑΔΤ.
Αν πας στην εφορία,θα σου ζητήσει τον ΑΦΜ
Αν πας σε ασφαλιστικό ταμείο,θα σου ζητήσει τον ΑΜΚΑ(οχι πάντα).

Κανονικά για να αποτελεί ένας αριθμός,αριθμός προσώπου,αν το καταλαβαίνω καλά,θα έπρεπε όπου και αν πήγαινες να σου ζητούσαν έναν και μοναδικό αριθμό που θα σε προσδιόριζε πλέον ως πρόσωπο.Κάτι το οποίο θα γίνει δηλαδη.

Δεν θα είσαι δηλαδη π.χ. ο Μιχάλης ,θα είσαι ο αριθμός 1234567,όταν θα πήγαινες να εργαστείς δεν θα σου ζητάνε ονομ/πώνυμο,αλλά τον αριθμό 1234567,μέσω του οποίου θα έβρισκαν όλα τα υπόλοιπα στοιχεία.


Το λέω με καθημερινό παράδειγμα για να καταλάβω τι θες να πεις με τον αριθμό προσωπου.

Το 2017,πρώτα ο Θεός δηλαδή ,δεν θα υπάρχει ΑΜΚΑ και ΑΦΜ ,θα υπάρχει ο αριθμός δημοσιονομικής ταυτότητας.Μετά ,τουλάχιστον όπως το σχεδιάζουν δεν θα υπάρχει ούτε αυτός,αλλά μάλλον η κάρτα πολίτη.



Θυμάσαι τον Ε.Κ.Α.Μ. με τον νόμο του 1986!(που ευτυχώς δεν ήρθε ακόμα τουλάχιστον)
Υποχρεωτικός,ισόβιος και περιλάμβανε τα πάντα.

Αυτός κατα την γνώμη μου είναι ξεκάθαρα αριθμός προσώπου.

Eδω ολόκληρος ο νόμος


dominique,

δεν εχει σημασια πως λειτουργει το ολο θεμα.

σημασια εχει πως ο ΑΔΤ απο τον νομο ειναι αριθμος εγγραφου
ενω ο ΑΜΚΑ απο τον νομο ειναι αριθμος προσωπου.

δεν εχει νοημα πιστευω να αναλωνομαστε στο τι στοιχεια ζηταει η καθε υπηρεσια η αν μπορει να σε βρει με διαφορετικα στοιχεια.

δεν εχει καν νοημα αυτη η συζητηση.

σημασια εχει πως ο ενας αριθμος απο τον νομο ειναι αριθμος εγγραφου, δηλαδη οτι ο αριθμος αυτος της ταυτοτητος προσδιοριζει μια σελιδα μεσα στο συστημα οπου περιεχονται τα στοιχεια σου

ενω ο αριθμος του ΑΜΚΑ προσδιοριζει εσενα.

νομιζω πως δεν εχει νοημα οποιαδηποτε αλλη συζητηση.

επισης, το ολο προβλημα στο ΕΚΑΜ ηταν τοτε οτι ο αριθμος αυτος θα ηταν αριθμος προσωπου.
δηλαδη θα προσδιοριζε το ιδιο το προσωπο.

και τοτε ξεσηκωθηκαν ολοι εναντιον του αριθμου αυτου.

οταν αυτος ελαβε σαρκα και οστα το 99 με την μετατροπη του ΑΦΜ απο αριθμου εγγραφου σε αριθμου προσωπου, δεν εκανε κανενας τιποτε πλην ελαχιστων που τον αρνηθηκαν και προσεφυγαν στην δικαιοσυνη.

δεν εχει σημασια θεολογικα - σωτηριολογικα το ποσες υπηρεσιες εγκολπωνει ο αριθμος, αλλα μονο ενα πραγμα.

εαν ο αριθμος προσδιοριζει, βαση νομου, το προσωπο η το εγγραφο.

ο ΑΔΤ δεν προσδιοριζει το προσωπο προς το παρον. στις καινουργιες ταυτοτητες βεβαιως θα προσδιοριζει το προσωπο, αλλα οχι προς το παρον.
ο αριθμος ταυτοτητος ειναι στην ουσια ο αριθμος σελιδας του συστηματος που αναγραφονται τα στοιχεια μας.

ο αριθμος του ΑΜΚΑ ειναι ο ιδιος ο ανθρωπος.

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

41
omg έγραψε:Κοιτα.
Παλια βασάνιζαν τους ανθρωπους με διάφορα μαρτύρια για να αρνηθουν τον Χριστο.

Στην εποχή μας εκτος απο τις διαβολες, τα σχίσματα, τις αιρεσεις τισ άλλεσ θρησκειεσ και την μεγαλύτερη τελευταία αιρεση του οικουμενισμου, όπου όλα αυτα κολάζουν τους ανθρώπους (ξέχασα να αναφέρω και την αθεϊα), θα έχουμε ενα τελικό στάδιο που λέγεται "Τελικος Αντίχριστος". (Ο τελικος μεγάλος/μεγαλυτερος αντιχριστος).

Αυτος θα προσπαθήσει να ΥΠΟΤΑΞΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.

Πως θα το κάνει?
Θα ξεκινήσει από την κοιλία.!!!

Όσοι υποταχθουν, θα εχουν (για λιγο οπως βλέπουμε στην αποκάλυψη) φαγητο, νερο κλπ, μιας και θα μπορουν να αγοραζουν και να πουλάνε.

Απο την άλλη όσοι δεν προσκυνήσουν τον αντίχριστο, ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΝ τα ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ και θα μαρτυρήσουν (μιας κ δεν θα μπορουν να αγοράσουν και να πουλησουν δεν θα εχουν στον ηλιο μοιρα και επισης θα τους κυνηγανε να τους σκοτωσουν / διωγμος...!!!

(Εφόσον δεν θα έχεις να φας, να πιεις, δεν θα εχεις στεγη να κοιμηθεις, ένδυση, φαρμακα κλπ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΤΑΧΘΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ θα είσαι εκτος συστηματος και δεν θα μπορεις να αγορασεις και να πουλησεις εκτος αν εχεις το χαραγμα.

Αρα το χαραγμα και ο αριθμος ή το ονομα του θηρίου θα ειναι κατι που χωρις αυτο δεν θα μπορεις να αγοραζεις και να πουλας.

Δες το παρεδειγμα του τηλεφωνικου αριθμου.

Αν βγει κάποιος και πει οτι κολαζεσαι αν το παρεις γιατι ειναι αυτο που λέει η αποκάλυψη, τότε - σύμφωνα με την αποκαλυψη - για να εχει δικειο σε αυτο που λεει, θα επρεπε να "μην μπορει να αγοραζει και να πουλαει" όποιος εχει τηλεφωνικό αριθμό...!!! (Οπως λέει και η αποκαλυψη)...!!!

Ευκολο ειναι στην κατανόηση...!!!
Σε περίπτωση που καποιος εχει εναν "αριθμο τηλεφώνου" και ξαφνικα το κανουν "ΠΛΕΟΝ οποιος δεν εχει αριθμό τηλεφωνου δεν μπορει να αγοραζει και να πουλαει"... Δεν ξέρω τι γίνεται...!!!
Φαντάζομαι οτι η θα μπορουν να κάνουν πίσω οι άνθρωποι εστω και τελευταια στιγμη ή εφοσον ειναι γραμμενοι "στο βιβλιο της ζωης" (ειναι για σωτηρια) ο Θεος δεν θα τους αφήσει απληροφόρητους...!!! Θα τους προστατεψει...!!!

Τέλος επαναλαμβάνω παλι.
Οσο πιο μακρυά ειναι κάποιος από όλα αυτα, τόσο καλυτερα...!!!
Και χωρίς ΑΦΜ αν μπορουσε να ζήσει καποιος, ακόμα καλύτερα...!!!

Αυτο που δεν πρεπει να παρουμε, σιγουρα - σύμφωνα με την αποκάλυψη αν δεν το παρουμε ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΜΕ (ετσι λεει η αποκάλυψη, όχι εγω!!! )...!!!!
Από εκεί και πέρα το να βγαίνουν καποιοι και να λένε αυθαιρετα οτι πχ. Ενας τηλεφωνικος αριθμός κολάζει διότι ειναι το χαραγμα του αντιχρίστου η ο αριθμός του θηρίου, εφοσον μπορει να αγοράζει και να πουλάει χωρις αυτον τον Αριθμο, δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι ντε και καλα αυτος ο αριθμος....!!!!

Η αποκάλυψη ειναι σαφης.
ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ....

Εγω φοβάμαι, δεν τον πηρα.
Είναι ένα μικρό "κατι" (σαν νηστεια πεσ το? σαν μικρή προσπάθεια? οπωσ θεσ πεσ το) δικό μου προς τον Θεο για να του δείξω οτι ενδιαφερομαι παρά την αναξιοτητα μου για να σωθω...!!!
Εχω χρησιμοποισει ομως και χρησιμοποιω κάρτα αναλήψεως, κάνω ηλεκτρονικες αγορες μέσω paypal...

...Αγοράζω (και πουλάω).... Χωρις το ΑΜΚΑ...!!!!

Έχω πολυ καλη μόρφωση σε επιστημονικό επίπεδο και με την "λογική" μου, παρά το οτι κανω προσπάθειες και δεν δέχομαι τον ΑΜΚΑ προς το παρόν (μέχρι να δω που θα πάει η βαλίτσα ακριβώς επειδη για τίποτα δεν μπορω να είμαι σίγουρος).

Βλέπω με την επιστημονική μου κατάρτιση το "που θα παει η δουλεια"...!!!
Σας εδειξα περιπου τι πάει να παιχτει, τα γνωστα που τα ξερετε και εσεις ειναι, απλως εγω μπορω να εμβαθύνω πιο πολυ τεχνικα και να "δω (ισως) λιιιγο πιο μακρυα και με (για πολλουσ βαρετεσ) λεπτομέρειες περισσοτερες"...!!

(Πχ αλλιως αντικαμβανεται μια κατάσταση ο ιατρος με την επιστημονική του κατάρτιση και αλλιως ο ασθενης. Ο Ιατρός "εμβαθύνει" πιο πολυ "τεχνικα" και βλεπει περισσοτερα πραγματα...!!!)


Ορθη Πίστη και αγώνας ενάντια στις αμαρτίες μας και υπέρ των θρησκευτικών μας υποχρεώσεων (προσευχη, εκκλησιασμός, εξομολόγηση κλπ) χρειαζόμαστε.

ΑΝ ειμαστε ΕΤΟΙΜΟΙ για τον θάνατό μας (οποτε και αν συμβεί), ο Θεός θα μας προστατέψει και ας ημασταν αγράμματοι εντελως.
ΔΕΝ εχουν ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ διότι δεν θα μας προστατεψουν οι γνώσεις αλλα Ο πανάγαθος ΘΕΟΣ θα μασ προστατεψει και θα μασ οδηγησει (εφοσον ειμαστε για σωτηρια) με την Χάρη του...!!!

Οσοι ειναι ούτως η άλλως μέσα τους (στην ψυχήτους) "κλουβια - χαλασμένα αυγα" (και δεν είναι για σωτηρία)... Ισως επιτρέψει να σπάσουν (μια ωρα αρχίτερα).... Για να καθαρίσει ο τοπος απο την ασωτία και την αμαρτια...
(Θυμηθειτε που λεει μέσα "και πέμψει ο Θεός σε αυτους ενέργεια πλάνης...")

αδερφε, ας βαλουμε λιγο τα λογια μας σε ταξη για να μπορεσουμε καποια στιγμη να συνενοηθουμε.

ας γινουμε λιγο λακωνικοι στις απαντησεις μας.

ειπες οτι ο Π.Α. θα ειναι λογικα ενας αριθμος με τον οποιο οι ανθρωποι θα αγοραζουν και θα πουλανε.
και λες οτι αυτον τον αριθμο δεν πρεπει να τον δεχτουμε διοτι εκπληρωνει το εδαφιο της Αποκαλυψεως που λεει οτι χωρις τον αριθμο αυτον δεν θα μπορεις να αγορασεις και να πουλας.

ας θεσουμε λοιπον οτι βγαινει παγκοσμιος νομος και ο καθε πολιτης καλειται να λαβει εναν μοναδικο παγκοσμιο προσωπικο αριθμο.

αυτος ο αριθμος θα περικλυει τα παντα. ασφαλιση, φορολογια, ταυτοτητα, διαβατηριο κλπ...
γενικως, τα παντα.
θα ειναι ενας μοναδικος αριθμος για τα παντα.

παρολα αυτα ομως, μπορουμε να πουλησουμε και να αγορασουμε χωρις αυτον αφου δεν θα εχει γινει (υποθετικα) το πλαστικο χρημα ακομη.



η αποδοχη του αριθμου αυτου, ειναι αρνηση Χριστου κατα την γνωμη σου?

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

42
sarotos έγραψε:
omg έγραψε:Κοιτα.
Παλια βασάνιζαν τους ανθρωπους με διάφορα μαρτύρια για να αρνηθουν τον Χριστο.

Στην εποχή μας εκτος απο τις διαβολες, τα σχίσματα, τις αιρεσεις τισ άλλεσ θρησκειεσ και την μεγαλύτερη τελευταία αιρεση του οικουμενισμου, όπου όλα αυτα κολάζουν τους ανθρώπους (ξέχασα να αναφέρω και την αθεϊα), θα έχουμε ενα τελικό στάδιο που λέγεται "Τελικος Αντίχριστος". (Ο τελικος μεγάλος/μεγαλυτερος αντιχριστος).

Αυτος θα προσπαθήσει να ΥΠΟΤΑΞΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ.

Πως θα το κάνει?
Θα ξεκινήσει από την κοιλία.!!!

Όσοι υποταχθουν, θα εχουν (για λιγο οπως βλέπουμε στην αποκάλυψη) φαγητο, νερο κλπ, μιας και θα μπορουν να αγοραζουν και να πουλάνε.

Απο την άλλη όσοι δεν προσκυνήσουν τον αντίχριστο, ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΧΤΟΥΝ τα ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ και θα μαρτυρήσουν (μιας κ δεν θα μπορουν να αγοράσουν και να πουλησουν δεν θα εχουν στον ηλιο μοιρα και επισης θα τους κυνηγανε να τους σκοτωσουν / διωγμος...!!!

(Εφόσον δεν θα έχεις να φας, να πιεις, δεν θα εχεις στεγη να κοιμηθεις, ένδυση, φαρμακα κλπ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΟΤΑΧΘΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ θα είσαι εκτος συστηματος και δεν θα μπορεις να αγορασεις και να πουλησεις εκτος αν εχεις το χαραγμα.

Αρα το χαραγμα και ο αριθμος ή το ονομα του θηρίου θα ειναι κατι που χωρις αυτο δεν θα μπορεις να αγοραζεις και να πουλας.

Δες το παρεδειγμα του τηλεφωνικου αριθμου.

Αν βγει κάποιος και πει οτι κολαζεσαι αν το παρεις γιατι ειναι αυτο που λέει η αποκάλυψη, τότε - σύμφωνα με την αποκαλυψη - για να εχει δικειο σε αυτο που λεει, θα επρεπε να "μην μπορει να αγοραζει και να πουλαει" όποιος εχει τηλεφωνικό αριθμό...!!! (Οπως λέει και η αποκαλυψη)...!!!

Ευκολο ειναι στην κατανόηση...!!!
Σε περίπτωση που καποιος εχει εναν "αριθμο τηλεφώνου" και ξαφνικα το κανουν "ΠΛΕΟΝ οποιος δεν εχει αριθμό τηλεφωνου δεν μπορει να αγοραζει και να πουλαει"... Δεν ξέρω τι γίνεται...!!!
Φαντάζομαι οτι η θα μπορουν να κάνουν πίσω οι άνθρωποι εστω και τελευταια στιγμη ή εφοσον ειναι γραμμενοι "στο βιβλιο της ζωης" (ειναι για σωτηρια) ο Θεος δεν θα τους αφήσει απληροφόρητους...!!! Θα τους προστατεψει...!!!

Τέλος επαναλαμβάνω παλι.
Οσο πιο μακρυά ειναι κάποιος από όλα αυτα, τόσο καλυτερα...!!!
Και χωρίς ΑΦΜ αν μπορουσε να ζήσει καποιος, ακόμα καλύτερα...!!!

Αυτο που δεν πρεπει να παρουμε, σιγουρα - σύμφωνα με την αποκάλυψη αν δεν το παρουμε ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ
ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΜΕ (ετσι λεει η αποκάλυψη, όχι εγω!!! )...!!!!
Από εκεί και πέρα το να βγαίνουν καποιοι και να λένε αυθαιρετα οτι πχ. Ενας τηλεφωνικος αριθμός κολάζει διότι ειναι το χαραγμα του αντιχρίστου η ο αριθμός του θηρίου, εφοσον μπορει να αγοράζει και να πουλάει χωρις αυτον τον Αριθμο, δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι ντε και καλα αυτος ο αριθμος....!!!!

Η αποκάλυψη ειναι σαφης.
ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ....

Εγω φοβάμαι, δεν τον πηρα.
Είναι ένα μικρό "κατι" (σαν νηστεια πεσ το? σαν μικρή προσπάθεια? οπωσ θεσ πεσ το) δικό μου προς τον Θεο για να του δείξω οτι ενδιαφερομαι παρά την αναξιοτητα μου για να σωθω...!!!
Εχω χρησιμοποισει ομως και χρησιμοποιω κάρτα αναλήψεως, κάνω ηλεκτρονικες αγορες μέσω paypal...

...Αγοράζω (και πουλάω).... Χωρις το ΑΜΚΑ...!!!!

Έχω πολυ καλη μόρφωση σε επιστημονικό επίπεδο και με την "λογική" μου, παρά το οτι κανω προσπάθειες και δεν δέχομαι τον ΑΜΚΑ προς το παρόν (μέχρι να δω που θα πάει η βαλίτσα ακριβώς επειδη για τίποτα δεν μπορω να είμαι σίγουρος).

Βλέπω με την επιστημονική μου κατάρτιση το "που θα παει η δουλεια"...!!!
Σας εδειξα περιπου τι πάει να παιχτει, τα γνωστα που τα ξερετε και εσεις ειναι, απλως εγω μπορω να εμβαθύνω πιο πολυ τεχνικα και να "δω (ισως) λιιιγο πιο μακρυα και με (για πολλουσ βαρετεσ) λεπτομέρειες περισσοτερες"...!!

(Πχ αλλιως αντικαμβανεται μια κατάσταση ο ιατρος με την επιστημονική του κατάρτιση και αλλιως ο ασθενης. Ο Ιατρός "εμβαθύνει" πιο πολυ "τεχνικα" και βλεπει περισσοτερα πραγματα...!!!)


Ορθη Πίστη και αγώνας ενάντια στις αμαρτίες μας και υπέρ των θρησκευτικών μας υποχρεώσεων (προσευχη, εκκλησιασμός, εξομολόγηση κλπ) χρειαζόμαστε.

ΑΝ ειμαστε ΕΤΟΙΜΟΙ για τον θάνατό μας (οποτε και αν συμβεί), ο Θεός θα μας προστατέψει και ας ημασταν αγράμματοι εντελως.
ΔΕΝ εχουν ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ ΟΙ ΓΝΩΣΕΙΣ διότι δεν θα μας προστατεψουν οι γνώσεις αλλα Ο πανάγαθος ΘΕΟΣ θα μασ προστατεψει και θα μασ οδηγησει (εφοσον ειμαστε για σωτηρια) με την Χάρη του...!!!

Οσοι ειναι ούτως η άλλως μέσα τους (στην ψυχήτους) "κλουβια - χαλασμένα αυγα" (και δεν είναι για σωτηρία)... Ισως επιτρέψει να σπάσουν (μια ωρα αρχίτερα).... Για να καθαρίσει ο τοπος απο την ασωτία και την αμαρτια...
(Θυμηθειτε που λεει μέσα "και πέμψει ο Θεός σε αυτους ενέργεια πλάνης...")

αδερφε, ας βαλουμε λιγο τα λογια μας σε ταξη για να μπορεσουμε καποια στιγμη να συνενοηθουμε.

ας γινουμε λιγο λακωνικοι στις απαντησεις μας.

ειπες οτι ο Π.Α. θα ειναι λογικα ενας αριθμος με τον οποιο οι ανθρωποι θα αγοραζουν και θα πουλανε.
και λες οτι αυτον τον αριθμο δεν πρεπει να τον δεχτουμε διοτι εκπληρωνει το εδαφιο της Αποκαλυψεως που λεει οτι χωρις τον αριθμο αυτον δεν θα μπορεις να αγορασεις και να πουλας.

ας θεσουμε λοιπον οτι βγαινει παγκοσμιος νομος και ο καθε πολιτης καλειται να λαβει εναν μοναδικο παγκοσμιο προσωπικο αριθμο.

αυτος ο αριθμος θα περικλυει τα παντα. ασφαλιση, φορολογια, ταυτοτητα, διαβατηριο κλπ...
γενικως, τα παντα.
θα ειναι ενας μοναδικος αριθμος για τα παντα.

παρολα αυτα ομως, μπορουμε να πουλησουμε και να αγορασουμε χωρις αυτον αφου δεν θα εχει γινει (υποθετικα) το πλαστικο χρημα ακομη.



η αποδοχη του αριθμου αυτου, ειναι αρνηση Χριστου κατα την γνωμη σου?
Νομίζω πως καταλαβαίνω "που μπερδεύεσαι".

Καταρχάς να ξεκαθαρίσω πάλι κάτι σημαντικό.
Ως προς τα εσχατολογικά όπως έχω πει και παλιότερα, ΔΕΝ το παίζω "ειδήμων".

Και εγώ προσπαθώ να βγάλω άκρη ως προς το "Stop" που λέγαμε (το όριο) που πρέπει να βάλουμε για να μην κολαστούμε κλπ.

Άλλωστε ΟΛΟΙ μας θέλουμε φαντάζομαι να πάμε στον παράδεισο και να μην πάρουμε κάτι που δεν θα έπρεπε (που θα κόλαζε).

Η όλη υπόθεση με τους "αριθμούς" που δεν πρέπει να πάρουμε κλπ, προκύπτει από την αποκάλυψη (δηλαδή από τον "Αριθμό του Θηρίου", το "Όνομα του Θηρίου" και το "Χάραγμα"). Βλέπουμε οτι ο θυμός του Θεού θα πέσει επάνω σε:
α) σε αυτούς που ΔΕΝ είναι γραμμένοι στο Βιβλίο της Ζωής από καταβολής κόσμου
β) σε αυτούς που "προσκυνάνε την εικόνα του Θηρίου"
γ) σε αυτούς που εχουν πάρει το Χάραγμα
δ) σε αυτούς που έχουν πάρει τον "Αριθμό του Θηρίου" (που είναι αριθμός ανθρώπου και είναι το "χξς" = το 666)
ε) σε αυτούς που έχουν πάρει τον "Όνομα του Θηρίου"

Κατά την γνώμη μου λοιπόν και εξετάζοντας τόσο το χωρίο της αποκαλύψεως
16 καὶ ποιεῖ πάντας, τοὺς μικροὺς καὶ τοὺς μεγάλους, καὶ τοὺς πλουσίους καὶ τοὺς πτωχούς, καὶ τοὺς ἐλευθέρους καὶ τοὺς δούλους, ἵνα δώσωσιν αὐτοῖς χάραγμα ἐπὶ τῆς χειρὸς αὐτῶν τῆς δεξιᾶς ἢ ἐπὶ τῶν μετώπων αὐτῶν, 17 καὶ ἵνα μή τις δύνηται ἀγοράσαι ἢ πωλῆσαι εἰ μὴ ὁ ἔχων τὸ χάραγμα, τὸ ὄνομα τοῦ θηρίου ἢ τὸν ἀριθμὸν τοῦ ὀνόματος αὐτοῦ. 18 ῟Ωδε ἡ σοφία ἐστίν· ὁ ἔχων νοῦν ψηφισάτω τὸν ἀριθμὸν τοῦ θηρίου· ἀριθμὸς γὰρ ἀνθρώπου ἐστί· καὶ ὁ ἀριθμὸς αὐτοῦ χξς´.
όσο και το
Καὶ ἀπῆλθεν ὁ πρῶτος καὶ ἐξέχεε τὴν φιάλην αὐτοῦ εἰς τὴν γῆν· καὶ ἐγένετο ἕλκος κακὸν καὶ πονηρὸν ἐπὶ τοὺς ἀνθρώπους τοὺς ἔχοντας τὸ χάραγμα τοῦ θηρίου καὶ τοὺς προσκυνοῦντας τῇ εἰκόνι αὐτοῦ.
....βλέπουμε το εξής.

Χάραγμα, Αριθμός Θηρίου, προσκύνηση εικόνας θηρίου.
Αυτά δηλαδή που κολάζουν και θα στρέψουν επάνω σε όσους τα δεχτούν την οργή του Θεού (σύμφωνα πάντα με το "τι λέει η αποκάλυψη").

Η όλη υπόθεση με τα ΑΦΜ και ΑΜΚΑ, ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ, ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ, κλπ ξεκινάει επειδή κάποιοι λένε οτι η αποδοχή κάποιου από τους αριθμούς αυτούς σημαίνει άρνηση Χριστού.

πχ. ο Αριθμός ΔΕΛΤΙΟΥ Ταυτότητας δεν είναι κακό ("άρνηση Χριστού" το λένε) γιατί είναι λέει καταχώρηση ενός αριθμού σε ένα ΜΗΤΡΩΟ που περιέχουν το όνομα και τα λοιπά στοιχεία του Ανθρώπου ("αριθμός σελίδας" το οποίο θα μπορούσαμε να το μεταφράσουμε σε "Αριθμό Καταχώρισης" - κάτι σαν τον "Αριθμό Πρωτοκόλλου" θα λέγαμε), λένε (αυτοί που τα διδαδίδουν αυτα).

Ο Αριθμός ΜΗΤΡΩΟΥ Κοινωνικής Ασφάλισης (ΑΜΚΑ) λένε....ΕΙΝΑΙ (λένε) "άρνηση Χριστού" επειδή προσδιορίζει "άτομο", άρα κάποιος "αποδέχεται" λένε αντί για όνομα να έχει έναν αριθμό. (και άρα και ο Παγκόσμιος Αριθμός αντίστοιχα θα είναι παρόμοια).

Ο Αριθμός ΜΗΤΡΩΟΥ για την ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ (ΑΦΜ) τότε σε ΤΙ διαφέρει από τον ΑΜΚΑ (εφόσον ο ένας είναι αριθμός ΜΗΤΡΩΟΥ για "Κοινωνική Ασφάλιση" και ο άλλος είναι Αριθμός ΜΗΤΡΩΟΥ για "Φορολογία")????

Γιατί το ένα ΔΕΝ είναι άρνηση Χριστού (ΑΦΜ) και το άλλο ΕΙΝΑΙ Άρνηση Χριστού (ΑΜΚΑ)? Αριθμός Μητρώου το ένα, Αριθμός Μητρώου και το άλλο?


Δηλαδή για να καταλάβω, (μιας και ΜΗΤΡΩΟ = ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ)
ΑΝ έχω δυο βάσεις δεδομένων. Η μία με ΒΙΒΛΙΑ που έχει στην κατοχή του ο κάθε άνθρωπος και η άλλη με ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ που έχει στην κατοχή του ο κάθε άνθρωπος και όταν "κινούμαι" (αγοράζω η πουλάω ή δανείζω ή νοικιάζω ή καταναλώνω κλπ) ένα από τα δύο αυτά αντικείμενα, το ΚΡΑΤΟΣ θέλει να ΞΕΡΕΙ τι κινήσεις γίνονται, και για να καταχωρήσουν τις κινήσεις μου στην ΒΑΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ των βιβλίων, θέλουν να ξέρουν σε ποιά καταχώρηση υπάρχουν τα στοιχεία μου (πχ. στο θέμα της αστυνομικής ταυτότητας, είμαι το δελτίο ταυτότητας Νο.Τάδε, στο θέμα της Κοινωνικής Ασφάλισης είμαι η καταχώρηση Τάδε και στο θέμα της Φορολογίας είμαι η καταχώριση δείνα) και στον ένα κατάλογο (τον κατάλογο βιβλίων) έχω το νούμερο

Αρ. Μητρώου Καταχώρισης Βιβλίων: 5345028835

ενώ στο "Καραμέλες" έχω τον

Αρ. Μητρώου Καταχώρισης Καραμελών: 2093604969


Και αργότερα ενοποιηθούν αυτές οι δυο βάσεις δεδομένων που αφορούν εμένα σε μια νέα βάση δεδομένων που θα λέγεται

Βάση Δεδομένων - Μητρώο "Βιβλίων ΚΑΙ Καραμελών"....και εκεί αποκτήσω το νούμερο

Αρ. Μητρώου Καταχώρισης Βιβλίων ΚΑΙ Καραμελών: 666833285666

Σε ποιά από τις τρείς (ή περισσότερες περιπτώσεις - αν εξετάσουμε και το ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ και το ΙΑΤΡΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ και το ΝΟΜΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ (αυτό το ΜΗΤΡΩΟ που λέμε οτι πχ. έχει ΚΑΘΑΡΟ ΜΗΤΡΩΟ ο τάδε) ή το ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟ ΜΗΤΡΩΟ....κλπ.... ή οποιαδήποτε ΜΗΤΡΩΟ όπως το ΜΗΤΡΩΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ) ....έχουμε "Άρνηση Χριστού" και ΓΙΑΤΙ?????


Επίσης πως σχετίζεται ένας "Αριθμός Μητρώου" με αυτά που λέει η Αποκάλυψη? (διότι από την ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ του Αγ. Ιωάννη ξεκινάει η όλη υπόθεση με ....."τους αριθμούς"...!!!!

Εξήγησέ μου να το καταλάβω....

διότι εγώ, ως προς τις "Βάσεις Δεδομένων", τους "Καταλόγους" και τα "Μητρώα" και ως προς την εξέλιξη της τεχνολογίας (όπως τα βλέπω εγώ αναφέρομαι), βλέπω τα εξής:


α) Βλέπω ένα ΕΜΦΥΤΕΥΣΙΜΟ microchip τύπου RFID Tag που η βασική του δουλειά είναι να έχει καταχωρημένο έναν ΑΡΙΘΜΟ μέσα του και να τον εκπέμπει όταν ζητηθεί για να αναγιγνώσκεται ο αριθμός από κάποιον "αναγνώστη" RFID Tags.
β) Βλέπω οτι ταυτόχρονα το RFID Tag μπορεί να ανιχνευτεί ως προς το Location του (την θέση στο χάρτη - στην γη). (χμμ.....άραγε θα "εντοπίσω" τον χαμένο μου ΣΚΥΛΟ που είναι τσιπαρισμένος σαν πολύ καλό Playstation???haha!!)
γ) Βλέπω οτι έχουμε ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΙΑΚΥΒΕΡΝΗΣΗ που αναπτύσσεται γοργά (δηλαδή διακυβέρνηση που θα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) (βλέπε Υπουργείο "Τάδε" και "Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης"). (άρα στο μέλλον ΟΛΑ θα γίνονται "ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ" ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ....και κάποια στιγμή ΚΑΙ ΟΙ ΠΛΗΡΩΜΕΣ)
δ) Βλέπω οτι το ίντερνετ έχει ως πρόθεμα μπροστά το "WWW" που και καλά σημαίνει "Word Wide Web" αλλά παρατηρούμε οτι το "w" είναι το Ελληνικό γράμμα "ς" το οποίο είναι το τελευταίο ψηφίο από το "χξς" που με τη σειρά του σημαίνει

χ=600
ξ=60
ς=6

άρα www = ςςς = 666...!!!!! (περίεργο έτσι? Ταιριάζει με την αποκάλυψη και ταυτόχρονα ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ τον ΔΥΣΩΝΥΜΟ ΑΡΙΘΜΟ....χμμμ....ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ...!!!!!!)

ε) Βλέπω οτι το ίντερνετ έγινε Internet IPv6, το οποίο σημαίνει οτι ΛΥΘΗΚΕ το πρόβλημα με τις IP Addresses (δεν έφταναν οι IP Addresses για να μπορούν να συδέονται ONLINE όχι μόνο τα computers, τα Laptops, τα Smartphones, τα κατοικίδιά μας, ...αλλά ακόμη και τα μανικετόκουμπά μας, τα ρολόγια μας και τα παπούτσια μας....εί δυνατόν.... (διότι πλέον και η κουτσή Μαρία έχει "Smartphone" ή / και Laptop/Computer σπίτι.....και θέλει να συνδέεται στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ για να μιλήσει με τις φίλες της στο Facebook και λοιπές ΑΗΔΙΕΣ που δεν αντιλαμβάνεται ο κόσμος ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΦΑΚΕΛΩΝΕΤΑΙ και πόσο υποδουλώνεται "Στο ΣΥΣΤΗΜΑ"....!!! Αμ πως...!!! Δεν είναι όπως παλιά που ΑΝ είχε computer ένα σπίτι είχε ΕΝΑ και το είχε ΟΛΗ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ .....και μάλιστα ΧΩΡΙΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ)

στ) και τέλος βλέπω μια ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ των ΜΗΤΡΩΩΝ έτσι ώστε, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ ΈΓΙΝΑΝ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ και ΙΣΧΥΡΑ, μπορούν να επεξεργαστούν ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΒΑΣΕΙΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ .....και ΥΠΑΡΧΟΥΝ και διαθέσιμοι και ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ ΣΕΡΒΕΡ (και μιας και απέκτησαν και οι μεγάλες εταιρείες τύπου MICROSOFT, APPLE, GOOGLE, κλπ....SERVER δικούς τους (μιλάμε για ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΑΠΟ COMPUTERS / SERVER), αλλά και πιο ΓΡΗΓΟΡΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ....(για να "ρέει η πληροφορία" ΑΦΘΟΝΗ και ΟΛΟΙ να ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ,.... ONLINE..........LIVE,.......!!!!)

ζ) και .....ΟΤΑΝ με το κακό.....ενωποιηθούν ΟΛΕΣ οι βάσεις δεδομένων ΠΑΝΤΟΥ έτσι ώστε να προκύψει ο "Παγκόσμιος Αριθμός"....το "Κλειδί" για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί, ΠΡΟΦΑΝΩΣ και θα είναι το ΙΝΤΕΡΝΕΤ....με το "www" = "ςςς" = "χξς" = "666"....!!!!

....Και ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ αυτός ΑΡΙΘΜΟΣ, θα καταχωρείται μέσα στα ΕΜΦΥΤΕΥΣΙΜΑ RFID Microchips, που κάποια από αυτά (για τις συναλλαγές - αγοραπωλησίες που θα γίνονται ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) θα εμφυτεύονται στο ΧΕΡΙ, ενώ οι "πιο ΤΟΛΜΗΡΟΙ" θα το βάζουν και στο κεφάλι για να γίνουν "Johny Mnemonic"....με επέκταση μνήμης, με online διασύνδεση του εγκεφάλου τους με το ΙΝΤΕΡΝΕΤ (666) και με το ΣΥΣΤΗΜΑ του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ, η αποδοχή του οποίου θα είναι ΑΡΝΗΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥ (διότι ο αντίχριστος και ο Πονηρός θα αρχίσουν λένε αρκετοί πατέρες...ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΑΣΤΕΡΑ (δηλαδή από την κοιλιά))....!!!!
10 Καὶ ὁ πέμπτος ἐξέχεε τὴν φιάλην αὐτοῦ ἐπὶ τὸν θρόνον τοῦ θηρίου· καὶ ἐγένετο ἡ βασιλεία αὐτοῦ ἐσκοτωμένη, καὶ ἐμασῶντο τὰς γλώσσας αὐτῶν ἐκ τοῦ πόνου, 11 καὶ ἐβλασφήμησαν τὸν Θεὸν τοῦ οὐρανοῦ ἐκ τῶν πόνων αὐτῶν καὶ ἐκ τῶν ἑλκῶν αὐτῶν, καὶ οὐ μετενόησαν ἐκ τῶν ἔργων αὐτῶν.

Ορίστε η "Προσκύνηση της Εικόνας του Αντιχρίστου"...
Εκεί πάμε.
Το θέμα είναι ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΤΟΠ για εμάς για να μην χαθούμε στον βόρβορο της κολάσεως???
Άραγε είμαστε έτοιμοι να ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ???
Άραγε είμαστε πνευματικά ΕΤΟΙΜΟΙ για να αφεθούμε όταν θα χρειαστεί στο ΕΛΕΟΣ του ΘΕΟΥ?
Άραγε είμαστε Ορθόδοξοι και όσο πιο Σωστοί (ως προς τις αμαρτίες που διαπράττουμε αλλά και ως προς το ΘΕΛΗΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ που πρέπει να πράττουμε)???

Αν μας χτυπήσει πχ. ένα αμάξι, άραγε θα έχουμε τα "Δύο Φτερά" που χρειαζόμαστε για να πάμε στον Παράδεισο?
Αν επιτρέψει ο Θεός να ΖΗΣΟΥΜΕ, άραγε είμαστε ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ έτοιμοι για μαρτύριο ή για να μην λυγίσουμε?

Όσο πιο δύσκολο είναι να βγεί κανείς πχ. ΤΩΡΑ από το ΣΥΣΤΗΜΑ (που μπορεί να αγοράζει και να πουλάει χωρίς το χάραγμα κλπ), φανταστείτε πόσο δυσκολότερο θα είναι "μετά"...!!! (και "μετά" έτσι και πάρει κανείς το χάραγμα, δεν θα έχει καμία μετάνοια προφανώς...δεν θα μπορεί να το "βγάλει" από επάνω του...και ούτε θα θέλει διότι θα έχει ήδη προσκυνήσει τον αντίχριστο και θα έχει πέσει επάνω του "ενέργεια πλάνης"........)
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

43
omg,

υποθέτω ότι προσπαθείς να καταλάβεις πόσο προχωρημένο είναι το σύστημα φακελώματος κάθε φυσικού προσώπου σε παγκόσμιο επίπεδο.
Να σου πώ πως είναι έτοιμο.
Από την ημερομηνία γέννησης + το ΑΦΜ + τον κώδικα κάθε χώρας + τον κώδικα για το φύλο σχηματίζεται ένας μοναδικός αριθμός. Όπως και ο αριθμός τηλεφώνου.
Για τον WWW = 666 αυτό βγαίνει από την ισοψηφία της εβραικής αλφάβητου σε σχέση με τους αριθμούς. Την Γεματρία.
Εικόνα

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

44
αδερφε,

σου εκανα μια απλη ερωτηση και ειπες οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο που σε ρωτησα.

ξαναρωταω λοιπον...

ας θεσουμε λοιπον οτι βγαινει παγκοσμιος νομος και ο καθε πολιτης καλειται να λαβει εναν μοναδικο παγκοσμιο προσωπικο αριθμο.

αυτος ο αριθμος θα περικλυει τα παντα. ασφαλιση, φορολογια, ταυτοτητα, διαβατηριο κλπ...γενικως, τα παντα.θα ειναι ενας μοναδικος αριθμος για τα παντα.

παρολα αυτα ομως, μπορουμε να πουλησουμε και να αγορασουμε χωρις αυτον αφου δεν θα εχει γινει (υποθετικα) το πλαστικο χρημα ακομη.

η αποδοχη του αριθμου αυτου, ειναι αρνηση Χριστου κατα την γνωμη σου?



οσον αφορα την δικη σου ερωτηση που μου εκανες, ποια η διαφορα του ΑΦΜ με τον ΑΜΚΑ, νομιζω πως η ερωτηση ειναι ρητορικη.
δεν υπαρχει απολυτως καμια διαφορα του ΑΦΜ με τον ΑΜΚΑ.

οτι ειναι ο ΑΜΚΑ για την ασφαλεια
ειναι ο ΑΦΜ για την φορολογια.

το ερωτημα ειναι καθαρα θεολογικο μετα.

ειναι αρνηση Χριστου η αριθμοποιηση του προσωπου?
ποιες θεσεις της Ορθοδοξου πιστεως καταπατα η αποδοχη αυτη?

ολα αυτα που γραφεις λιγο πολυ τα γνωριζουμε ολοι πιστευω.

το ερωτημα ειναι ποια η διαφορα του τελικου παγκοσμιου αριθμου που υποτιθεται οτι πρεπει να αρνηθουμε διοτι ειναι αρνηση Χριστου η αποδοχη του, απο τον ΑΜΚΑ.
τι ειναι αυτο που εχει ο αριθμος εκεινος που συνιστα αρνηση Χριστου που δεν το εχει ο ΑΜΚΑ.

και λοιπον, σε παρακαλω ακομη μια φορα, μην μου απαντησεις σε τιποτε αλλο περαν της πρωτης ερωτησης που σου εκανα μεσα στο quote.
ειναι μια απλη ερωτηση και νομιζω η απαντηση ακολουθως μπορει να ειναι πολυ απλη.

ας μην πλατιαζουμε..

Re: Ο αριθμος δημοσιονομικής ταυτότητας αντικαθιστά ΑΦΜ και ΑΜΚΑ

45
sarotos έγραψε:αδερφε,

σου εκανα μια απλη ερωτηση και ειπες οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο που σε ρωτησα.

ξαναρωταω λοιπον...

ας θεσουμε λοιπον οτι βγαινει παγκοσμιος νομος και ο καθε πολιτης καλειται να λαβει εναν μοναδικο παγκοσμιο προσωπικο αριθμο.

αυτος ο αριθμος θα περικλυει τα παντα. ασφαλιση, φορολογια, ταυτοτητα, διαβατηριο κλπ...γενικως, τα παντα.θα ειναι ενας μοναδικος αριθμος για τα παντα.

παρολα αυτα ομως, μπορουμε να πουλησουμε και να αγορασουμε χωρις αυτον αφου δεν θα εχει γινει (υποθετικα) το πλαστικο χρημα ακομη.

η αποδοχη του αριθμου αυτου, ειναι αρνηση Χριστου κατα την γνωμη σου?



οσον αφορα την δικη σου ερωτηση που μου εκανες, ποια η διαφορα του ΑΦΜ με τον ΑΜΚΑ, νομιζω πως η ερωτηση ειναι ρητορικη.
δεν υπαρχει απολυτως καμια διαφορα του ΑΦΜ με τον ΑΜΚΑ.

οτι ειναι ο ΑΜΚΑ για την ασφαλεια
ειναι ο ΑΦΜ για την φορολογια.

το ερωτημα ειναι καθαρα θεολογικο μετα.

ειναι αρνηση Χριστου η αριθμοποιηση του προσωπου?
ποιες θεσεις της Ορθοδοξου πιστεως καταπατα η αποδοχη αυτη?

ολα αυτα που γραφεις λιγο πολυ τα γνωριζουμε ολοι πιστευω.

το ερωτημα ειναι ποια η διαφορα του τελικου παγκοσμιου αριθμου που υποτιθεται οτι πρεπει να αρνηθουμε διοτι ειναι αρνηση Χριστου η αποδοχη του, απο τον ΑΜΚΑ.
τι ειναι αυτο που εχει ο αριθμος εκεινος που συνιστα αρνηση Χριστου που δεν το εχει ο ΑΜΚΑ.

και λοιπον, σε παρακαλω ακομη μια φορα, μην μου απαντησεις σε τιποτε αλλο περαν της πρωτης ερωτησης που σου εκανα μεσα στο quote.
ειναι μια απλη ερωτηση και νομιζω η απαντηση ακολουθως μπορει να ειναι πολυ απλη.

ας μην πλατιαζουμε..

Πραγματικά δεν μορώ να καταλάβω "γιατί δεν καταλαβαίνεις".

Σου έχω απαντήσει και με το παραπάνω αφιερώνοντας εξαιρετικά μεγάλο χρόνο για την απάντησή μου που είναι σαφέστατη.

Όταν θα έρθει ο αντίχριστος θα ζητήσει να ΥΠΟΤΑΓΟΥΝ σε αυτόν όλοι και να τον ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΟΥΝ. (η θα υποταγούν και θα προσκυνήσουν τον αντίχριστο ή θα πεθάνουν - όπως και "παλιά" με τους μάρτυρες).
Η "Υποταγή" στον αντίχριστο και η "Προσκύνηση" τόσο του Ιδίου όσο και της "Εικόνας αυτού" θα είναι με άλλα λόγια ΑΡΝΗΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥ.

Πως θα υποτάξει την ανθρωπότητα ο Αντίχριστος? Μέσω της "Γαστέρας". Επειδή ΔΕΝ θα μπορούν να αγοράζουν και να πουλάνε όσοι δεν εξαλείψουν το ΒΑΠΤΙΣΜΑ ΤΟΥΣ από τον ΧΡΙΣΤΟ και δεν δεχτούν το ΧΑΡΑΓΜΑ, τον ΑΡΙΘΜΟ ΤΟΥ ΘΗΡΙΟΥ (που μας λέει η αποκάλυψη οτι είναι το χξς=666) ή το όνομα αυτού)

Όσοι ΔΕΝ υποταγούν λοιπόν και ΔΕΝ προσκυνήσουν τον αντίχριστο ή την "ΕΙΚΟΝΑ του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ" (η καλύτερα την "Εικόνα του θηρίου") θα ΠΕΙΝΑΣΟΥΝ διότι δεν θα μπορούνε να αγοράζουν και να πουλάνε χωρίς να έχουν ΥΠΟΤΑΓΕΙ στον ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ και χωρίς να έχουν πάρει το όνομα, τον αριθμό του θηρίου (που είπαμε οτι είναι αριθμός ανθρώπου και θα είναι το "χξς" = 666) και χωρίς να έχουν ΛΑΒΕΙ το ΧΑΡΑΓΜΑ (δηλαδή το ΧΑΡΑΓΜΑ στο δεξί χέρι ή το μέτωπο (που θα είναι σαν να εξαλείφουν την σφραγίδα του Χριστού που λάβαμε με το βάπτισμα, να απαρνιούνται τον Χριστό προκειμένου να μπορούν να αγοράζουν και να πουλάνε).

Αυτά λέει η ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ.
Τώρα αν βγει κάποιος και λέει πχ. μην παίρνετε πχ. "αριθμούς τηλεφώνου" διότι είναι άρνηση Χριστού, άρνηση βαπτίσματος κλπ..., τι να πω...!!!
Όποιος φοβάται ας ΜΗΝ ρισκάρει και ας ΜΗΝ πάρει αριθμούς τηλεφώνου........ή ΑΜΚΑ...ή ΑΦΜ...κλπ...

....ή να μην αγοράζει ρούχα ή φάρμακα ή τρόφιμα με BARCODE αλλά να παράγει μόνο δικά του τρόφιμα, ρούχα ή φάρμακα...!!! Το έχω ξαναπεί και το ξαναλέω, ΟΣΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ "ΜΠΟΡΕΙ" να είναι κανείς, τόσο καλύτερα...!!! Αν υπήρχε πχ. οικογένεια που ζει χωρίς ΑΦΜ και δεν κάνει φορολογική δήλωση από το 1980 μέχρι σήμερα ...τους βγάζω το καπέλο..., κανονικά ΟΛΟΙ μας έτσι πρέπει να κάναμε (αν μπορούσαμε)...

Όταν θα φτάσει σε σημείο να έχουν ενοποιηθεί ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ όλες οι βάσεις δεδομένων και ο καθένας μας θα έχει ΕΝΑΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΡΙΘΜΟ...τότε ο Αντίχριστος θα έχει αναλάβει και ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ, οπότε η "Αποδοχή του ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΥ" και (ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ) ΑΠΟΡΡΙΨΗ του ΒΑΠΤΙΣΜΑΤΟΣ ΜΑΣ (ΆΡΝΗΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥ - εφόσον αποδεχόμαστε τον αντίχριστο για να "ζήσουμε") θα ΣΥΜΠΙΠΤΕΙ με την ΠΛΗΡΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΠΟΙΗΣΗ (βλέπε αυτό που είπα "όσο πιο ΜΑΚΡΥΑ είναι κανείς από όλα αυτά...τόσο ΚΑΛΥΤΕΡΑ" διότι όταν θα φτάσει ο ΚΟΜΠΟΣ στο χτένι τότε πραγματικά ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ θα είναι και θέμα ΖΩΗΣ και ΘΑΝΑΤΟΥ...διότι ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ....)

Η Αποκάλυψη μιλάει για συγκεκριμένα πράγματα.
Μιλάει για έναν "Αριθμό" που θα είναι το χξς = 666.
Μιλάει για "Εικόνα του Θηρίου".
Μιλάει για "Αντίχριστο".
Μιλάει για "Χάραγμα".
Μιλάει για "Δεν θα μπορεί να αγοράζει και να πουλάει αυτός που δεν θα έχει το Χάραγμα ή τον αριθμό του θηρίου ή το όνομα του θηρίου".

ΔΕΝ μιλάει για παγκόσμιους αριθμούς, για ΑΜΚΑ, για Τηλεφωνικούς Αριθμούς, για ΑΦΜ.... δεν μιλάει ΜΕ υποθέσεις...

ΝΑΙ, μπορούμε να συμπεράνουμε οτι πχ. μάλλον το ΙΝΤΕΡΝΕΤ θα είναι αυτό το 666 (ο αριθμός του θηρίου που μιλάει η αποκάλυψη)....
Ναι μπορούμε να πουμε πλέον ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ οτι το χρήμα θα γίνει ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ (αγορές ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ μέσω του ίντερνετ)

Με "Υποθετικές Ερωτήσεις" πάντως ΔΕΝ γίνεται δουλειά...

Η ουσία της Αρνήσεως του Χριστού στα χρόνια του Αντιχρίστου, είναι στην αποδοχή του Αντιχρίστου και η "Προσκύνηση της εικόνας του Θηρίου"... προκειμένου να μπορέσει ο άνθρωπος να ζήσει (εδώ στην γή για λίγο ακόμη και μετά να κολαστεί αιώνια μετά την Δευτέρα Παρουσία...!!!).
Με την λήψη του Χαράγματος θα εξαλείφεται και το Άγιο Βάπτισμα...και δεν θα υπάρχει δρόμος επιστροφής ή μετανοίας τότε...

Πόσες αναδιατυπώσεις θέλεις να σου κάνω για να καταλάβεις "τι γράφω"???? Πραγματικά με εκπλήσεις για πολλοστή φορά...
«Όσο κι αν είναι λίγοι αυτοί όπου διατηρούν την ευσέβεια, αυτοί είναι η Εκκλησία» (Αγ.Νικηφόρος)\n\n«Μὴ φοβοῦ τὸ μικρὸν ποίμνιον· ὅτι εὐδόκησεν ὁ πατὴρ ὑμῶν δοῦναι ὑμῖν τὴν βασιλείαν.» (Λουκ.ιβʼ32)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ο μεγάλος αδερφός στην Ελλαδα”